• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2021/2022


ZÁŽITKOVÝ POBYT 1. TŘÍD V JEDOVNICÍCH

Letošní školní rok byl pro nás výjimečný. První rok ve škole a také první třídenní pobyt v přírodě.

Všichni jsme se moc těšili. I když někteří z nás měli trochu obavy. Poprvé tři dny a dvě noci mimo domov.

Nakonec ale všechno dobře dopadlo. Zažili jsme spoustu legrace, her, hledání pokladu, navštívili jsme zajímavá místa.

Už teď se těšíme na příští školní rok a na nové zážitky.

žáci 1.A, 1.B


SPORTOVNÍ TURNAJ

Tradiční sportovní akce na závěr školního roku se tentokrát konala pouze venku, žáci naší školy změřili své síly v přehazované. Smíšená družstva z 2.stupně se utkala každý s každým a celé dopoledne byly k vidění napínavé souboje. Finálová utkání byla vyrovnaná až do samotného konce.

Konečné umístění:

1.místo - 8.A (Adéla Lankašová, Tereza Hynštová, Jakub Kosnovský, Dominik Strouhal, Vítek Kludák, Dominik Novák)

2.místo - 9.tř

3.místo - 7.tř

Celý turnaj byl zakončen exhibičním utkáním mezi výběry „nejlepších“ hráčů z řad pedagogů a žáků 9.ročníku. Zápas skončil po litém boji spravedlivou remízou, protože učitelé mají srdce na pravém místě a nikdy by nechtěli vidět své žáky smutné… 😊

 Štulová, Fialková, Vičan


ZÁŽITKOVÝ POBYT RUPRECHTOV

Dne 23. května se žáci 4. a 5. ročníku vydali na zážitkový pobyt do Ruprechtova. Odjezd byl plánován v 8 hodin od školy. Na začátku nás čekalo překvapení v podobě menšího autobusu, protože ten původně objednaný měl ráno nehodu na dálnici. Vše dobře dopadlo a žáci v pořádku dorazili do táborové základny Malina. S cirkusem kolem světa- tak znělo téma, které nás provázelo celým pobytem. Žáci byli ubytovaní v chatkách i na pokojích. Po úvodní schůzce v jídelně došlo k rozdělení do týmu, kde žáci průběžně získávali cenné perličky pro své členy.

Pro děti byly připraveny různorodé aktivity, které měly procvičit tělo i rozvíjet mysl.  Některé hry probíhaly přímo v areálu, jiné v přilehlém lese. V programu nemohl chybět společný výlet, opékání špekáčků a také mezi dětmi velmi oblíbená diskotéka. Poslední den nás čekalo vyhodnocení a vyhlášení nejlepšího týmu, který získal sladkou odměnu.

A protože všechno dobré jednou končí, tak i náš společně strávený čas se chýlil ke konci. Zážitkový pobyt se vydařil a věřím, že žáci se budou do Ruprechtova rádi vracet na tábor, nebo příští rok na další zážitkový pobyt.

Mgr. Pavla Tobolíková

 

 

 


NEJAKTIVNĚJŠÍ ŽÁK

Dne 9. 6. 2022 se konal několikátý ročník předávání cen nejaktivnějším žákům ZŠ Pustiměř. Každý rok se najdou výjimeční a pilní žáci, kteří si ke konci roku zaslouží ocenění. A že jich je!

Při předávání nás navštívil starosta obce Pustiměře pan Vlastimil Smékal. Na jevišti vyjádřil svůj obdiv žákům a předávání mohlo začít. Mezi prvními se vyhlásili nominovaní a vítězové v jednotlivých předmětech na 2. stupni. Nominovaní dostali pochvalný list a vítězové knihu.

V průběhu akce nám i několik nadaných žáků připravilo vystoupení. Zúčastnili se ti nejmladší, i ti nejstarší. Zhlédli jsme taneční vystoupení, zpěv, hru na hudební nástroj, recitaci.

Celého Nejaktivnějšího žáka vyhrál Jiří Radomil z 9. třídy, který vyčnívá ve většině předmětů.

Po starších žácích přišel na řadu 1. stupeň. Páťáci nám také připravili vystoupení, protože se loučí s 1. stupněm.  Dále se vyhlásila jako každý rok Nejsportovnější třída, kterou vyhráli deváťáci. Krásnou odměnou byl putovní pohár a dort.

Všichni jsme si den užili. Aktivní žáci si zaslouží obrovskou pochvalu. Velkou pochvalu si zaslouží i naši skvělí moderátoři Honza Michálek a Marek Pospíšil.

Těšíme se na další rok a doufám, že bude stejně úspěšný.

Žofie Grundová, 9. ročník

 


STANOVÉ MĚSTEČKO V JEDOVNICÍCH

Žáci 7. ročníku sbalili stany, spacáky, karimatky a vyrazili kempovat do Jedovnic. Hravě si poradili se všemi nástrahami táboření. Chladnou hlavu zachovali při četných bouřkách, které museli přečkat. Deštivé chvíle si krátili hrou na blázny; inspirovanou televizní Partičkou. Velkou pochvalu mají za nápaditá představení v talentové soutěži. Jakmile vysvitlo sluníčko, vyrazili hrát volejbal, přehazovanou, fotbal, badminton. Nakonec stihli i rozdělat oheň, oběhnout rybník, navštívit Rudické propadání a měli tak splněno vše, co k Jedovnicím patří.

Lazarová, Pruknerová


OKRESNÍ KOLO VE VYBÍJENÉ

Během jediného týdne vyrazili reprezentanti ZŠ Pustiměř hned dvakrát do Vyškova na okresní kolo ve vybíjené. Nejprve se zapojily do bojů se svými soupeřkami dívky. Nikoho a ničeho se nebály a po statečném výkonu obsadily skvělé 2. místo. Jejich bilance byla 3 vítězství a 2 remízy. Zejména remízy ze ZŠ Morávkova, celkovými vítězkami, byla veliká škoda. Ještě o poločase jsme vedli 4:1 a jen malý krůček nás dělil od postupu do krajského kola.

Na úspěchu se podílela tato děvčata: Denisa Látalová, Emma Rozehnalová, Terezie Herynková, Eliška Harenčáková, Ema Julínková, Šarlota Procházková, Veronika Jelínková, Lucie Horká, Nina Musilová, Lucie Bodrogiová, Natálie Marková.

