• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2021/2022


ZÁŽITKOVÝ POBYT 1. TŘÍD V JEDOVNICÍCH

Letošní školní rok byl pro nás výjimečný. První rok ve škole a také první třídenní pobyt v přírodě.

Všichni jsme se moc těšili. I když někteří z nás měli trochu obavy. Poprvé tři dny a dvě noci mimo domov.

Nakonec ale všechno dobře dopadlo. Zažili jsme spoustu legrace, her, hledání pokladu, navštívili jsme zajímavá místa.

Už teď se těšíme na příští školní rok a na nové zážitky.

žáci 1.A, 1.B


SPORTOVNÍ TURNAJ

Tradiční sportovní akce na závěr školního roku se tentokrát konala pouze venku, žáci naší školy změřili své síly v přehazované. Smíšená družstva z 2.stupně se utkala každý s každým a celé dopoledne byly k vidění napínavé souboje. Finálová utkání byla vyrovnaná až do samotného konce.

Konečné umístění:

1.místo - 8.A (Adéla Lankašová, Tereza Hynštová, Jakub Kosnovský, Dominik Strouhal, Vítek Kludák, Dominik Novák)

2.místo - 9.tř

3.místo - 7.tř

Celý turnaj byl zakončen exhibičním utkáním mezi výběry „nejlepších“ hráčů z řad pedagogů a žáků 9.ročníku. Zápas skončil po litém boji spravedlivou remízou, protože učitelé mají srdce na pravém místě a nikdy by nechtěli vidět své žáky smutné… 😊

 Štulová, Fialková, Vičan


ZÁŽITKOVÝ POBYT RUPRECHTOV

Dne 23. května se žáci 4. a 5. ročníku vydali na zážitkový pobyt do Ruprechtova. Odjezd byl plánován v 8 hodin od školy. Na začátku nás čekalo překvapení v podobě menšího autobusu, protože ten původně objednaný měl ráno nehodu na dálnici. Vše dobře dopadlo a žáci v pořádku dorazili do táborové základny Malina. S cirkusem kolem světa- tak znělo téma, které nás provázelo celým pobytem. Žáci byli ubytovaní v chatkách i na pokojích. Po úvodní schůzce v jídelně došlo k rozdělení do týmu, kde žáci průběžně získávali cenné perličky pro své členy.

Pro děti byly připraveny různorodé aktivity, které měly procvičit tělo i rozvíjet mysl.  Některé hry probíhaly přímo v areálu, jiné v přilehlém lese. V programu nemohl chybět společný výlet, opékání špekáčků a také mezi dětmi velmi oblíbená diskotéka. Poslední den nás čekalo vyhodnocení a vyhlášení nejlepšího týmu, který získal sladkou odměnu.

A protože všechno dobré jednou končí, tak i náš společně strávený čas se chýlil ke konci. Zážitkový pobyt se vydařil a věřím, že žáci se budou do Ruprechtova rádi vracet na tábor, nebo příští rok na další zážitkový pobyt.

Mgr. Pavla Tobolíková

 

 

 


NEJAKTIVNĚJŠÍ ŽÁK

Dne 9. 6. 2022 se konal několikátý ročník předávání cen nejaktivnějším žákům ZŠ Pustiměř. Každý rok se najdou výjimeční a pilní žáci, kteří si ke konci roku zaslouží ocenění. A že jich je!

Při předávání nás navštívil starosta obce Pustiměře pan Vlastimil Smékal. Na jevišti vyjádřil svůj obdiv žákům a předávání mohlo začít. Mezi prvními se vyhlásili nominovaní a vítězové v jednotlivých předmětech na 2. stupni. Nominovaní dostali pochvalný list a vítězové knihu.

V průběhu akce nám i několik nadaných žáků připravilo vystoupení. Zúčastnili se ti nejmladší, i ti nejstarší. Zhlédli jsme taneční vystoupení, zpěv, hru na hudební nástroj, recitaci.

Celého Nejaktivnějšího žáka vyhrál Jiří Radomil z 9. třídy, který vyčnívá ve většině předmětů.

Po starších žácích přišel na řadu 1. stupeň. Páťáci nám také připravili vystoupení, protože se loučí s 1. stupněm.  Dále se vyhlásila jako každý rok Nejsportovnější třída, kterou vyhráli deváťáci. Krásnou odměnou byl putovní pohár a dort.

Všichni jsme si den užili. Aktivní žáci si zaslouží obrovskou pochvalu. Velkou pochvalu si zaslouží i naši skvělí moderátoři Honza Michálek a Marek Pospíšil.

Těšíme se na další rok a doufám, že bude stejně úspěšný.

Žofie Grundová, 9. ročník

 


STANOVÉ MĚSTEČKO V JEDOVNICÍCH

Žáci 7. ročníku sbalili stany, spacáky, karimatky a vyrazili kempovat do Jedovnic. Hravě si poradili se všemi nástrahami táboření. Chladnou hlavu zachovali při četných bouřkách, které museli přečkat. Deštivé chvíle si krátili hrou na blázny; inspirovanou televizní Partičkou. Velkou pochvalu mají za nápaditá představení v talentové soutěži. Jakmile vysvitlo sluníčko, vyrazili hrát volejbal, přehazovanou, fotbal, badminton. Nakonec stihli i rozdělat oheň, oběhnout rybník, navštívit Rudické propadání a měli tak splněno vše, co k Jedovnicím patří.

Lazarová, Pruknerová


OKRESNÍ KOLO VE VYBÍJENÉ

Během jediného týdne vyrazili reprezentanti ZŠ Pustiměř hned dvakrát do Vyškova na okresní kolo ve vybíjené. Nejprve se zapojily do bojů se svými soupeřkami dívky. Nikoho a ničeho se nebály a po statečném výkonu obsadily skvělé 2. místo. Jejich bilance byla 3 vítězství a 2 remízy. Zejména remízy ze ZŠ Morávkova, celkovými vítězkami, byla veliká škoda. Ještě o poločase jsme vedli 4:1 a jen malý krůček nás dělil od postupu do krajského kola.

Na úspěchu se podílela tato děvčata: Denisa Látalová, Emma Rozehnalová, Terezie Herynková, Eliška Harenčáková, Ema Julínková, Šarlota Procházková, Veronika Jelínková, Lucie Horká, Nina Musilová, Lucie Bodrogiová, Natálie Marková.

Za pár dní čekalo naši školu okresní kolo v otevřené kategorii (za tým mohou nastoupit hoši i dívky). Tentokrát nás čekal velmi náročný turnaj. Hráči odehráli nejprve čtyři utkání v základní skupině a poté postoupili dva nejlepší týmy z každé skupiny do semifinále. Náš tým svoji skupinu suverénně vyhrál a rovněž v semifinále svého soupeře výrazně předčil. Postoupili jsme do finále, kde jsme byli mírnými favority. V závěrečném utkání na nás bohužel padla slabší chvilka a na celkového vítěze, domácí tým ZŠ Letní Pole, jsme tentokrát nestačili. Postup do kraje nám opět na poslední chvíli unikl. I tak můžeme být s naším výkonem, umístěním i předvedenou hrou nadmíru spokojeni. Všichni hráči si zaslouží absolutní pochvalu.

Naši reprezentanti: Ludvík Hrachovec, Jakub Štulo, Martin Štěbra, Karel Marák, Tobias
Zakopal, Karel Brunclík, Matyáš Neckář, Novák Daniel, Natálie Marková, Terezie Herynková, Denisa
Látalová, Jonáš Adámek.

Mgr. Jiří Bubeník


BRANNÝ ZÁVOD

Znovu po 2-leté přestávce si mohli naši žáci vyzkoušet tradiční branný závod, který pro nás organizuje SDH Pustiměř ve spolupráci s naší školou. Žáci po skupinách absolvovali trasu v okolním lese, která začínala a končila na fotbalovém hřišti. Po trase plnili různé úkoly jako: střelba ze vzduchovek, stříkání ze džberovek, přelézání lana a další. Za tyto úkoly dostávali body, ale počítal se jim i celkový čas celé trasy. 

Nejúspěšnějším týmem z druhého stupně byl tým z 8.B ve složení: Václav Láníček, Michal Pořízka, Lukáš Provazník, Anička Rozehnalová, Jolča Adámková a Filip Marcián.

Dle ohlasů žáků se branný závod všem líbil a těší se na příští rok.

Ing. Lukáš Zahradníček


OKRESNÍ KOLO V PŘEHAZOVANÉ

V úterý 7.6. se vybraní sportovci ze 4. a 5. třídy zúčastnili další soutěže, tentokrát okresního kola v přehazované smíšených družstev chlapců a dívek. Na ZŠ Morávkova se jim povedl další úspěch. Po 4 výhrách nad ZŠ Purkyňova, ZŠ Na Vyhlídce, ZŠ Tyršova a ZŠ Morávkova B však přišla prohra s domácím družstvem ZŠ Morávkova A. Se stejným bodovým ziskem s domácími, ale kvůli horšímu vzájemnému zápasu naši žáci obsadili 2. místo. 

Reprezentovali: Terezie Herynková, Ludvík Hrachovec, Denisa Látalová, Martin Štěbra, Jakub Štulo (všichni 5.A), Emma Rozehnalová (5.B), Matyáš Neckař (4.)

Mgr. Jiří Bubeník, Ing. Lukáš Zahradníček

 


OSMÁCI SI UŽILI SPORTOVNÍ VÝLET

Patnáct žáků z 8.B brzy ráno 30.5. vyrazilo do Olomouce na školní výlet. Jako první jsme se dopravili do Chomoutova u Olomouce, kde nás čekali instruktoři se třemi rafty. Sjížděli jsme asi 5 kilometrů řeku Moravu a užili si vodní radovánky se vším všudy. Nikdo z nás nezůstal suchý. Následovalo lanové centrum, kde si všichni vyzkoušeli slaňování, jištění, a dokonce i atrakci, u které není dobře ani přihlížejícím 😊. Po sportování jsme se šli kulturně vzdělávat na památky v centru. Zhlédli jsme centrum města, Dóm, Zbrojnici (knihovnu) a mnoho dalšího. Celou akci jsme uzavřeli nezdravou večeří v Šantovce.