Za pár dní čekalo naši školu okresní kolo v otevřené kategorii (za tým mohou nastoupit hoši i dívky). Tentokrát nás čekal velmi náročný turnaj. Hráči odehráli nejprve čtyři utkání v základní skupině a poté postoupili dva nejlepší týmy z každé skupiny do semifinále. Náš tým svoji skupinu suverénně vyhrál a rovněž v semifinále svého soupeře výrazně předčil. Postoupili jsme do finále, kde jsme byli mírnými favority. V závěrečném utkání na nás bohužel padla slabší chvilka a na celkového vítěze, domácí tým ZŠ Letní Pole, jsme tentokrát nestačili. Postup do kraje nám opět na poslední chvíli unikl. I tak můžeme být s naším výkonem, umístěním i předvedenou hrou nadmíru spokojeni. Všichni hráči si zaslouží absolutní pochvalu.

Naši reprezentanti: Ludvík Hrachovec, Jakub Štulo, Martin Štěbra, Karel Marák, Tobias
Zakopal, Karel Brunclík, Matyáš Neckář, Novák Daniel, Natálie Marková, Terezie Herynková, Denisa
Látalová, Jonáš Adámek.

Mgr. Jiří Bubeník


BRANNÝ ZÁVOD

Znovu po 2-leté přestávce si mohli naši žáci vyzkoušet tradiční branný závod, který pro nás organizuje SDH Pustiměř ve spolupráci s naší školou. Žáci po skupinách absolvovali trasu v okolním lese, která začínala a končila na fotbalovém hřišti. Po trase plnili různé úkoly jako: střelba ze vzduchovek, stříkání ze džberovek, přelézání lana a další. Za tyto úkoly dostávali body, ale počítal se jim i celkový čas celé trasy. 

Nejúspěšnějším týmem z druhého stupně byl tým z 8.B ve složení: Václav Láníček, Michal Pořízka, Lukáš Provazník, Anička Rozehnalová, Jolča Adámková a Filip Marcián.

Dle ohlasů žáků se branný závod všem líbil a těší se na příští rok.

Ing. Lukáš Zahradníček


OKRESNÍ KOLO V PŘEHAZOVANÉ

V úterý 7.6. se vybraní sportovci ze 4. a 5. třídy zúčastnili další soutěže, tentokrát okresního kola v přehazované smíšených družstev chlapců a dívek. Na ZŠ Morávkova se jim povedl další úspěch. Po 4 výhrách nad ZŠ Purkyňova, ZŠ Na Vyhlídce, ZŠ Tyršova a ZŠ Morávkova B však přišla prohra s domácím družstvem ZŠ Morávkova A. Se stejným bodovým ziskem s domácími, ale kvůli horšímu vzájemnému zápasu naši žáci obsadili 2. místo. 

Reprezentovali: Terezie Herynková, Ludvík Hrachovec, Denisa Látalová, Martin Štěbra, Jakub Štulo (všichni 5.A), Emma Rozehnalová (5.B), Matyáš Neckař (4.)

Mgr. Jiří Bubeník, Ing. Lukáš Zahradníček

 


OSMÁCI SI UŽILI SPORTOVNÍ VÝLET

Patnáct žáků z 8.B brzy ráno 30.5. vyrazilo do Olomouce na školní výlet. Jako první jsme se dopravili do Chomoutova u Olomouce, kde nás čekali instruktoři se třemi rafty. Sjížděli jsme asi 5 kilometrů řeku Moravu a užili si vodní radovánky se vším všudy. Nikdo z nás nezůstal suchý. Následovalo lanové centrum, kde si všichni vyzkoušeli slaňování, jištění, a dokonce i atrakci, u které není dobře ani přihlížejícím 😊. Po sportování jsme se šli kulturně vzdělávat na památky v centru. Zhlédli jsme centrum města, Dóm, Zbrojnici (knihovnu) a mnoho dalšího. Celou akci jsme uzavřeli nezdravou večeří v Šantovce.

Mgr. Simona Štulová


ZÁŽITKOVÝ POBYT JEDOVNICE

Dne 11. května jsme se společně s 2.A a 2.B vydali do Jedovnic za zážitkový pobyt.  Děti si z pobytu odnesly mnoho zážitků. Jedním z nich byl turistický výšlap do Rudického propadání. Po cestě do Rudického propadání si mohly děti nasbírat tzv. strusky (odpadní materiál pro zpracování železné rudy). Strusky jsou pozůstatkem Hugovy hutě, kterou jsme po cestě také shlédli. Jednou ze zábav byla pro děti „Lesní stezka“, ve které ověřily své znalosti o zvířatech žijících v lese. Další zábavou byla ranní rozcvička a výroba závěsu z přírodnin. Zážitkový pobyt byl vydařený a budeme se do Jedovnic rádi vracet.

Adámková, Kurková, Lazarová

   


MOBILNÍ PLANETÁRIUM

S netradiční formou výuky se žáci setkali 29.4. v tělocvičně, kam přijelo mobilní planetárium z Brna. Pan lektor přivezl vynikající didaktickou pomůcku- mobilní digitální přístroj, pomocí kterého se žáci mohli podívat do vesmíru. Dále půlkulovou plochu, kde diváci pozorně sledovali promítaný obraz na všech stranách nafukovací kopule. Při projekci se navíc leželo, čímž byl zážitek ještě umocněn.

Žáci prvního a druhého ročníku absolvovali program Se zvířátky do vesmíru. Na kopuli se kolem nich točily planety, zazářilo Slunce a spatřili i noční oblohu.

Kluci a holky z třetího, čtvrtého a pátého ročníku zhlédli video Neuvěřitelný vesmír. Po projekci proběhla diskuse s lektorem.

Všichni žáci prvního stupně odcházeli   obohaceni o nový zážitek a poznatky o vesmíru.

Mgr. Hana Kyprová


DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ EDISON

 

Ve středu 4. 5. navštívili žáci třetího a čtvrtého ročníku představení EDISON v brněnském divadle Reduta. Představení bylo velmi pěkné, děti si ho užívaly. Některé děti byly pozvány na podium. To se poštěstilo i některým dětem ze třetí třídy. Při tom se dozvěděly některé zajímavosti ze života slavného vynálezce. K dovršení spokojenosti mohly děti na zpáteční cestě utratit kapesné. Vůbec nás nemrzelo, že jsme neviděli Brněnské pověsti, jak bylo původně v plánu.

Vlčková


OKRESNÍ FINÁLE McDONALD's CUPU

Po vítězství v okrskovém kole jeli chlapci fotbalisti z 4. a 5. třídy reprezentovat naši školu na okresní finále fotbalového turnaje škol McDonald's Cup. Finále se odehrálo v pátek 6.5. na stadionu ve Vyškově. Sešli se zde vítězové jednotlivých okrskových kol a konkurence byla tedy velká. Náš tým nijak nepropadl, ale chybělo možná trochu štěstí a po výsledcích 1x výhra, 2x remíza, 1x prohra se umístili na 4. místě. I tak je to velký úspěch, že jsme se na okresní finále dostali a předvedli pěkné výkony.

 

ZŠ Pustiměř - ZŠ Bohdalice                     0:2  

ZŠ Pustiměř - ZŠ Tyršova Slavkov u Brna  1:1  Ludvík H. 

ZŠ Pustiměř - ZŠ Morávkova Vyškov         0:0 

ZŠ Pustiměř - ZŠ Na Vyhlídce Vyškov        5:0  Kuba Š. 2, Ludvík H., Marťa Š., Tobi Z.

 

Hráči: Neckař Matyáš (4.) - Hrachovec Ludvík (5.A), Krejčí Tomáš (5.A), Marák Karel (5.A), Štěbra Martin (5.A), Štulo Jakub (5.A), Chludil Matěj (5.B), Kavečka Jakub (5.B), Zakopal Tobias (5.B), Adámek Jonáš (4.) 

Ing. Lukáš Zahradníček


RECITAČNÍ SOUTĚŽ

V úterý 19. dubna 2022 se pro žáky 2. stupně pořádalo školní kolo recitační soutěže. V porotě již tradičně zasedli p. uč. Hronová, p. zástupce Bubeník a p. uč. Hrozková. Letošní ročník školních kol bohužel nebyl postupový, nenavazují na něj okresní soutěže, možná i tato skutečnost byla příčinou malého zájmu ze strany našich žáků a rekordně nízké účasti.

V kategorii 6. -7. tříd byla udělena dvě ocenění. První místo získala Zuzana Kostihová ze 6. B a druhé obsadila Sabina Anna Hladíková ze 6. B a Monika Jelínková ze 7. třídy.

Nejstarší kategorii 8. – 9. tříd reprezentoval pouze jediný žák, Jakub Kosnovský z 8. A, který svým přednesem i náročnou básní porotu přesvědčil, že mu právem náleží 1. místo.

Všem recitátorům blahopřejeme. Jejich zájem a píli jsme ocenili pochvalou, body do soutěže O nejaktivnějšího žáka, knihou a sladkou odměnou. 

Mgr. Kateřina Hrozková

 


RECITAČNÍ SOUTĚŽ

V pátek 8. dubna proběhlo školní kolo recitační soutěže prvního stupně.

Žáci soutěžili ve třech kategoriích.

V první kategorii prvních tříd se

na 3.místě – umístili: Štěpán Pospíšil 1. A

                                  Nikolas Zakopal 1. B

                                  Martin Paluš 1. B

 

Na 2. místě – Jakub Laník 1. A

                        Jakub Joanovič 1. B

 

Na 1. místě – Sofie Laníková 1. A

                        Jan Holka 1. B

 

Ve druhé kategorii druhých a třetí třídy:

3.místo – Adrian Kubíček 2. B

2.místo – Andrea Hájková 2. B

1.místo – Barbora Kavečková 2. B

 

Ve třetí kategorii 4. ročníku a pátých tříd:

3.místo – Viktorie Pospíšilová 4. r.

2.místo – Sára Bednářová 4. r.

1.místo – Karel Brunclík 5. B

 

Zvláštní ocenění zaslouží Jakub Štulo z 5. A, který sice nesplnil základní podmínku recitace, ale byl skvělou tečkou na závěr.

Dokázal do svého vystoupení zapojit všechny přítomné a odcházeli jsme všichni s dobrou náladou.

 

Gratulujeme všem, nejen vítězům, k jejich vystoupení a těšíme se na příští rok.

 

 

 


MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

5. a 9. ROČNÍK

Na konci 1. pololetí proběhla matematická olympiáda pro 5. a 9. ročník. Tyto kategorie měly okresní kolo v on-line podobě. Naši školu reprezentovali Nina Musilová 5.B., Jan Kosnovský 5.A a Jiří Radomil 9. třída. Z kategorie pátých tříd se oba naši reprezentanti stali úspěšnými řešiteli. Nina se umístila na pěkném 6. místě s 11 body a Honza s 10 body skončil na děleném 7. místě. Nejstarší kategorie měla těžké zadání, a tak se Jirkovi nepodařilo proniknout do úspěšných řešitelů. U Jirky to však není žádná prohra, protože nás poctivě každoročně reprezentoval v matematických soutěžích, a nejen v nich. Proto si od nás zaslouží velkou pochvalu a poděkování.

6. a 7. ROČNÍK

V dubnu tohoto roku proběhlo okresní kolo matematické olympiády pro 6. a 7. třídy. Naši školu reprezentovaly tyto žákyně: Ema Smejkalová, Karin Moore a Sabina Hladíková (všechny 6.B), dále potom Nela Pospíšilová a Monika Jelínková (obě 7. třída). Všem děvčatům se velmi dařilo. Z šestých tříd se zúčastnilo celkem 22 žáků. V této kategorii dopadla nejlépe Emča Smejkalová, která se stala úspěšnou řešitelkou (12 bodů z 18) a především ve vysoké konkurenci skončila na děleném 2. místě (6 žáků dosáhlo 12 bodů). Druhou úspěšnou řešitelkou v této kategorii byla Sabča Hladíková, která s 10 body skončila na děleném 4. místě. Ve starší kategorii, a to 7. tříd, se našim děvčatům dařilo též perfektně. Obě skončily na dělené stříbrné pozici z celkových 11 účastníků. Všem reprezentantům děkujeme a přejeme do dalších soutěží mnoho úspěchů. Nemalé díky patří i učitelům našich děvčat, a to konkrétně paní učitelce Szkutové, Lazarové a panu učiteli Zahradníčkovi.

Mgr. Andrea Fialková


ŠESŤÁCI NA RYCHTĚ

Za deštivého pondělního rána (25. dubna) žáci šestých ročníků vyrazili na školu v přírodě do Krásenska. Celý název pobytu zněl Příroda naostro, což jsme poznali hned první den. Po ubytování, seznámení s lektory a budoucím programem jsme se vydali zkoumat bezobratlé žijící v nedalekém rybníčku, a to i přes prudký déšť. Pozorování nalezených živočichů už proběhlo v teple chaty. Pro děti bylo nejzajímavější seznámení se se zvířecími obyvateli Rychty – agamami, gekony, axolotly, chameleonem, želvou, krajtou, … Celý den byl zakončen hrami zaměřenými na spolupráci obou tříd.