Mgr. Simona Štulová


ZÁŽITKOVÝ POBYT JEDOVNICE

Dne 11. května jsme se společně s 2.A a 2.B vydali do Jedovnic za zážitkový pobyt.  Děti si z pobytu odnesly mnoho zážitků. Jedním z nich byl turistický výšlap do Rudického propadání. Po cestě do Rudického propadání si mohly děti nasbírat tzv. strusky (odpadní materiál pro zpracování železné rudy). Strusky jsou pozůstatkem Hugovy hutě, kterou jsme po cestě také shlédli. Jednou ze zábav byla pro děti „Lesní stezka“, ve které ověřily své znalosti o zvířatech žijících v lese. Další zábavou byla ranní rozcvička a výroba závěsu z přírodnin. Zážitkový pobyt byl vydařený a budeme se do Jedovnic rádi vracet.

Adámková, Kurková, Lazarová

   


MOBILNÍ PLANETÁRIUM

S netradiční formou výuky se žáci setkali 29.4. v tělocvičně, kam přijelo mobilní planetárium z Brna. Pan lektor přivezl vynikající didaktickou pomůcku- mobilní digitální přístroj, pomocí kterého se žáci mohli podívat do vesmíru. Dále půlkulovou plochu, kde diváci pozorně sledovali promítaný obraz na všech stranách nafukovací kopule. Při projekci se navíc leželo, čímž byl zážitek ještě umocněn.

Žáci prvního a druhého ročníku absolvovali program Se zvířátky do vesmíru. Na kopuli se kolem nich točily planety, zazářilo Slunce a spatřili i noční oblohu.

Kluci a holky z třetího, čtvrtého a pátého ročníku zhlédli video Neuvěřitelný vesmír. Po projekci proběhla diskuse s lektorem.

Všichni žáci prvního stupně odcházeli   obohaceni o nový zážitek a poznatky o vesmíru.

Mgr. Hana Kyprová


DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ EDISON

 

Ve středu 4. 5. navštívili žáci třetího a čtvrtého ročníku představení EDISON v brněnském divadle Reduta. Představení bylo velmi pěkné, děti si ho užívaly. Některé děti byly pozvány na podium. To se poštěstilo i některým dětem ze třetí třídy. Při tom se dozvěděly některé zajímavosti ze života slavného vynálezce. K dovršení spokojenosti mohly děti na zpáteční cestě utratit kapesné. Vůbec nás nemrzelo, že jsme neviděli Brněnské pověsti, jak bylo původně v plánu.

Vlčková


OKRESNÍ FINÁLE McDONALD's CUPU

Po vítězství v okrskovém kole jeli chlapci fotbalisti z 4. a 5. třídy reprezentovat naši školu na okresní finále fotbalového turnaje škol McDonald's Cup. Finále se odehrálo v pátek 6.5. na stadionu ve Vyškově. Sešli se zde vítězové jednotlivých okrskových kol a konkurence byla tedy velká. Náš tým nijak nepropadl, ale chybělo možná trochu štěstí a po výsledcích 1x výhra, 2x remíza, 1x prohra se umístili na 4. místě. I tak je to velký úspěch, že jsme se na okresní finále dostali a předvedli pěkné výkony.

 

ZŠ Pustiměř - ZŠ Bohdalice                     0:2  

ZŠ Pustiměř - ZŠ Tyršova Slavkov u Brna  1:1  Ludvík H. 

ZŠ Pustiměř - ZŠ Morávkova Vyškov         0:0 

ZŠ Pustiměř - ZŠ Na Vyhlídce Vyškov        5:0  Kuba Š. 2, Ludvík H., Marťa Š., Tobi Z.

 

Hráči: Neckař Matyáš (4.) - Hrachovec Ludvík (5.A), Krejčí Tomáš (5.A), Marák Karel (5.A), Štěbra Martin (5.A), Štulo Jakub (5.A), Chludil Matěj (5.B), Kavečka Jakub (5.B), Zakopal Tobias (5.B), Adámek Jonáš (4.) 

Ing. Lukáš Zahradníček


RECITAČNÍ SOUTĚŽ

V úterý 19. dubna 2022 se pro žáky 2. stupně pořádalo školní kolo recitační soutěže. V porotě již tradičně zasedli p. uč. Hronová, p. zástupce Bubeník a p. uč. Hrozková. Letošní ročník školních kol bohužel nebyl postupový, nenavazují na něj okresní soutěže, možná i tato skutečnost byla příčinou malého zájmu ze strany našich žáků a rekordně nízké účasti.

V kategorii 6. -7. tříd byla udělena dvě ocenění. První místo získala Zuzana Kostihová ze 6. B a druhé obsadila Sabina Anna Hladíková ze 6. B a Monika Jelínková ze 7. třídy.

Nejstarší kategorii 8. – 9. tříd reprezentoval pouze jediný žák, Jakub Kosnovský z 8. A, který svým přednesem i náročnou básní porotu přesvědčil, že mu právem náleží 1. místo.

Všem recitátorům blahopřejeme. Jejich zájem a píli jsme ocenili pochvalou, body do soutěže O nejaktivnějšího žáka, knihou a sladkou odměnou. 

Mgr. Kateřina Hrozková

 


RECITAČNÍ SOUTĚŽ

V pátek 8. dubna proběhlo školní kolo recitační soutěže prvního stupně.

Žáci soutěžili ve třech kategoriích.

V první kategorii prvních tříd se

na 3.místě – umístili: Štěpán Pospíšil 1. A

                                  Nikolas Zakopal 1. B

                                  Martin Paluš 1. B

 

Na 2. místě – Jakub Laník 1. A

                        Jakub Joanovič 1. B

 

Na 1. místě – Sofie Laníková 1. A

                        Jan Holka 1. B

 

Ve druhé kategorii druhých a třetí třídy:

3.místo – Adrian Kubíček 2. B

2.místo – Andrea Hájková 2. B

1.místo – Barbora Kavečková 2. B

 

Ve třetí kategorii 4. ročníku a pátých tříd:

3.místo – Viktorie Pospíšilová 4. r.

2.místo – Sára Bednářová 4. r.

1.místo – Karel Brunclík 5. B

 

Zvláštní ocenění zaslouží Jakub Štulo z 5. A, který sice nesplnil základní podmínku recitace, ale byl skvělou tečkou na závěr.

Dokázal do svého vystoupení zapojit všechny přítomné a odcházeli jsme všichni s dobrou náladou.

 

Gratulujeme všem, nejen vítězům, k jejich vystoupení a těšíme se na příští rok.

 

 

 


MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

5. a 9. ROČNÍK

Na konci 1. pololetí proběhla matematická olympiáda pro 5. a 9. ročník. Tyto kategorie měly okresní kolo v on-line podobě. Naši školu reprezentovali Nina Musilová 5.B., Jan Kosnovský 5.A a Jiří Radomil 9. třída. Z kategorie pátých tříd se oba naši reprezentanti stali úspěšnými řešiteli. Nina se umístila na pěkném 6. místě s 11 body a Honza s 10 body skončil na děleném 7. místě. Nejstarší kategorie měla těžké zadání, a tak se Jirkovi nepodařilo proniknout do úspěšných řešitelů. U Jirky to však není žádná prohra, protože nás poctivě každoročně reprezentoval v matematických soutěžích, a nejen v nich. Proto si od nás zaslouží velkou pochvalu a poděkování.

6. a 7. ROČNÍK

V dubnu tohoto roku proběhlo okresní kolo matematické olympiády pro 6. a 7. třídy. Naši školu reprezentovaly tyto žákyně: Ema Smejkalová, Karin Moore a Sabina Hladíková (všechny 6.B), dále potom Nela Pospíšilová a Monika Jelínková (obě 7. třída). Všem děvčatům se velmi dařilo. Z šestých tříd se zúčastnilo celkem 22 žáků. V této kategorii dopadla nejlépe Emča Smejkalová, která se stala úspěšnou řešitelkou (12 bodů z 18) a především ve vysoké konkurenci skončila na děleném 2. místě (6 žáků dosáhlo 12 bodů). Druhou úspěšnou řešitelkou v této kategorii byla Sabča Hladíková, která s 10 body skončila na děleném 4. místě. Ve starší kategorii, a to 7. tříd, se našim děvčatům dařilo též perfektně. Obě skončily na dělené stříbrné pozici z celkových 11 účastníků. Všem reprezentantům děkujeme a přejeme do dalších soutěží mnoho úspěchů. Nemalé díky patří i učitelům našich děvčat, a to konkrétně paní učitelce Szkutové, Lazarové a panu učiteli Zahradníčkovi.

Mgr. Andrea Fialková


ŠESŤÁCI NA RYCHTĚ

Za deštivého pondělního rána (25. dubna) žáci šestých ročníků vyrazili na školu v přírodě do Krásenska. Celý název pobytu zněl Příroda naostro, což jsme poznali hned první den. Po ubytování, seznámení s lektory a budoucím programem jsme se vydali zkoumat bezobratlé žijící v nedalekém rybníčku, a to i přes prudký déšť. Pozorování nalezených živočichů už proběhlo v teple chaty. Pro děti bylo nejzajímavější seznámení se se zvířecími obyvateli Rychty – agamami, gekony, axolotly, chameleonem, želvou, krajtou, … Celý den byl zakončen hrami zaměřenými na spolupráci obou tříd.

V úterý nás čekala náročná túra – Putování k propadání. Ráno jsme se přiblížili autobusem do Jedovnic a odtud pak pokračovali směr Rudice. Během dne jsme měli možnost dozvědět se spoustu informací a zhlédnout krásná místa, např. lom Seč, v němž jsme vyhledávali geody a otisky dávno uhynulých živočichů na kamenech. Zajímavá byla i návštěva jeskyně, ze které mohli dobrovolníci vylézt komínem. Přestože byl tento den hodně náročný, naše šesťáky neunavil a navečer se šlo ještě na hřiště hrát kapitánskou a střílet z luku.

I třetí den pobytu jsme strávili venku, ale tentokrát jsme se pohybovali pouze v okolí Krásenska. Seznámili jsme se s ornitologií a etnologií a nabyté vědomosti si ihned ověřili v praxi. Večer následovala krátká diskotéka s oslavou.

Čtvrtého dne jsme si zahráli na badatele. Každá skupina si zvolila, co bude chtít zkoumat, stanovila si otázku a vhodnou hypotézu a vyrazilo se do terénu. V odpoledních hodinách týmy zpracovaly projekty, většinou zaměřené na hydrobiologii a etnologii, které následujícího dne pod přísným dohledem zdejších lektorů úspěšně prezentovaly.

Každý den večer hráli žáci přírodovědnou hru Evoluce. Koho zpočátku neoslovila, byl do ní dřív nebo později vtažen ostatními členy skupiny.

Všichni šesťáci si pobyt na Rychtě užili a odvezli si jistě nejen spoustu zážitků s kamarády, ale i hodně užitečných vědomostí.

Fotogalerie zde

Martina Mrázová, Jana Szkutová, Lenka Tomanová


OKRSKOVÉ KOLO McDONALD's CUPU - STARŠÍ

Okrskového kola v McDonald's Cupu se zúčastnili i starší kluci z 4. a 5. tříd tentokrát na fotbalovém stadionu v Drnovicích. Vedli si o poznání lépe, ba dokonce nejlépe, jak to šlo. Po 3 výhrách nad Drnovicemi, Ivanovicemi a Tučapy si to v posledním utkání s Rousínovem rozdali o 1. místo a tím i postup do okresního finále. Zápas s Rousínovem byl vyrovnaný a napínavý až do samotného konce, ale remíza 1:1 stačila k celkovému vítězství na turnaji a postupu.

 

ZŠ Pustiměř - ZŠ Drnovice               1:0  Marťa Š.

ZŠ Pustiměř - ZŠ Ivanovice na Hané 5:1  Ludvík H. 3, Kuba Š., Marťa Š.

ZŠ Pustiměř - ZŠ Tučapy                 13:2 Ludvík H. 5, Kuba Š. 3, Marťa Š. 3, Maty Ch. 2

ZŠ Pustiměř - ZŠ Rousínov               1:1  Marťa Š.

Hráči: Neckař Matyáš (4.) - Hrachovec Ludvík (5.A), Krejčí Tomáš (5.A), Marák Karel (5.A), Štěbra Martin (5.A), Štulo Jakub (5.A), Chludil Matěj (5.B), Kavečka Jakub (5.B), Zakopal Tobias (5.B), Emperger Šimon (4.) 

Ing. Lukáš Zahradníček


OKRSKOVÉ KOLO McDONALD's CUPU - MLADŠÍ

Po dvouleté odmlce jsem se letos mohli konečně zúčastnit turnaje škol ve fotbale zvaného McDonald's Cup. V pátek 22. 4. bylo na programu okrskové kolo mladší kategorie, kde hrají žáci 1. až 3. třídy. Zavítali jsme na ZŠ Morávkova, kde jsme odehráli 3 zápasy nejdříve s ZŠ Nádražní, poté s ZŠ Tyršova a nakonec s ZŠ Morávkova. Domácí tým s přehledem vyhrál všechny zápasy. Ostatní týmy měly po 1 výhře a 2 prohrách a rozhodovalo nakonec tedy skóre, které jsme my měli nejslabší a odvezli jsme si tedy nepopulární bramborové 4. místo.

 

I tak si všichni zaslouží pochvalu, protože jsme nijak nepropadli a všichni se snažili.

ZŠ Pustiměř - ZŠ Nádražní   0:3

ZŠ Pustiměř - ZŠ Tyršova     3:2  Barča K., Marťa P., Kevin V.

ZŠ Pustiměř - ZŠ Morávkova 1:7  Barča K.

Hráči: Musil Stanislav (3.) - Cahel Tomáš (3.), Pour Martin (3.), Varzari Kevin (2.A), Zakopal Šimon (2.A), Bednář Štěpán (2.B), Chludil Adam (2.B), Kavečková Barbora (2.B), Pořízek Eliáš (2.B), Zakopal Nikolas (1.B) 

Ing. Lukáš Zahradníček


KRAJSKÉ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Letošní ročník Dějepisné olympiády s tématem Šlechta v proměnách času je pro naši školu velice úspěšný. Nejen že Jirka Radomil vyhrál okresní kolo ve Vyškově, ale úspěšně nás reprezentoval také v krajském kole. Na soutěž do Brna dorazili nejlepší řešitelé okresních kol z celého Jihomoravského kraje, celkem 32 soutěžících. Jirka se umístil na krásném 10. místě.

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v dalším studiu.

Mgr. Lenka Tomanová


OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Ve středu 30. března 2022 reprezentovaly v okresním kole Olympiády v českém jazyce naši školu dvě žákyně, vítězky kola školního, Šarlota Moučková a Natálie Babirádová. Oběma děvčatům děkujeme za vzornou přípravu a blahopřejeme k velmi pěknému umístění – 10. a 12. místu.

Mgr. Kateřina Hrozková


ATLETICKÝ VÍCEBOJ V BUČOVICÍCH POD ZÁŠTITOU SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE

29. 3. 2022 se vybraní žáci naší školy zúčastnili atletických závodů všestrannosti. Soutěžilo se v jarním slunečném počasí na stadionu v pěti disciplínách - trojskok, hod medicinbalem, skoky přes švihadlo, kliky a dribling. Nelze pominout účast ambasadorky Šárky Kašpárkové, dlouholeté české reprezentantky ve skoku do výšky a v trojskoku. Mistryně světa přivítala všechny zúčastněné a byla přítomna nejen u všech soutěží, ale předávala na závěr celé sportovní akce medaile vítězům. I někteří naši žáci měli tu čest přijmout od slavné sportovkyně ocenění za velmi dobré sportovní výkony. Na prvních místech se umístili Jonáš Adámek a Jakub Štulo. Ocenění druhého místa převzali Martin Holub, Sára Šrubařová, Karel Marák a Nikol Vítková. Třetí místo získala Sára Bednářová. Mimo oceněných se předvedli velmi dobrými výkony v soutěžích také Eliška Netopilová, Ema Smejkalová, Adriana Vítková, Tereza Kostihová, Adéla Lankašová, Tadeáš Chludil, Vojtěch Turcovský, Dominik Kocman a Jakub Herynk. Za počet umístění na stupních vítězů a všechny sportovní výkony zaslouží mladí sportovci velký dík.

Mgr. Simona Štulová

 

 


OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

V úterý 22. března se ve vyškovském Majáku konalo okresní kolo Dějepisné olympiády. Téma letošního 51. ročníku Šlechta v proměnách času bylo velice obtížné a rozsáhlé, přesto se reprezentantům z naší školy dařilo.

Okresního kola se zúčastnilo čtyřicet tři žáků z různých škol. Jirka Radomil (9. r.) všechny porazil a z PRVNÍHO místa postoupil do krajského kola! Tereza Hynštová (8.A) skončila na krásném 8. místě a Honza Michálek (9. r.) za sebou nechal deset soutěžících. Jirkovi přejeme hodně štěstí!

Mgr. Lenka Tomanová


PREVENTIVNÍ PROGRAMY POLICIE ČR

Na přelomu zimy absolvovali naši žáci 3. – 9. třídy preventivní programy Policie ČR. Por. Mgr. Alice Musilová poučila děti ze 3. – 7. třídy v přednášce Bezpečný internet o zásadách pohybu v kyberprostoru. Vysvětlila jim, v čem spočívá např. pomluva, a na příkladech z praxe osvětlila možná rizika.

Žáci nejstarších ročníků prošli pod jejím vedením dvouhodinovou interaktivní hrou Tvoje cesta načisto, která byla zaměřena na protidrogovou prevenci a trestněprávní odpovědnost mladistvých. Během aktivity byli žáci rozděleni do soutěžních týmů-složených z kriminalisty, technika, psovoda, vyšetřovatele a experta.

Programy měly u dětí dobrý ohlas, bavily je. Pozitivně je hodnotili i přítomní vyučující.

Mgr. Kateřina Hrozková, metodička prevence


ZAHÁJENÍ PLAVECKÉHO VÝCVIKU

Od února bylo zahájeno plavání pro děti 2. a 3. ročníku. Každý čtvrtek jezdí na plavecký bazén, kde se učí plavat nebo se v plavání zdokonalují. Součástí plavecké výuky jsou hry ve vodě nebo také návštěva sauny. Plavání je pro děti příjemným zpestřením běžného školního dne.

                                                                                                               Mgr. Helena Adámková


DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA

V únoru žáci prvních tříd zavítali do Divadla Radost a zhlédli představení Pipi Dlouhá punčocha. Napínavý příběh plný neobvyklých dobrodružství zavedl děti do světa fantazie a hravosti. Spolu s hlavními postavami se děti podívaly do školy, na jarmark nebo na tichomořský ostrov. Pohádkový příběh plný veselých situací, zpěvu a tance se dětem velmi líbil a doslova je vtáhl do děje.