V úterý nás čekala náročná túra – Putování k propadání. Ráno jsme se přiblížili autobusem do Jedovnic a odtud pak pokračovali směr Rudice. Během dne jsme měli možnost dozvědět se spoustu informací a zhlédnout krásná místa, např. lom Seč, v němž jsme vyhledávali geody a otisky dávno uhynulých živočichů na kamenech. Zajímavá byla i návštěva jeskyně, ze které mohli dobrovolníci vylézt komínem. Přestože byl tento den hodně náročný, naše šesťáky neunavil a navečer se šlo ještě na hřiště hrát kapitánskou a střílet z luku.

I třetí den pobytu jsme strávili venku, ale tentokrát jsme se pohybovali pouze v okolí Krásenska. Seznámili jsme se s ornitologií a etnologií a nabyté vědomosti si ihned ověřili v praxi. Večer následovala krátká diskotéka s oslavou.

Čtvrtého dne jsme si zahráli na badatele. Každá skupina si zvolila, co bude chtít zkoumat, stanovila si otázku a vhodnou hypotézu a vyrazilo se do terénu. V odpoledních hodinách týmy zpracovaly projekty, většinou zaměřené na hydrobiologii a etnologii, které následujícího dne pod přísným dohledem zdejších lektorů úspěšně prezentovaly.

Každý den večer hráli žáci přírodovědnou hru Evoluce. Koho zpočátku neoslovila, byl do ní dřív nebo později vtažen ostatními členy skupiny.

Všichni šesťáci si pobyt na Rychtě užili a odvezli si jistě nejen spoustu zážitků s kamarády, ale i hodně užitečných vědomostí.

Fotogalerie zde

Martina Mrázová, Jana Szkutová, Lenka Tomanová


OKRSKOVÉ KOLO McDONALD's CUPU - STARŠÍ

Okrskového kola v McDonald's Cupu se zúčastnili i starší kluci z 4. a 5. tříd tentokrát na fotbalovém stadionu v Drnovicích. Vedli si o poznání lépe, ba dokonce nejlépe, jak to šlo. Po 3 výhrách nad Drnovicemi, Ivanovicemi a Tučapy si to v posledním utkání s Rousínovem rozdali o 1. místo a tím i postup do okresního finále. Zápas s Rousínovem byl vyrovnaný a napínavý až do samotného konce, ale remíza 1:1 stačila k celkovému vítězství na turnaji a postupu.

 

ZŠ Pustiměř - ZŠ Drnovice               1:0  Marťa Š.

ZŠ Pustiměř - ZŠ Ivanovice na Hané 5:1  Ludvík H. 3, Kuba Š., Marťa Š.

ZŠ Pustiměř - ZŠ Tučapy                 13:2 Ludvík H. 5, Kuba Š. 3, Marťa Š. 3, Maty Ch. 2

ZŠ Pustiměř - ZŠ Rousínov               1:1  Marťa Š.

Hráči: Neckař Matyáš (4.) - Hrachovec Ludvík (5.A), Krejčí Tomáš (5.A), Marák Karel (5.A), Štěbra Martin (5.A), Štulo Jakub (5.A), Chludil Matěj (5.B), Kavečka Jakub (5.B), Zakopal Tobias (5.B), Emperger Šimon (4.) 

Ing. Lukáš Zahradníček


OKRSKOVÉ KOLO McDONALD's CUPU - MLADŠÍ

Po dvouleté odmlce jsem se letos mohli konečně zúčastnit turnaje škol ve fotbale zvaného McDonald's Cup. V pátek 22. 4. bylo na programu okrskové kolo mladší kategorie, kde hrají žáci 1. až 3. třídy. Zavítali jsme na ZŠ Morávkova, kde jsme odehráli 3 zápasy nejdříve s ZŠ Nádražní, poté s ZŠ Tyršova a nakonec s ZŠ Morávkova. Domácí tým s přehledem vyhrál všechny zápasy. Ostatní týmy měly po 1 výhře a 2 prohrách a rozhodovalo nakonec tedy skóre, které jsme my měli nejslabší a odvezli jsme si tedy nepopulární bramborové 4. místo.

 

I tak si všichni zaslouží pochvalu, protože jsme nijak nepropadli a všichni se snažili.

ZŠ Pustiměř - ZŠ Nádražní   0:3

ZŠ Pustiměř - ZŠ Tyršova     3:2  Barča K., Marťa P., Kevin V.

ZŠ Pustiměř - ZŠ Morávkova 1:7  Barča K.

Hráči: Musil Stanislav (3.) - Cahel Tomáš (3.), Pour Martin (3.), Varzari Kevin (2.A), Zakopal Šimon (2.A), Bednář Štěpán (2.B), Chludil Adam (2.B), Kavečková Barbora (2.B), Pořízek Eliáš (2.B), Zakopal Nikolas (1.B) 

Ing. Lukáš Zahradníček


KRAJSKÉ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Letošní ročník Dějepisné olympiády s tématem Šlechta v proměnách času je pro naši školu velice úspěšný. Nejen že Jirka Radomil vyhrál okresní kolo ve Vyškově, ale úspěšně nás reprezentoval také v krajském kole. Na soutěž do Brna dorazili nejlepší řešitelé okresních kol z celého Jihomoravského kraje, celkem 32 soutěžících. Jirka se umístil na krásném 10. místě.

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v dalším studiu.

Mgr. Lenka Tomanová


OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Ve středu 30. března 2022 reprezentovaly v okresním kole Olympiády v českém jazyce naši školu dvě žákyně, vítězky kola školního, Šarlota Moučková a Natálie Babirádová. Oběma děvčatům děkujeme za vzornou přípravu a blahopřejeme k velmi pěknému umístění – 10. a 12. místu.