                                                                                                               Mgr. Alena Veselá

Mgr. Jana Trefilíková


PĚVĚCKÁ SOUTĚŽ SLAVÍČEK

V pátek 18. února proběhlo na 1. stupni školní kolo soutěže Slavíčka. Soutěžící si zaslouží velké uznání za účast a hlavně za odvahu vystoupit před obecenstvem. Pochvalu si zaslouží i naši nejmenší zpěváčci z prvních tříd. Soutěž probíhala ve třech kategoriích:

 

kategorie – žáci 1. tříd

 1. místo Sofie Laníková 1.A, Kateřina Pintě 1.B
 2. místo Břetislav Vičan 1. B
 3. místo Lenka Zouharová 1.A, Leona Zakopalová 1.B

 

kategorie – žáci 2. a 3. tříd

 1. místo Štěpán Trávníček 2.A, Štěpánka Šafářová 2.B
 2. místo Abigail Lančaričová 2.A
 3. místo Patrik Veškrna 2.B

 

kategorie – žáci 4. a 5. tříd

 1. místo Adam Dias 4.tř.
 2. místo Sára Šrubařová 4.tř.
 3. místo Emma Rozehnalová 5.B

                                                                                              Mgr. Alena Veselá

                                                                                                        Mgr. Jana Trefilíková


 


ŠKOLNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Dne 25. ledna se uskutečnil 51. ročník školního kola Dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo celkem šest žáků z osmého a devátého ročníku. Nikdo z nich přípravu nepodcenil, téma „Šlechta v proměnách času“ všichni pečlivě nastudovali. Čtyři žáci přesáhli hranici potřebnou pro postup do okresního kola: Jiří Radomil (9. r.), Jan Michálek (9. r.), Tereza Hynštová (8.A) a Natálie Babirádová (8.B). Jirka Radomil získal 56 bodů z 60, což je vynikající výkon. Gratulujeme!

                                                                                     Mgr. Lenka Tomanová


ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

31. ledna 2022 se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěž se skládala ze dvou částí: jazykové a slohové. Jazyková část byla velmi vyrovnaná, a proto o postupu do okresního kola rozhodly až slohové práce. Mezi sedmi účastníky z řad osmých a devátého ročníku vše nejlépe zvládly Natálie Babirádová (8.B) a Šarlota Moučková (9.). Oběma přejeme v okresním kole hodně štěstí!

                                                                                     Mgr. Lenka Tomanová


LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ 2022

V termínu 21. 2. – 25. 2. 2022 absolvovali žáci ZŠ Pustiměř lyžařský výcvik ve Vrbně pod Pradědem. Lyžařského kurzu se zúčastnilo 40 žáků z 8. a 9. třídy a 4 učitele. Sněhové podmínky pro výuku jsme měli velmi dobré, techniku lyžování jsme nacvičovali ve ski areálu Annaberg.

Všechny večery jsme prožili společně. Diskotéku, a hlavně společenské hry si užili nejen žáci, ale také učitelé.

Fotky jsou k nahlédnutí na:

https://zspustimer.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_kurz_-_Vrbno_pod_Pradedem_2022/

                                                                                     Mgr. Simona Štulová

 

 


 ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA 

V únoru proběhla na naší škole konverzační soutěž z anglického jazyka. Účastníci předvedli své dovednosti při konverzaci na vylosované téma. Všem se zdárně podařilo zvládnout trému a předvést velmi dobré výkony. Vítězové z každé kategorie postupují do okresního kola, které se koná ve Vyškově.

Výsledky školního kola: 

Kategorie I.A – žáci 6. a 7. tříd ZŠ  

 1. Hana Buriánková (7.tř)postup do okresního kola 
 2. Adéla Keprtová (7.tř.)
 3. Jitka Radomilová (6.A)

 Kategorie II.A – žáci 8. a 9. tříd ZŠ 

 1. Ladislav Bureš (9.tř.)postup do okresního kola 
 2. Jiří Radomil (9.tř.)
 3. Natálie Babirádová (8.B)                                                                                                                                                                                                                                                      

 

Výsledky našich žáků v okresním kole Olympiády AJ, které se se konalo 14.2. ve Vyškově.
6. místo – Hana Buriánková (7.tř., kategorie 2)
8. místo – Ladislav Bureš (9.tř., kategorie 3)

 

Mgr. Simona Štulová

 UČENÍ V MASKÁCH v 2.A a 2.B

V pátek 18. 2. 2022 zažili druháčci netradiční učení v maskách. Ve třídách se tentokrát učila zpěvačka, ninja, kuchař, hasič, fotbalista, lesní víla, indiánka, kouzelník a čarodějnice, princezna, rytíř…. V maskách jsme strávili celý den. Četli jsme, psali, tancovali, počítali a účastnili jsme se i pěvecké soutěže Slavíčka.

Děti sice neměly volný den bez učení, ale kostýmy na chvíli zpestřily naši každodenní práci. Děkujeme rodičům za podporu a přípravu krásných masek.

Mgr. M. Kurková 2.A, Mgr. H. Adámková 2.B

 

 


KRAJSKÉ FINÁLE VE FLORBALE CHLAPCŮ 1. STUPNĚ

Po perfektním absolvování okresního kola se vydali chlapci ze ZŠ a MŠ Pustiměř do krajského finále ve florbalu žáků 1. stup. To proběhlo 24.2. v Brně – Bohunicích.

Na turnaj jsme odjížděli na jedné straně s velkou radostí a očekáváním. Přece jenom, vybojovat si účast na tak kvalitním turnaji se nepodaří zdaleka každý rok. Na druhé straně nás trápily obavy, zda nebudou soupeři tentokrát nad naše síly a zda neuděláme naší škole ostudu.

Obavy byly nakonec úplně zbytečné. Chlapci se nikoho nezalekli a do každého utkání vstoupili s velikým odhodláním. Ve své skupině museli odehrát 4 těžká utkání a jejich bilance byla 2 vítězství, 1 remíza a 1 porážka. Skupina byla velmi vyrovnaná a každý bod i gól se počítal. Naše bilance nakonec stačila ve skupině na 2. místo a to znamenalo těsný postup do semifinále.

V semifinále nás čekal nejlepší tým turnaje a pozdější suverénní vítěz - ZŠ Nádražní Vyškov. Tentokrát jsme na soupeře opravdu nestačili a museli sklonit před jeho schopnostmi. Krutá porážka ale chlapce zdravě naštvala a do utkání o 3. místo vstoupili s obrovským odhodláním. Soupeře jasně předčili a porazili 6:2. Vybojovali tak nádherné 3. místo!

Úspěch je o to cenější, že všechny školy měly ve svém kádru řadu hráčů, kteří hrají florbal závodně a věnují se mu několik let. Naši školu reprezentovali: Jakub Štulo, Karel Marák, Tomáš Krejčí, Martin Štěbra, Ludvík Hrachovec, Daniel Novák, Adam Kludák, Matyáš Neckář a Tadeáš Odehnal.

Mgr. Jiří Bubeník


KRAJSKÉ FINÁLE VE FLORBALE DÍVEK 1. STUPNĚ

V úterý 15. února čekal na děvčata ze ZŠ a MŠ Pustiměř velmi náročný úkol – reprezentovat naši školu na krajském finále ve florbalu v Brně. Účast v tomto turnaji jsme si zajistili kontumačním způsobem – většina přihlášených škol odvolala z epidemiologických důvodů svůj start v okresním kole. Do krajského finále se tak přímo nominovaly 2 školy, které svou účast neodvolaly – ZŠ Pustiměř a ZŠ Na Vyhlídce Vyškov.

Před krajským finále děvčata neodehrála žádné oficiální utkání ve florbalu. Z tohoto důvodu jsme vůbec nevěděli, co můžeme od sebe v nabité konkurenci očekávat. Děvčata se však nezalekla a s každým soupeřem hrála opravdu vyrovnanou partii. Absolovala 3 utkání s celkovou bilancí 1 remíza a 2 těsné porážky.

To sice k postupu nestačilo, ale za svůj výkon se děvčata nemusela rozhodně stydět. Škoda, že nemohla zasáhnout ještě do dalších bojů, neboť jejich výkon se postupně zlepšoval. Za vzornou reprezentaci si určitě zaslouží veliké uznání a poděkování.

Naši reprezentantky: Marie Harenčáková, Adéla Ambrozová, Emma Rozehnalová, Terezie Herynková, Lucie Bodrogiová, Denisa Látalová, Natálie Marková, Nina Musilová a Eliška Brunclíková.

Mgr. Jiří Bubeník


OKRESNÍ KOLO VE FLORBALE

Ve středu 26. ledna proběhlo v Rousínově okresní kolo ve florbalu žáků 1. stupně. Turnaj proběhl v nelehké covidové době a z důvodu epidemie byl dvakrát přeložen. Přesto se turnaj nakonec podařilo uspořádat a to za účasti 6 družstev z celého okresu. Mezi zúčastněnými byl i tým ZŠ a MŠ Pustiměř. Přestože na začátku byla znát na hráčích nervozita a obava z výsledku, postupně se chlapci rozehrávali k výborným výkonům. Vyhráli celkem 4 utkání a jen jednou remizovali. V konečné tabulce jim pak patřilo zasloužené 1. místo!

Vítězství v turnaji přineslo samozřejmě velikou radost, ale také velikou odpovědnost. Vítěz turnaje totiž postoupil do krajského finále, kde se střetne s opravdu velmi silnými soupeři. Nezbývá než chlapcům poděkovat a popřát hodně zdaru v krajském kole.

Naši školu reprezentovali: Jakub Štulo, Karel Marák, Tomáš Krejčí, Martin Štěbra, Ludvík Hrachovec, Daniel Novák, Adam Kludák a Matyáš Neckář.

Mgr. Jiří Bubeník


PYTHAGORIÁDA - ŠKOLNÍ KOLO

Na začátku listopadu proběhlo školní kolo Pythagoriády, což je matematická soutěž žáků 2. stupně zaměřená na prostorovou představivost a logické uvažování. Aby řešitel byl úspěšný a mohl postoupit do okresního kola, musel mít 10 bodů a více.

Školního kola se zúčastnili tito žáci: Karin Moore, Ema Smejkalová a Sabina Hladíková (všichni 6.B), Jitka Radomilová (6.A), Vendula Knapová, Karolína Krásová a Monika Jelínková (7. třída), David Štulo, Karolína Perju a Kristýna Perju (všichni 8.A), Lukáš Provazník a Natálie Babirádová (oba 8.B), Jan Michálek, Jakub Herynk, Beáta Jurůjová a Jiří Radomil (všichni 9. třída).

Ze všech zúčastněných se podařilo získat více než 10 bodů Jiřímu Radomilovi (11 bodů), Karin Moore (11 bodů) a Emě Smejkalové (11 bodů). Tito žáci postoupili do okresního kola, které se konalo on-line na začátku prosince, ale výsledky ještě neznáme.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy

Mgr. Andrea Fialková


PIŠKVORKY

Na konci října proběhlo školní kolo turnaje v piškvorkách (8. – 9. ročník). Tomuto kolu předcházel turnaj v jednotlivých třídách, odkud jsme s učiteli matematiky vybrali účastníky školního kola, a to konkrétně David Štulo (8.A), Natálie Babirádová, Karolína Jelínková, Michal Vaculík a Petr Možný (všichni 8.B), Jakub Herynk, Marek Pospíšil, Jan Michálek a Jiří Radomil (všichni 9. ročník).

Žáci si zahráli během jednoho dne piškvorky každý s každým a po vyplnění tabulky nám vzešlo 5 nejlepších hráčů, kteří vytvořili jeden tým postupující do on-line kol mezi ostatními školami. Turnaj týmů proběhl na začátku listopadu přes počítače. Náš tým ve složení Herynk, Michálek, Pospíšil, Radomil a Štulo se utkal proti 7 náhodně vybraným školám Jihomoravského kraje. Získali jsme 7 bodů ze 14 možných a skončili jsme tak na 18. místě z 34 přihlášených škol.

Týmu gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci školy

Mgr. Andrea Fialková


LOGICKÁ OLYMPIÁDA

V průběhu října se naši vybraní žáci zúčastnili Logické olympiády pořádané Mensou České republiky založené na logických úlohách. Nerozhodovaly naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Naši školu reprezentovali tito žáci: Lukáš Provazník (8.B), David Štulo (8.A), Beáta Jurůjová a Jiří Radomil (oba 9. ročník). Celkem se zúčastnilo v Jihomoravském kraji v kategorii B (2. stupeň ZŠ) 2 846 žáků.

Nejlepšího výsledku se podařilo dosáhnout Jirkovi Radomilovi, který se umístil na 84. – 93. místě z celého Jihomoravského kraje.

Tímto mu moc gratulujeme a všem ostatním děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 Mgr. Andrea Fialková


VÝCHOVNÝ KONCERT SKUPINY JUMPING DRUMS

Den před podzimními prázdninami k nám do základní školy zavítala bubenická skupina Jumping drums. Předvedla žákům hru na různé druhy bubnů a perkusivních nástrojů, seznámila děti s historií vzniku bubnů a základními rytmy. Někteří žáci měli také možnost stát se alespoň na chvíli součástí bubenické skupiny a společně s ní si zabubnovat.

Mgr. Jana Trefilíková

.. :: Videa z koncertu :: ..


PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Dne 18. 10. řešili žáci 8. a 9. tříd ve svých hodinách přírodopisu zadání kategorie Kadet Přírodovědného klokana, kterého pořádá Univerzita Palackého Olomouc. Je třeba přiznat, že zadání bylo docela obtížné, ale přesto se s ním žáci popasovali vcelku úspěšně. Nejlepšími řešiteli byli Jiří Radomil (9. tř.), Adéla Lankašová (8.A) a Karolína Perju (8.A).

Ing. Lukáš Zahradníček


REPREZENTACE ŠKOLY VE STOLNÍM TENISE

Ve čtvrtek 21.10. jsme jeli do Vyškova na ZŠ Tyršova reprezentovat naši školu v možná jediné sportovní akci v letošním roce.

Ve škole jsme uspořádali školní kolo a ti nejlepší byli vybráni ve svých kategoriích do okresního kola. Zde byly především oba dívčí týmy úspěšné, protože starší dívky skončily na 2. místě a mladší dívky dokonce na 1. místě!

Mladší dívky: Monika Mrázová (6.A), Jitka Radomilová (6.A), Vendula Knapová (7.)

Starší dívky: Žofie Grundová (9.), Kristýna Hladíková (9.), Tereza Kostihová (9.)

Mladší chlapci: Tadeáš Chludil (6.B), Matěj Gašparík (7.), Vojtěch Turcovský (7.), Michal Valečko (7.)

Starší chlapci: Štulo David (8.A), Matěj Emperger (9.), Jan Michálek (9.)

Ing. Lukáš Zahradníček

  

 

 

 

 

 

 

 

Podpora společného vzdělávání ZŠ a MŠ Pustiměř II,

 

registrační číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0019439

Od 1. 2. 2021 naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci OP VVV prostřednictvím výzvy 02_20_080 Šablony III.

Cílem projektu je zlepšení a zvýšení kvality vzdělávání a výsledků dětí a žáků v klíčových kompetencích.

Z finančních prostředků v celkové výši 984 384,- Kč hradíme tyto aktivity:

 

: Chůva - personální podpora MŠ; Projektový den ve výuce MŠ

: Čtenářský klub pro žáky ZŠ, Klub logiky pro žáky ZŠ, Klub konverzace v cizím jazyce pro žáky ZŠ; Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem;                    Projektový den ve výuce ZŠ

 

Školní projekt

„Aspoň 22 minut pohybu denně“

V rámci podpory zdravého životního stylu jsme se inspirovali nápadem Českého olympijského výboru „30 minut pohybu denně „ a přizpůsobili jej našim školním podmínkám = „Aspoň 22 minut pohybu denně“.

Na naší škole umožňujeme dětem vykonávat pohybové aktivity o velké přestávce (20 minut) na školním hřišti ( v případě příznivého počasí), nebo v tělocvičně. Zbývající minutáž se hravě doplní relaxačními pohybovými chvilkami během tradičních vyučovacích hodin.

Sportu a pohybu zdar

 


Naše škola se zapojila do projektu HOBIT - HOdina BIologie pro živoT: Implementace problematiky cerebrovaskulárních a kardiovaskulárních onemocnění do školního vzdělávacího plánu (reg. č. CZ.1.07/1.1.16/02.0136), financovaného z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.


Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost je zaměřený na zkvalitnění a modernizaci systémů počátečního, terciárního a dalšího vzdělávání, jejich propojení do komplexního systému celoživotního učení a ke zlepšení podmínek ve výzkumu a vývoji.

Název projektu: Rozvoj kariérového poradenství na Vyškovsku – jak správně zvolit další vzdělávací cestu?

Další informace : Najdete zde v tomto pdf souboru (50 kB)


ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

.:: Školní celoroční soutěž v tabulce 2016/2017 ::..

..:: Sběr papíru ve školním roce 2016/2017 ::..

Žákovský letní ples

 

Společenské šaty a oblek patřily k dopolední akci dne 27.6.2017, kdy se uskutečnil V. ročník Žákovského letního plesu v KD v Pustiměři. Žáci I. a II. stupně ZŠ předvedli své umění a galantnost v tanečním kroku valčíku a polky a v rytmu disco rozvlnili pohybem těla svou spontánnost a uvolněnost. Měli také opět možnost si zvolit krále a královnu plesu. V průběhu akce se žáci zapojili do zajímavých soutěží a ples byl zakončen bohatou tombolou, do které ceny poskytli učitelé a rodiče žáků. Všichni odcházeli z akce nadšeni a spokojeni.

..:: fotky ze žákovského letního plesu ::..

 

Zpracovala: Mgr. Irena Znojová

Prevence v dopravě 

Dne 20.6.2017 jsme na dopravním hřišti ve Vyškově prožili dopoledne, které pro nás připravila Policie ČR a Maják Vyškov. Jezdili jsme na kolech, psali testy, mohli se podívat do policejního auta a vyzkoušet si zásahové vybavení.

Nela Krejčiříková a Martin Zavřel 5.A 

 Trojboj

V pondělí 19.6.2017 odjeli naši žáci - Ondřej Jelínek, Matyáš Spisar, Nikolaos Spáčil a David Štulo - pod vedením pana zástupce na trojboj do Vyškova na ŽŠ Letní Pole. Všichni žáci předvedli úžasné výkony, naši reprezentanti se umístili na 4.místě.

Ondřej Jelínek  5.A

Bylo nás pět

V pondělí 19.6.2017 jeli žáci 3.-5. tříd do divadla Radost v Brně na představení Bylo nás pět. Herci předvedli fantastický výkon. Nejvíce se nám líbilo, že komunikovali s publikem. Kluci se jmenovali: Petr Bajza, Eda Kemling, Čeněk Jirsák, Antonín Bejval a Zilvar z chudobince. Prožívali spolu mnoho dobrodružství. Jejich nepřátelé byli Habrováci. Měli také 2 kamarádky – Evičku a Jiřinu. Po představení jsme šli do Muzea loutek. Divadlo se nám moc líbilo. 