Mgr. Kateřina Hrozková


ATLETICKÝ VÍCEBOJ V BUČOVICÍCH POD ZÁŠTITOU SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE

29. 3. 2022 se vybraní žáci naší školy zúčastnili atletických závodů všestrannosti. Soutěžilo se v jarním slunečném počasí na stadionu v pěti disciplínách - trojskok, hod medicinbalem, skoky přes švihadlo, kliky a dribling. Nelze pominout účast ambasadorky Šárky Kašpárkové, dlouholeté české reprezentantky ve skoku do výšky a v trojskoku. Mistryně světa přivítala všechny zúčastněné a byla přítomna nejen u všech soutěží, ale předávala na závěr celé sportovní akce medaile vítězům. I někteří naši žáci měli tu čest přijmout od slavné sportovkyně ocenění za velmi dobré sportovní výkony. Na prvních místech se umístili Jonáš Adámek a Jakub Štulo. Ocenění druhého místa převzali Martin Holub, Sára Šrubařová, Karel Marák a Nikol Vítková. Třetí místo získala Sára Bednářová. Mimo oceněných se předvedli velmi dobrými výkony v soutěžích také Eliška Netopilová, Ema Smejkalová, Adriana Vítková, Tereza Kostihová, Adéla Lankašová, Tadeáš Chludil, Vojtěch Turcovský, Dominik Kocman a Jakub Herynk. Za počet umístění na stupních vítězů a všechny sportovní výkony zaslouží mladí sportovci velký dík.

Mgr. Simona Štulová

 

 


OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

V úterý 22. března se ve vyškovském Majáku konalo okresní kolo Dějepisné olympiády. Téma letošního 51. ročníku Šlechta v proměnách času bylo velice obtížné a rozsáhlé, přesto se reprezentantům z naší školy dařilo.

Okresního kola se zúčastnilo čtyřicet tři žáků z různých škol. Jirka Radomil (9. r.) všechny porazil a z PRVNÍHO místa postoupil do krajského kola! Tereza Hynštová (8.A) skončila na krásném 8. místě a Honza Michálek (9. r.) za sebou nechal deset soutěžících. Jirkovi přejeme hodně štěstí!

Mgr. Lenka Tomanová


PREVENTIVNÍ PROGRAMY POLICIE ČR

Na přelomu zimy absolvovali naši žáci 3. – 9. třídy preventivní programy Policie ČR. Por. Mgr. Alice Musilová poučila děti ze 3. – 7. třídy v přednášce Bezpečný internet o zásadách pohybu v kyberprostoru. Vysvětlila jim, v čem spočívá např. pomluva, a na příkladech z praxe osvětlila možná rizika.

Žáci nejstarších ročníků prošli pod jejím vedením dvouhodinovou interaktivní hrou Tvoje cesta načisto, která byla zaměřena na protidrogovou prevenci a trestněprávní odpovědnost mladistvých. Během aktivity byli žáci rozděleni do soutěžních týmů-složených z kriminalisty, technika, psovoda, vyšetřovatele a experta.

Programy měly u dětí dobrý ohlas, bavily je. Pozitivně je hodnotili i přítomní vyučující.

Mgr. Kateřina Hrozková, metodička prevence


ZAHÁJENÍ PLAVECKÉHO VÝCVIKU

Od února bylo zahájeno plavání pro děti 2. a 3. ročníku. Každý čtvrtek jezdí na plavecký bazén, kde se učí plavat nebo se v plavání zdokonalují. Součástí plavecké výuky jsou hry ve vodě nebo také návštěva sauny. Plavání je pro děti příjemným zpestřením běžného školního dne.

                                                                                                               Mgr. Helena Adámková


DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA

V únoru žáci prvních tříd zavítali do Divadla Radost a zhlédli představení Pipi Dlouhá punčocha. Napínavý příběh plný neobvyklých dobrodružství zavedl děti do světa fantazie a hravosti. Spolu s hlavními postavami se děti podívaly do školy, na jarmark nebo na tichomořský ostrov. Pohádkový příběh plný veselých situací, zpěvu a tance se dětem velmi líbil a doslova je vtáhl do děje.

                                                                                                               Mgr. Alena Veselá

Mgr. Jana Trefilíková


PĚVĚCKÁ SOUTĚŽ SLAVÍČEK

V pátek 18. února proběhlo na 1. stupni školní kolo soutěže Slavíčka. Soutěžící si zaslouží velké uznání za účast a hlavně za odvahu vystoupit před obecenstvem. Pochvalu si zaslouží i naši nejmenší zpěváčci z prvních tříd. Soutěž probíhala ve třech kategoriích:

 

kategorie – žáci 1. tříd

 1. místo Sofie Laníková 1.A, Kateřina Pintě 1.B
 2. místo Břetislav Vičan 1. B
 3. místo Lenka Zouharová 1.A, Leona Zakopalová 1.B

 

kategorie – žáci 2. a 3. tříd

 1. místo Štěpán Trávníček 2.A, Štěpánka Šafářová 2.B
 2. místo Abigail Lančaričová 2.A
 3. místo Patrik Veškrna 2.B

 

kategorie – žáci 4. a 5. tříd

 1. místo Adam Dias 4.tř.
 2. místo Sára Šrubařová 4.tř.
 3. místo Emma Rozehnalová 5.B

                                                                                              Mgr. Alena Veselá

                                                                                                        Mgr. Jana Trefilíková


 


ŠKOLNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Dne 25. ledna se uskutečnil 51. ročník školního kola Dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo celkem šest žáků z osmého a devátého ročníku. Nikdo z nich přípravu nepodcenil, téma „Šlechta v proměnách času“ všichni pečlivě nastudovali. Čtyři žáci přesáhli hranici potřebnou pro postup do okresního kola: Jiří Radomil (9. r.), Jan Michálek (9. r.), Tereza Hynštová (8.A) a Natálie Babirádová (8.B). Jirka Radomil získal 56 bodů z 60, což je vynikající výkon. Gratulujeme!

                                                                                     Mgr. Lenka Tomanová


ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

31. ledna 2022 se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěž se skládala ze dvou částí: jazykové a slohové. Jazyková část byla velmi vyrovnaná, a proto o postupu do okresního kola rozhodly až slohové práce. Mezi sedmi účastníky z řad osmých a devátého ročníku vše nejlépe zvládly Natálie Babirádová (8.B) a Šarlota Moučková (9.). Oběma přejeme v okresním kole hodně štěstí!

                                                                                     Mgr. Lenka Tomanová


LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ 2022

V termínu 21. 2. – 25. 2. 2022 absolvovali žáci ZŠ Pustiměř lyžařský výcvik ve Vrbně pod Pradědem. Lyžařského kurzu se zúčastnilo 40 žáků z 8. a 9. třídy a 4 učitele. Sněhové podmínky pro výuku jsme měli velmi dobré, techniku lyžování jsme nacvičovali ve ski areálu Annaberg.

Všechny večery jsme prožili společně. Diskotéku, a hlavně společenské hry si užili nejen žáci, ale také učitelé.