Lucie Jelínková, Karolína Šťastná, Tadeáš Jelínek, Erik Vitásek a Tomáš Klimeš

Permonium v Oslavanech

Dne 16.6.2017 jely třídy  4. , 5.A a 5.B na výlet do Permonia v Oslavanech. Po příjezdu jsme se rozdělili do skupinek, vysvětlili nám pravidla a začala hra Magic Permon. Hra byla velmi zábavná a dobrodružná, protože každý měl jiné úkoly. Naše skupina se jmenovala Žirafky. První úkol byl na voru. Od něho jsme se dostali k bludišti, divočině i do podzemí. Nejlepší bylo podzemí, protože mělo tajemnou atmosféru. Když hry skončila, všichni jsme se těšili na dobrý oběd a trochu odpočinku.

Klára Kohoutková, Eva Školařová a Julie Pospíšilová 5.A

Nejaktivnější žák roku 2016/2017

 

Dne 15. června se uskutečnilo slavnostní vyhodnocení školního roku 2016/2017 a ocenění nejlepších a nejaktivnějších žáků naší školy v Kulturním domě v Pustiměři. Celou akci moderovala děvčata ze třídy 5.A. Pořad byl doprovázen hudebním, tanečním a pěveckým vystoupením žáků ze  3. až 8. tříd. Učitelé předali ceny nejaktivnějším žákům tříd a nejlepším za jednotlivé předměty. Ředitel školy předal poháry  nejzdatnějším žákům, a také putovní pohár a dort nejsportovnější třídě. V závěru školní akce  byl  oceněn žák 9.třídy  starostou obce Pustiměř. 

..:: fotky z nejaktivnějšího žáka školního roku 2016/2017 ::..

Zpracovala: Mgr. Irena Znojová

Malina 2017 – Škola v přírodě 29. 5. – 2. 6.

Letos jsme jeli na školu v přírodě do Ruprechtova. Je to krásný velký areál, který patří Středisku volného času Maják ve Vyškově. Odjížděli jsme v pondělí ráno autobusem od školy spolu s pátou třídou. Po příjezdu na místo jsme se ubytovali. Někteří byli ubytovaní v chatkách, já s kamarády v budově.
Povlékli jsme si peřiny a šli do jídelny na oběd. Po obědě jsme se rozdělili do týmů a v nich jsme po celý týden hráli různé hry a plnili úkoly, za které jsme dostávali perličky. Který tým měl nejvíce perliček, tak vyhrál a dostal odměnu. Jeden den jsme byli na túře asi deset kilometrů. Po cestě jsme sbírali různé papírky, na kterých byly úkoly, které jsme museli plnit.
Den před odjezdem jsme si udělali z papíru rakety, které jsme pak odpalovali. Večer na rozloučenou jsme měli diskotéku. Také jsme opékali špekáčky.
Odjížděli jsme domů v pátek po obědě. Na škole v přírodě se mi moc líbilo a rád na to vzpomínám. 

Michal Svobodník, 4. třída

,,Zazpívej slavíčku“

Dne 11. dubna 2017  se uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže žáků  2.-5. ročníku, do kterého postoupili z každé třídy vybraní dva žáci z třídních kol. Všichni umístění obdrželi diplom a sladkou odměnu.

Umístění  žáků v kategorii 2.a 3. tříd:

 1. místo    Terezka  Vodáková   2.tř.
  2. místo    Luděk  Pour  3.B
  3. místo    David  Štulo  3.A

Umístění  žáků v kategorii 4. a 5. tříd:

 1. místo   Anička Plačková  4.tř.
                  Sára Tichá  5.B
  2. místo   Viktor Jež  5.A
  3. místo   Ladislav  Bureš   4.tř.

Mgr. Irena Znojová

 

TRAPAS NEPŘEŽIJU! aneb TEN ŘÍZEK NEZVEDEJ!

Karel Louda je žák 8. B. Přichází do nové školy v novém městě.  Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK! Na pomoc mu přijde paní RY-PO-SLUCH-Rychlá pomoc slušného chování. Ukáže mu, jaké chyby dělá při představování, při jízdě v autě, ve škole, na návštěvě kina, na rautu a v kontaktu s holkami. 
Toto vše žáci 2.stupně  viděli v Městském divadle v Prostějově. Vtipné představení se známými pražskými herci  se moc povedlo a žákům se líbilo.

                                                                                                          Simona Štulová

Štafetový závod - 2. místo

Dne 4. 4. 2017 se vybraní žáci 1. stupně naší školy zúčastnili smíšené štafety v běhu na ZŠ Letní pole. Za ideálního počasí pro běh se na stadionu na Letním poli sešlo 6 základních škol. Všechny časy se sčítaly dohromady, takže každý musel předvést výtečný běh, abychom dosáhli „na bednu! A to se opravdu stalo, v bězích (8x100 m a 8x60m) jsme zaostali pouhé 4 sekundy od 1. místa a děti si vyběhaly krásné 2. místo.

Děkujeme všem za vynikající sportovní výkon a pořadatelům za organizaci a pěkný zážitek.

..:: fotky ze štafetového závodu ::..

Simona Štulová

Zábavná vyučování

V uplynulých měsících probíhala na naší škole Zábavná vyučování pro budoucí prvňáčky. Během pěti příjemných odpoledních sezení se mohli malí žáčci i jejich rodiče seznámit s prostředím naší školy a zapojit se do různorodých aktivit, které je zábavnou formou připravovaly na budoucí úkoly a činnosti v 1. ročníku. Jako památku na tato setkání si děti odnesly domů svou opravdu první žákovskou knížku. A protože dětem se ve škole opravdu líbilo, je namístě poděkovat paním učitelkám za pečlivou přípravu a rodičům za věnovaný čas i energii.

Mgr. Jiří Bubeník

 

Polonéza

18.2.2017 se v naší sokolovně uskutečnil Obecní ples, ne kterém jsme společně se spolužáky z 8.třídy a deváťáky tancovali slavnostní polonézu.

Na tento den jsme trénovali 4 měsíce a ze začátku jsme se všichni těšili. Až když jsme stáli před sálem v sokolovně, tak jsme si uvědomili tu zodpovědnost. Ale díky naší pýli, častému tréninku a paní učitelce Štulové a Szkutové jsme vše zvládli na výbornou a všem se to moc líbilo.

Tancovali jsme na píseň od Whitney Houston – I have nothing. Z 8.třídy tancovala Veronika Vitásková s Lukášem Blažkem, Anna Sedláková s Martinem Heimerlem, Eliška Skoupá s Filipem Vitáskem a Tereza Holková s Michalem Perju. Z 9.třídy Klára Galle s Jirkou Hučíkem, Jana Burešová s Markem Kramplem, Lucie Ďuráčová s Filipem Štolfou a Míša Hýblová s Martinem Školařem.

Děkujeme všem za spolupráci, rodičům za  koupení nebo půjčení slavnostního oblečení a za podporu.

 

Těšíme se na příští rok!!!!

                                                          Tereza Holková a Anna Sedláková

 

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 5.- 10. 2. 2017

Tentokrát si lyžák sedmáci a osmáci užili v Karlově pod Pradědem. Lyžovali jsme na dvou sjezdovkách, které byly ideální jak pro lyžaře, tak i pro ty šikovné „ děti“, které se lyžovat teprve naučily. Na sjezdovkách jsme se učili techniku sjíždění a zatáčení sjezdového lyžování, užili si spoustu legrace a hlavně jsme společně prožili nezapomenutelné chvíle na sněhu.

Ve volných chvílích jsme odpočívali (jen někteří). Díky tomu, že žáci neměli k dispozici wi-fi, si mezi sebou pěkně povídali (někteří sice nadávali na to, že nemají heslo na wi-fi L, ale…), hráli stolní hry a vytvořili parádní atmosféru lyžáku, které dnešní děti s mobilem v ruce možná už nezažijí.

           Večery jsme prožili také jak na správném lyžáku a to společenskými hrami. Všechny děti byly hodné, vtipné – you, you…!!! A hlavně zdravě poslušné a někdy nezdravě „urýpané“ (hlavně nad jídlem J)

Jen doufám, že další lyžáky na pustiměřské škole se ponesou ve stejném duchu jako tento a všem rodičům děkujeme za vzornou přípravu všeho na lyžák.

..:: Fotogalerie ::..

 

Simona Štulová

 Labutí jezero

 

          Ve středu 8. února jsme po krátkém čase opět zavítali do Brna, abychom si zde zpestřili kulturní život dalším divadelním představením – tentokrát inscenací Labutí jezero v Janáčkově divadle.   

 

          Romantický balet o lásce prince k princezně zakleté do labutě s hudbou Petra Iljiče Čajkovského není třeba představovat. Vynikající výkony tanečníků Baletu NdB   a hostujících sólistů předních světových baletních scén, krásná scéna i kostýmy, které ještě více umocnily kouzelnou atmosféru příběhu, byly zárukou jedinečné, velkolepé podívané.

 

         Není pochyb, že představení  bylo pro všechny příjemnou tečkou za uplynulým dnem.

 

                                                                              Mgr. Kateřina Hrozková,  Mgr. Pavlína Koutníčková

Konverzační soutěž z anglického jazyka

        Dne  30. ledna proběhlo na naší škole školní kolo konverzační soutěže z anglického jazyka. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, školního kola se zúčastnili žáci 6. – 9. ročníku. A tady jsou výsledky.

 Kategorie I.A (6.-7.ročník):

 1. místo: Dalibor Spáčil
  2. místo: Bohdan Voříšek
  3. místo: Anna Dorazilová

Kategorie II.A (8.-9.ročník):

 1. místo: Klára Galle
  2. místo: Zdeněk Zlámal
  3. místo: Simona Brhelová

       Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří se školního kola zúčastnili.

 

       Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola soutěže, které se uskuteční dne 16. února ve Vyškově.

Okresní kolo dějepisné olympiády

               Dne 17. ledna 2017 se ve Středisku volného času Vyškov konalo okresní kolo dějepisné olympiády. Tématem letošního ročníku byla zvolena Marie Terezie – žena, matka, panovnice aneb Habsburkové 18. století. Naše škola zde měla jedinou zástupkyni, žákyni 8. ročníku Simonu Brhelovou, která se mezi 34 dalšími soutěžícími umístila na krásném 8. místě. 

Recitační soutěž

Ve středu - 4.ledna 2017 – proběhla na naší škole tradiční recitační soutěž žáků od 6. do 9. tříd. V pohodové povánoční atmosféře zazněly verše známých autorů i básně lidové. Všem přenášejícím patří obdiv a pochvala.

Jsou to tito žáci:

6.B. tř. – Vojta Šafář, Petra Koudelková, Zuzka Fialová, Brigita Rusnáková, Matěj Kostiha a Martin Trávníček.

 1. tř. – Marie Vejpustková, Anna Dorazilová a Simona Knapová.
 2. tř. – Tereza Holková a Anna Sedláková

 

 1. Hronová

V pondělí 12.12.2016 jsme si zpříjemnili předvánoční atmosféru návštěvou Městského divadla v Brně. Zhlédli jsme pohádkový muzikál Mary Poppins s Alenou Antalovou v hlavní roli. Tento zájezd pro nás zajistily paní učitelky Hrozková a Koutníčková.

            Krásná scéna nás přenesla do Londýna 19. století, do domu č. 17 v Třešňové ulici k rodině Banksových. Jane a Michael Banksovi jsou postrachem všech chův, takže každá od nich uteče. Sami si přejí takovou, která bude mít skvělé nápady, sršet vtipem, mít smysl pro humor a nebude mít na tváři bradavice. Až se jednoho dne zcela nečekaně objeví Mary Poppins, která úplně změní dosud přísný řád Banksovic rodiny. Má kouzelné schopnosti a spolu s kominíkem Bertem ukáže dětem jak díky fantazii a nadhledu dokáže být svět kolem nás zábavný, úžasný a plný zázraků. Svou laskavou povahou, ale i důsledným přístupem nakonec změní i samotné rodiče a Banksovic rodina je opět taková, jaká má rodina být. Mary Poppins říká: Stačí jen chtít a rázem vše je možné.

Užili jsme si krásné hudební představení plné náročných tanečních a stepařských čísel, které v nás zanechalo krásný zážitek. Bylo to jednoduše: SUPERCÄLIFRÄŽILISTIKEXPIÄLIDÓZNÍ!

TADEÁŠ, KAROLÍNA A JANA JELÍNKOVI

Přírodovědný klokan 2016/2017

Dne 12.10. se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili každoroční soutěže Přírodovědný klokan, pořádaný Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého Olomouc ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP Olomouc. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Žáci řešili 24 soutěžních úloh.

Výsledky:

 1. Klára Galle                 9.třída 
 2. David Bayer               8.třída 
 3. Michal Heimerle       8.třída
 4. Filip Vitásek               8.třída
 5. Veronika Bajerová   8. třída

     Simona Brhelová     8. třída

     Roman Špaček         9. třída

..:: akce z minulých školních roků jsou na starých stránkách ::..

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021

 

 

.. :: Školní celoroční soutěž v tabulce 2020/2021 :: .. 


ZÁŽITKOVÝ POBYT PRO ČTVRŤÁKY

. . : : fotky ze zážitkového pobytu pro čtvrťáky : : . .


JAK JSME SI PROTÁHLI SVALY

Ačkoliv byl předposlední den konce školního roku, léto v Drnovicích bylo v plném proudu. Nebyl tedy lepší nápad, než si pořádně protáhnou svaly výstupem na kopeček jménem Chocholík. Sedmá třída přijala návrh na tento výšlap s ohromným nadšením – tak proč to nerealizovat.

Švitořiví sedmáci vyrazili po „prvním zvonění" na vytoužený výlet. První kilometry s vidinou zmrzliny překousli žáci bez obtíží. S přibývajícími kilometry v nohách ustávalo švitoření a sem tam se objevily projevy nevole. (např: Ty v.le!)

Příchodem do obce Drnovice někteří jedinci přetavili svoji rozladěnost z nemohoucnosti na poslední úsilí výstupu na rozhlednu Chocholík. S rozdílnými náladami jsme se všichni sešli nahoře na rozhledně.

Rozhledna se stala pro tento den místem odpočinku s představou ještě větší porce zmrzliny. Většina žáků kopec z Chocholíku dokonce seběhla s vidinou studené odměny. Po sedmnácti kilometrové túře jsme se shodli na tom, že si to příští rok znovu rádi zopakujeme 😊.

Simona Štulová

  


JAK JSME SE MÁLEM UVAŘILI....

Dne 29.6. 2021 byl pořádám, za tropických podmínek v hale i na hřišti, školní turnaj ve dvou disciplínách. Ve sluncem rozpálené hale se hrál turnaj ve florbalu a na horkem sálajícím hřišti probíhal turnaj v přehazované.

Turnaj v obou sportovních odvětvích se hrál ve dvou skupinách se systémem dvou postupujících družstev do finálových zápasů.

Turnajové soutěže skončily v tomto pořadí:

FLORBAL

 1. místo- 7.A
 2. místo- 8.tř.
 3. místo- 9.A

PŘEHAZOVANÁ

 1. místo- 9.A
 2. místo- 9.B
 3. místo- 7.B

Pro zpestření sportovního programu sehráli exhibiční utkání v přehazované učitelé vs 9.třídy. Nedokonalé sportovní dovednosti učitelů nedosáhly na vítězství ani v jednom zápasu. Družstva deváťáku tato utkání zaslouženě vyhrála.

Ráda bych poděkovala organizátorům této sportovní akce a v neposlední řadě všem zúčastněným divákům za podporu.

Realizační tým se shodl na mottu pro příští školní akci znějící: „Umějme i prohrávat!"

 

Simona Štulová

 

 


PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

Ve středu 24. 6. 2021 se v místní sokolovně uskutečnilo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Vše proběhlo pod vedením Mgr. Anny Hrozové, která zajistila program a občerstvení.  Zúčastnil se i pan starosta, který v kostýmu krále předal každému malému čtenáři knihu Školní strašidlo.  Nejvíce se dětem líbilo pasování mečem od rytíře Zdeňka.

Děkujeme všem za výbornou organizaci.  Věříme, že děti budou na tuto akci dlouho vzpomínat.

                                                                                     

Mgr. M. Kurková 1.A, Mgr. H. Adámková 1.B

 


PŘEDNÁŠKA O FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

Dne 16. června k nám dorazili dva finanční poradci, aby nám vysvětlili důležitost finanční gramotnosti. Vysvětlili nám pojmy inflace, aktiva vs. pasiva, rozdíl mezi debetní a kreditní kartou, investování, magický trojúhelník a špatný a dobrý úvěr. Nejaktivnější dva žáci, Marie Buriánková a Viktor Jež, dostali za svou aktivitu odměnu v podobě čokolády. Dozvěděli jsme se také, jak je na tom Česká republika s finanční gramotností (hodně špatně) a zda podporujeme více hypotéku či nájem.


Všechny nás přednáška zaujala a každý si z ní něco odnesl..

 Veronika Turcovská, Tamara Vojáčková, 9.B


VÝLET DO SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÝCH JESKYNÍ

Dne 15. června jsme společně s 9. A jeli do jeskyní. Cesta tam trvala cca 45 minut. Učitelé nám říkali 30, ale i tak jsme to zvládli. Po příjezdu jsme se nasvačili a pak jsme se společně s průvodkyní vydali na temnou prohlídku jeskyní. Po cestě jsme potkali pár netopýrů, viděli jsme kostru medvěda a zažili jsme i pravou jeskynní tmu, kterou prožívali tehdejší objevitelé. Také jsme vyzkoušeli ozvěnu a stáli nad propastí hlubokou 60-90 metrů. I když bylo v jeskyni okolo 7°C, někteří se zde procházeli v kraťasech. Dozvěděli jsme se, že se v jeskyních pořádají ozdravné terapie pro jedince trpící astmatem. Nejvíce se nám líbila Eliščina jeskyně, pro nás všechny byl tento výlet pěkný zážitek.

Vendula Lasotová, Tamara Vojáčková, Veronika Turcovská, Darina Kubíčková, 9.B

 


OKRESNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY - 5. ROČNÍK

Ve středu 19.5.2021 se uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády (kategorie Z5). Naši školu reprezentovaly čtyři šikovné slečny, a to Sabina Hladíková, Ema Smejkalová, Karin Moore (všechny 5.B) a Eva Pourová (5.B).

Z celkového počtu 15 žáků skončila na krásném 2. místě Sabina Hladíková, která získala 15 bodů. O jeden bod méně měla Ema Smejkalová a skončila tak na 3. místě. Na děleném 4. místě s 10 body se umístila Eva Pourová a o bod méně získala Karin Moore, která byla na děleném 5. místě.

Všechny naše žákyně se staly úspěšnými řešitelkami (hranice byla 9 bodů z 18). Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělé umístění a reprezentaci naší školy.

Mgr. Andrea Fialková


ÚŘAD PRÁCE (ONLINE PŘEDNÁŠKA)

V pátek 14.5.2021 měli žáci osmé třídy navštívit Úřad práce, aby se dozvěděli, jaké mají možnosti při výběru středních škol a učilišť. Bohužel v této době nám osobní návštěvu nedovolili, a tak jsme žákům nabídli ve spolupráci s Úřadem práce on-line přednášku.

Přednášející žákům poskytl informace o různých středních školách a učilištích. Nabídl jim například pohled na počty zájemců v porovnání s počtem míst, které střední školy a učiliště přijímají. Dále se dozvěděli, jak postupovat, když budou podávat přihlášky či kolik mají pokusů na přijímací zkoušky. Na závěr proběhla i diskuze. Do e-mailu byl žákům zaslán dotazník, podle kterého mohli zjistit, na který obor by se hodili.