Fotky jsou k nahlédnutí na:

https://zspustimer.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_kurz_-_Vrbno_pod_Pradedem_2022/

                                                                                     Mgr. Simona Štulová

 

 


 ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA 

V únoru proběhla na naší škole konverzační soutěž z anglického jazyka. Účastníci předvedli své dovednosti při konverzaci na vylosované téma. Všem se zdárně podařilo zvládnout trému a předvést velmi dobré výkony. Vítězové z každé kategorie postupují do okresního kola, které se koná ve Vyškově.

Výsledky školního kola: 

Kategorie I.A – žáci 6. a 7. tříd ZŠ  

 1. Hana Buriánková (7.tř)postup do okresního kola 
 2. Adéla Keprtová (7.tř.)
 3. Jitka Radomilová (6.A)

 Kategorie II.A – žáci 8. a 9. tříd ZŠ 

 1. Ladislav Bureš (9.tř.)postup do okresního kola 
 2. Jiří Radomil (9.tř.)
 3. Natálie Babirádová (8.B)                                                                                                                                                                                                                                                      

 

Výsledky našich žáků v okresním kole Olympiády AJ, které se se konalo 14.2. ve Vyškově.
6. místo – Hana Buriánková (7.tř., kategorie 2)
8. místo – Ladislav Bureš (9.tř., kategorie 3)

 

Mgr. Simona Štulová

 UČENÍ V MASKÁCH v 2.A a 2.B

V pátek 18. 2. 2022 zažili druháčci netradiční učení v maskách. Ve třídách se tentokrát učila zpěvačka, ninja, kuchař, hasič, fotbalista, lesní víla, indiánka, kouzelník a čarodějnice, princezna, rytíř…. V maskách jsme strávili celý den. Četli jsme, psali, tancovali, počítali a účastnili jsme se i pěvecké soutěže Slavíčka.

Děti sice neměly volný den bez učení, ale kostýmy na chvíli zpestřily naši každodenní práci. Děkujeme rodičům za podporu a přípravu krásných masek.

Mgr. M. Kurková 2.A, Mgr. H. Adámková 2.B

 

 


KRAJSKÉ FINÁLE VE FLORBALE CHLAPCŮ 1. STUPNĚ

Po perfektním absolvování okresního kola se vydali chlapci ze ZŠ a MŠ Pustiměř do krajského finále ve florbalu žáků 1. stup. To proběhlo 24.2. v Brně – Bohunicích.

Na turnaj jsme odjížděli na jedné straně s velkou radostí a očekáváním. Přece jenom, vybojovat si účast na tak kvalitním turnaji se nepodaří zdaleka každý rok. Na druhé straně nás trápily obavy, zda nebudou soupeři tentokrát nad naše síly a zda neuděláme naší škole ostudu.

Obavy byly nakonec úplně zbytečné. Chlapci se nikoho nezalekli a do každého utkání vstoupili s velikým odhodláním. Ve své skupině museli odehrát 4 těžká utkání a jejich bilance byla 2 vítězství, 1 remíza a 1 porážka. Skupina byla velmi vyrovnaná a každý bod i gól se počítal. Naše bilance nakonec stačila ve skupině na 2. místo a to znamenalo těsný postup do semifinále.

V semifinále nás čekal nejlepší tým turnaje a pozdější suverénní vítěz - ZŠ Nádražní Vyškov. Tentokrát jsme na soupeře opravdu nestačili a museli sklonit před jeho schopnostmi. Krutá porážka ale chlapce zdravě naštvala a do utkání o 3. místo vstoupili s obrovským odhodláním. Soupeře jasně předčili a porazili 6:2. Vybojovali tak nádherné 3. místo!

Úspěch je o to cenější, že všechny školy měly ve svém kádru řadu hráčů, kteří hrají florbal závodně a věnují se mu několik let. Naši školu reprezentovali: Jakub Štulo, Karel Marák, Tomáš Krejčí, Martin Štěbra, Ludvík Hrachovec, Daniel Novák, Adam Kludák, Matyáš Neckář a Tadeáš Odehnal.

Mgr. Jiří Bubeník


KRAJSKÉ FINÁLE VE FLORBALE DÍVEK 1. STUPNĚ

V úterý 15. února čekal na děvčata ze ZŠ a MŠ Pustiměř velmi náročný úkol – reprezentovat naši školu na krajském finále ve florbalu v Brně. Účast v tomto turnaji jsme si zajistili kontumačním způsobem – většina přihlášených škol odvolala z epidemiologických důvodů svůj start v okresním kole. Do krajského finále se tak přímo nominovaly 2 školy, které svou účast neodvolaly – ZŠ Pustiměř a ZŠ Na Vyhlídce Vyškov.

Před krajským finále děvčata neodehrála žádné oficiální utkání ve florbalu. Z tohoto důvodu jsme vůbec nevěděli, co můžeme od sebe v nabité konkurenci očekávat. Děvčata se však nezalekla a s každým soupeřem hrála opravdu vyrovnanou partii. Absolovala 3 utkání s celkovou bilancí 1 remíza a 2 těsné porážky.

To sice k postupu nestačilo, ale za svůj výkon se děvčata nemusela rozhodně stydět. Škoda, že nemohla zasáhnout ještě do dalších bojů, neboť jejich výkon se postupně zlepšoval. Za vzornou reprezentaci si určitě zaslouží veliké uznání a poděkování.

Naši reprezentantky: Marie Harenčáková, Adéla Ambrozová, Emma Rozehnalová, Terezie Herynková, Lucie Bodrogiová, Denisa Látalová, Natálie Marková, Nina Musilová a Eliška Brunclíková.

Mgr. Jiří Bubeník


OKRESNÍ KOLO VE FLORBALE

Ve středu 26. ledna proběhlo v Rousínově okresní kolo ve florbalu žáků 1. stupně. Turnaj proběhl v nelehké covidové době a z důvodu epidemie byl dvakrát přeložen. Přesto se turnaj nakonec podařilo uspořádat a to za účasti 6 družstev z celého okresu. Mezi zúčastněnými byl i tým ZŠ a MŠ Pustiměř. Přestože na začátku byla znát na hráčích nervozita a obava z výsledku, postupně se chlapci rozehrávali k výborným výkonům. Vyhráli celkem 4 utkání a jen jednou remizovali. V konečné tabulce jim pak patřilo zasloužené 1. místo!

Vítězství v turnaji přineslo samozřejmě velikou radost, ale také velikou odpovědnost. Vítěz turnaje totiž postoupil do krajského finále, kde se střetne s opravdu velmi silnými soupeři. Nezbývá než chlapcům poděkovat a popřát hodně zdaru v krajském kole.