Touto cestou bychom chtěli Úřadu práce poděkovat a doufáme, že se na podzim přednášky zúčastníme osobně. 

Mgr. Andrea Fialková, Mgr. Lenka Tomanová


ÚSPĚŠNÁ MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 31.3.2021 se uskutečnilo on-line okresní kolo matematické olympiády. Naši školu reprezentovali 3 žáci, a to Monika Jelínková (6.třída), Lukáš Provazník (7.B) a Beáta Jurůjová (8.třída).

V kategorii MO6 se Monča umístila na krásném 2. místě z 10. Získala 12 bodů z 18 a stala se tak úspěšnou řešitelkou okresního kola.

V kategorii sedmých tříd se Lukáš umístil na nádherném děleném 1. místě z celkových 8 žáků. Měl stejný počet bodů jako Monča, a to 12 z 18 a též se stal úspěšným řešitelem. 

V kategorii MO8 byla mnohem větší účast - 18 žáků. Beáta získala 6 bodů a skončila tak se spoustou žáků na 9. - 14. místě. Všem zúčastněným moc děkuji za reprezentaci školy a úspěšným řešitelům moc gratuluji.

 


MATEMATICKÝ KLOKAN 2021

Ani letos nechyběla žákům tradiční soutěž Matematický klokan, avšak letos trošku netradičně proběhla on-line formou. Účast byla tento školní rok dobrovolná, takže kdo si chtěl vytrénovat logické a matematické uvažování, našel v Edupage zadání.

Vybrali jsme z každé kategorie nejlepších 5 řešitelů. Všem gratulujeme a děkujeme i těm, kteří se zúčastnili, ale letos jim to třeba nesedlo.

 

Kategorie „Cvrček“ (3. ročník)

1. místo ROZEHNAL Tomáš (3.)                           85 bodů z 90

2. místo ŠRUBAŘOVÁ Sára (3.)                            70 bodů z 90

3. – 4. místo ŠÍREK Jakub (3.)                            69 bodů z 90

3. – 4. místo ŠÍREK Vojtěch (3.)                          69 bodů z 90

5. místo OTAVOVÁ Klára (3.)                               67 bodů z 90

 

Kategorie „Klokánek“ (4. ročník)

1. místo ŠTĚBRA Martin (4.A)                            115 bodů ze 120

2. – 4. místo BLUMENSTEINOVÁ Daniela (4.A)      98 bodů ze 120

2. – 4. místo MARÁK Karel (4.A)                          98 bodů ze 120

2. – 4. místo PETŘÍČEK Šimon (4.B)                    98 bodů ze 120

5. místo KLUDÁK Adam (4.A)                              84 bodů ze 120

 

Kategorie „Klokánek“ (5. ročník)

1. místo POUROVÁ Eva (5.A)                            111 bodů ze 120

2. místo RADOMILOVÁ Jitka (5.A)                       95 bodů ze 120

3. místo CAHEL Ladislav (5.B)                             92 bodů ze 120

4. místo HLADÍKOVÁ Sabina (5.B)                       88 bodů ze 120

5. místo NETOPILOVÁ Eliška (5.A)                       83 bodů ze 120

 

Kategorie „BENJAMÍN“ (6. – 7. ročník)

1. místo ŠPIČÁK Jan (7.A)                                 103 bodů ze 120

2. místo PROVAZNÍK Lukáš (7.B)                         86 bodů ze 120

3. místo AMBROSOVÁ Veronika (6.)                     75 bodů ze 120

4. místo JELÍNKOVÁ Monika (6.)                          69 bodů ze 120

5. místo POSPÍŠILOVÁ Nela (6.)                          63 bodů ze 120

 

Kategorie „KADET“ (8. – 9. ročník)

1. místo HLADÍKOVÁ Kristýna (8.)                       73 bodů ze 120

2. místo RADOMIL Jiří (8.)                                  70 bodů ze 120

3. místo KOSTIHOVÁ Tereza (8.)                         68 bodů ze 120

4. místo JURŮJOVÁ Beáta (8.)                             65 bodů ze 120

5. místo BODROGI Matyáš (8.)                            58 bodů ze 120

 

Mgr. Andrea Fialková

Ing. Lukáš Zahradníček

 


AŽ OPUSTÍM ZÁKLADNÍ ŠKOLU

 

Až opustím základní školu,

už nikdy nebudeme všichni spolu.

Byť v lavicích jsme se vídali jen,

teď řeknem si sbohem, než se rozejdem.

Pak ve vzpomínkách svých můžu se vrátit,

protože čas nelze nikterak oddálit

a opět mohu být svým zážitkům blíž,

jako tenkrát ve školních lavicích.

Až opustím základní školu,

musím jít nahoru, ne nikdy dolů.

Dívat se vpřed, mít radost v srdci,

mít kousek štěstí, co kráčí ku pomoci.

Nechť splní se mi tajná přání,

mít čas věnovat se focení i cestování,

zpívat a jednou napsat knihu snad,

kterou by měl někdo rád.

Až opustím základní školu,

musím jít dál, studovat další školu.

Život není jen procházka růžovou zahradou,

jen pílí svou někteří mnohého dosáhnou.

Ačkoliv si vždy pevně věřím,

kam osud mě zavane stále nevím.

Nechť drží mne síla rodiny,

ať nezmařím krůček jediný.

Až opustím základní školu,

už nikdy nebudeme všichni spolu.

Sbohem mí přátelé, drazí učitelé,

mám Vás ve svém srdci, bude Vám tam skvěle.

 

Sára Tichá, 9.B


 KARNEVALOVÉ UČENÍ 1.A A 1.B

V pátek 19. 2. 2021  zažili prvňáčci netradiční karnevalové učení. Ve třídách se učili princezny, rytíři, ninjové, čarodějnice, upíři, Harry Potter, kostlivci, klauni… V maskách jsme strávili celý den. Četli jsme, psali, tancovali, počítali, učili se angličtinu…                                                                               

Děti sice neměly volný den bez učení, ale kostýmy na chvíli zpestřily naši každodenní práci. I v této nelehké době se snažíme na děti nezapomínat, aby je škola pořád bavila a lákala.

                                                                                                    Mgr. M. Kurková 1.A, Mgr. H. Adámková 1.B

 

 


OKRESNÍ KOLO ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

Ve středu 17.2.2021 se i přes nepříznivou situaci uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Letošní rok byl specifický tím, že žáci řešili úkoly on-line formou přes portál Masarykovi univerzity. Z naší školy se do okresu probojoval žák 8. třídy Jiří Radomil, který spadá do kategorie C, tedy 8. + 9. ročník. Z celkového počtu 25 žáků se Jirka umístil na krásném patnáctém místě a získal 78,1 bodů ze 100. Věřím, že příští rok, kdy bude Jirka v té samé kategorii starší a zkušenější, se umístí na mnohem lepším místě. Mnohokrát gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy i v době distanční výuky.

                                                                            Mgr. Andrea Fialková


OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Dne 19. ledna 2021 se uskutečnilo okresní kolo Dějepisné olympiády, letos poprvé prostřednictvím Formuláře Google. Téma pro letošní ročník znělo „Labyrintem barokního světa (1556 – 1781)“. Za naši školu se soutěže zúčastnila Karolína Šťastná, žákyně 9.A, a Jiří Radomil, žák 8. třídy. Oba se stali úspěšnými řešiteli, Jirka skončil na 16., Karolína na 18. místě.

Mgr. Lenka Tomanová


OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

V úterý 26. ledna se konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. S dalšími 11 nejlepšími žáky se ve znalosti mateřštiny utkal náš Tadeáš Jelínek z 9. A. O jeho vzorné reprezentaci naší školy svědčí krásné umístění – obsadil 3. místo. Blahopřejeme ke skvělému výsledku a přejeme mnoho úspěchu ve zvoleném studiu.

Mgr. Kateřina Hrozková


VÁNOČNÍ TURNAJ V PIŠKVORKÁCH – 8. ROČNÍK

 

Před vánočními prázdninami jsme v rámci hodiny matematiky uspořádaly turnaj v piškvorkách pro 8. ročník. Přes napínavé souboje se do finále dostala Anička Plačková a Honza Michálek. Po strhujícím výkonu se celkovou vítězkou turnaje v piškvorkách stala Anička Plačková, která si odnesla cenu za 1. místo. Všem žákům děkujeme za účast a vítězce gratulujeme. Na ukázku přidáváme i básničky, které o piškvorkovém turnaj žáci vytvořili v hodině češtiny.

 

                                                                                           Mgr. Andrea Fialková, Mgr. Marie Špičáková

 

 

 


DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

V pondělí 30. listopadu se na naší škole uskutečnilo školní kolo Dějepisné olympiády s tématem „Labyrintem barokního světa (1556 – 1781)“. Do okresního kola postoupili: Jiří Radomil z osmé třídy a Karolína Šťastná z 9.A. Oběma přejeme hodně štěstí!

Mgr. Lenka Tomanová


OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

I přes uzavření škol se letos podařilo uskutečnit již 47. ročník celostátní soutěže – Olympiády v českém jazyce. Celkem 11 žáků naší školy se zapojilo formou Google formuláře a více či méně zdárně plnilo tradiční dvě zadané části – jazykovou a slohovou, jejímž letošním tématem bylo: V mé knihovničce nesmí chybět… . Školní kolo vyhrál Tadeáš Jelínek z 9.A, na druhém místě se umístila Karolína Půžová z 8. třídy. Za snahu a účast dále děkujeme Sáře Tiché, Veronice Turcovské, Adrianě Vítkové, Kláře Kohoutkové, Pavle Šebestové, Žofii Grundové, Anně Plačkové, Karolíně Šťastné a Lucii Jelínkové.

 

Mgr. Kateřina Hrozková