Naši školu reprezentovali: Jakub Štulo, Karel Marák, Tomáš Krejčí, Martin Štěbra, Ludvík Hrachovec, Daniel Novák, Adam Kludák a Matyáš Neckář.

Mgr. Jiří Bubeník


PYTHAGORIÁDA - ŠKOLNÍ KOLO

Na začátku listopadu proběhlo školní kolo Pythagoriády, což je matematická soutěž žáků 2. stupně zaměřená na prostorovou představivost a logické uvažování. Aby řešitel byl úspěšný a mohl postoupit do okresního kola, musel mít 10 bodů a více.

Školního kola se zúčastnili tito žáci: Karin Moore, Ema Smejkalová a Sabina Hladíková (všichni 6.B), Jitka Radomilová (6.A), Vendula Knapová, Karolína Krásová a Monika Jelínková (7. třída), David Štulo, Karolína Perju a Kristýna Perju (všichni 8.A), Lukáš Provazník a Natálie Babirádová (oba 8.B), Jan Michálek, Jakub Herynk, Beáta Jurůjová a Jiří Radomil (všichni 9. třída).

Ze všech zúčastněných se podařilo získat více než 10 bodů Jiřímu Radomilovi (11 bodů), Karin Moore (11 bodů) a Emě Smejkalové (11 bodů). Tito žáci postoupili do okresního kola, které se konalo on-line na začátku prosince, ale výsledky ještě neznáme.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy

Mgr. Andrea Fialková


PIŠKVORKY

Na konci října proběhlo školní kolo turnaje v piškvorkách (8. – 9. ročník). Tomuto kolu předcházel turnaj v jednotlivých třídách, odkud jsme s učiteli matematiky vybrali účastníky školního kola, a to konkrétně David Štulo (8.A), Natálie Babirádová, Karolína Jelínková, Michal Vaculík a Petr Možný (všichni 8.B), Jakub Herynk, Marek Pospíšil, Jan Michálek a Jiří Radomil (všichni 9. ročník).

Žáci si zahráli během jednoho dne piškvorky každý s každým a po vyplnění tabulky nám vzešlo 5 nejlepších hráčů, kteří vytvořili jeden tým postupující do on-line kol mezi ostatními školami. Turnaj týmů proběhl na začátku listopadu přes počítače. Náš tým ve složení Herynk, Michálek, Pospíšil, Radomil a Štulo se utkal proti 7 náhodně vybraným školám Jihomoravského kraje. Získali jsme 7 bodů ze 14 možných a skončili jsme tak na 18. místě z 34 přihlášených škol.

Týmu gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci školy

Mgr. Andrea Fialková


LOGICKÁ OLYMPIÁDA

V průběhu října se naši vybraní žáci zúčastnili Logické olympiády pořádané Mensou České republiky založené na logických úlohách. Nerozhodovaly naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Naši školu reprezentovali tito žáci: Lukáš Provazník (8.B), David Štulo (8.A), Beáta Jurůjová a Jiří Radomil (oba 9. ročník). Celkem se zúčastnilo v Jihomoravském kraji v kategorii B (2. stupeň ZŠ) 2 846 žáků.

Nejlepšího výsledku se podařilo dosáhnout Jirkovi Radomilovi, který se umístil na 84. – 93. místě z celého Jihomoravského kraje.

Tímto mu moc gratulujeme a všem ostatním děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 Mgr. Andrea Fialková


VÝCHOVNÝ KONCERT SKUPINY JUMPING DRUMS

Den před podzimními prázdninami k nám do základní školy zavítala bubenická skupina Jumping drums. Předvedla žákům hru na různé druhy bubnů a perkusivních nástrojů, seznámila děti s historií vzniku bubnů a základními rytmy. Někteří žáci měli také možnost stát se alespoň na chvíli součástí bubenické skupiny a společně s ní si zabubnovat.

Mgr. Jana Trefilíková

.. :: Videa z koncertu :: ..


PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Dne 18. 10. řešili žáci 8. a 9. tříd ve svých hodinách přírodopisu zadání kategorie Kadet Přírodovědného klokana, kterého pořádá Univerzita Palackého Olomouc. Je třeba přiznat, že zadání bylo docela obtížné, ale přesto se s ním žáci popasovali vcelku úspěšně. Nejlepšími řešiteli byli Jiří Radomil (9. tř.), Adéla Lankašová (8.A) a Karolína Perju (8.A).

Ing. Lukáš Zahradníček


REPREZENTACE ŠKOLY VE STOLNÍM TENISE

Ve čtvrtek 21.10. jsme jeli do Vyškova na ZŠ Tyršova reprezentovat naši školu v možná jediné sportovní akci v letošním roce.

Ve škole jsme uspořádali školní kolo a ti nejlepší byli vybráni ve svých kategoriích do okresního kola. Zde byly především oba dívčí týmy úspěšné, protože starší dívky skončily na 2. místě a mladší dívky dokonce na 1. místě!

Mladší dívky: Monika Mrázová (6.A), Jitka Radomilová (6.A), Vendula Knapová (7.)

Starší dívky: Žofie Grundová (9.), Kristýna Hladíková (9.), Tereza Kostihová (9.)

Mladší chlapci: Tadeáš Chludil (6.B), Matěj Gašparík (7.), Vojtěch Turcovský (7.), Michal Valečko (7.)

Starší chlapci: Štulo David (8.A), Matěj Emperger (9.), Jan Michálek (9.)

Ing. Lukáš Zahradníček

  

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023


VYHLÁŠENÍ NEJAKTIVNĚJŠÍHO ŽÁKA

Každý rok se na naší Základní škole Pustiměř koná soutěž o nejaktivnějšího žáka a na konci školního roku potom slavnostní vyhlášení v sokolovně. Tento rok není výjimkou a tak ve středu 21. 6. se žáci, učitelé, ředitel a starosta Vlastimil Smejkal setkali v sokolovně, aby ocenili žáky školy. Tento rok vyhlášení moderovaly žákyně ze 7.A Markéta Dobešová a Jana Kolísková. V průběhu akce bylo několik kulturních vystoupení a na konci celého dopoledne si připravili žáci 5. ročníku taneční a pěvecké vystoupení, čímž se rozloučili s 1. stupněm.

Vyhlášené nejaktivnější děti si převzali diplomy a mnohdy byli někteří žáci tak aktivní, že byli vyhlášení i ve více kategoriích. Je potřeba také zmínit Natálii Babirádovou, která byla nejaktivnějším žákem 9. ročníku, za což obdržela i cenu starosty a nejsportovnější třídu, což byla 9.B. Celá akce proběhla v klidu. Bylo vyhlášeno hodně žáků, kteří dostali nádherné ceny. Celou akci si všichni užili. Gratulujeme všem žákům, kteří se objevili na pódiu a doufáme, že se příště zase setkáme na téhle akci.

Markéta Dobešová, Jana Kolísková, Jitka Radomilová (7.A)

.:fotky a videa:.

PŘEDNÁŠKA FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

Dne 13.6. k nám zavítal specialista v oboru finančního poradenství. Záměrem návštěvy bylo poučit žáky o finanční gramotnosti a o hodnotě peněz. Dále jsme se dozvěděli, co je to inflace, rozdíly mezi debetní a kreditní kartou a další. V průběhu přednášky nám Martin Neubauer pokládal otázky z daného téma a následně nás odměnil sladkou odměnou. Celý program byl nejen poučný, ale i zábavný. Děkujeme prezentujícímu za ochotu předat zkušenosti další generaci.

Holky z 9.B

 


PÁŤÁCI NA MALINĚ

Dne 15.5. 2023 se žáci ze 4. a 5. ročníku vydali na zážitkový pobyt do Ruprechtova. Týden plný her, překvapení a soutěží připravily děvčata ze střediska volného času- Maják. Těmito dny nás provázel kouzelník Harry Potter a jeho přátelé.  Malina se proměnila na školu čar a kouzel v Bradavicích. Děti si odvezly kouzelné hůlky, tričko, rostlinu mandragoru, ale především krásné zážitky.

Mgr. Hana Kyprová

.:foto:.


ADRENALIN NA BALDOVCI

Koncem května si naši osmáci jeli odpočinout od větných rozborů a algebraických vzorců na zážitkový pobyt. Jimi známé proměnné A a B dostaly zcela jiný rozměr – za proměnnou A dosadili ADRENALIN a za proměnou B dosadili BALDOVEC. A co jim vyšlo? Zábava na druhou. V kempu Baldovec prožili dva prosluněné dny nabité rozmanitými aktivitami. Po zahřívacích týmových hrách se bavili u lidských ruských kuželek a pak je čekal pot a dřina – pod vedením instruktorů zdolávali horolezeckou věž a za odměnu se svezli lanovkou. Z výšky 16 m si tak mohli prohlédnout okolí z ptačí perspektivy. Na závěr dne připravili vše potřebné na táborák, naladili ukulele a opekli špekáčky. Ani druhý den nebyl čas na vyspávání. Na programu měli paintball a přehazovanou. A to nejlepší přišlo jako vždy na konec - lanové centrum s 16 lanovými mosty a překážkami. I tuto atrakci zvládli na výbornou. Oceňujeme jejich odvahu, nadšení a energii:)

Martina Lazarová, Kristýna Pruknerová

.:fotky:.


KRAJSKÉ KOLO SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE

Po úspěšných výkonech v okresní kole se někteří žáci nominovali do krajského kola Sazka olympijského víceboje. V úterý 23.5. jsme zavítali do Brna na atletický stadion Moravské Slavie Brno. Žáci závodili v šesti disciplínách: sprint 60 m, skok daleký, hod kriketem, shyby na šikmé lavici, sed-lehy a volitelná disciplína běh na 1000 m nebo driblink s basketbalovým míčem.

Všichni žáci bojovali na maximum, někdy až "na krev". Velkým a překvapivým úspěchem pro nás bylo ve velké konkurenci závodníků z 38 škol z celého kraje 3. místo Karla Maráka z 6.A.

Velká gratulace a poděkování Karlovi i všem ostatním závodníkům.

Naši školu reprezentovali: Kavečková Barbora (3.B), Martin Pour (4.), Jonáš Adámek (5.), Martin Holub (5.), Ludvík Hrachovec (6.A), Karel Marák (6.A), Jakub Štulo (6.A), Monika Mrázová (7.A), Ema Smejkalová (7.B), Nikola Vítková (7.B)

Lukáš Zahradníček, Martina Mrázová


ZÁŽITKOVÝ POBYT V JEDOVNICÍCH

Ve středu 17. 5. 2023 vyrazily třetí třídy na svůj druhý dvoudenní pobyt do Jedovnic do kempu Olšovec.  Sice nám příliš nepřálo počasí, ale to nám nemohlo zkazit naše radostné očekávání, co společně zažijeme. První den jsme v holínkách a pláštěnkách zvládli vycházku kolem rybníka. Druhý den jsme navštívili Rudické propadání. Kromě turistiky žáci absolvovali přímo v kempu naučnou stezku o včelách. Večer následovala krátká poutavá přednáška od včelaře pana učitele Vičana. V pátek jsme se do Pustiměře vrátili zablácení, trochu vymrzlí, ale spokojení.

Mgr. Monika Kurková


ZÁJEZD DEVÁŤÁKŮ DO ANGLIE

Dne 29.4. 2023 9. ročník naší školy vyrazil do Velké Británie. Po dlouhé a náročné cestě jsme se další den vydali na celodenní prohlídku Londýna viděli jsme Greenwich, London Eye, Buckinghamský palác, Big Ben a mnoho dalšího. Večer jsme se napoprvé viděli s našimi ,,anglickými rodiči“, kteří nás hostili po celé tři dny. Po tyto tři dny jsme viděli jižní část Británie – Portsmouth, Brighton a Worthing. Poslední den jsme se opět vrátili do Londýna, kde jsme zhlédli Tower Bridge, Tower a nakoupili si na Oxford street. Na závěr jsem si prohlédli studia Warner Bross, kde se točil Harry Potter. Cesta do ČR byla také náročná, ale ubíhala rychle, protože jsme se už všichni těšili domů – všude dobře, doma nejlíp!

.:fotky:.

žáci 9.B


DEN ZEMĚ

Ráno 28. 4. jsem spěchala do školy na Den Země. Na tento den jsem se docela těšila. Když jsem vešla do třídy, po pěti minutách jsme dostali pracovní list, který jsme v průběhu dne vyplňovali. Poté jsme se vrhli na pokus o studních a vodních plochách kolem. V něm jsme se hlavně dozvěděli, jak se kolem nás mohou znečistit zdroje pitné vody. V následujících dvou hodinách jsme sledovali videa o tom, jak bychom se měli k přírodě chovat a jak se máme chovat k živočichům, kteří v přírodě žijí. Tento den jsme si užili a zakončili ho dobrým obědem.

                                                                                         Emma Rozehnalová, 6. B