• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

 

 

..:: Školní celoroční soutěž v tabulce 2019/2020 ::.. 

 


NÁVŠTĚVA ÚP VYŠKOV

11.11 jsme byli se třídou na Úřadu práce ve Vyškově, kde nás provázel pan Ing. Novotný. Společně jsme si prošli deset tipů, jak si správně vybrat školu, ale taky počet uchazečů na jednotlivých školách. Také se nás ptal na naše záliby a povolání rodičů. Poté následovala asi desetiminutová přestávka. Po jejím skončení jsme se měli možnost podívat na střední školy podle našeho výběru. Nakonec jsme dostali tzv. Hollandův dotazník, kde jsme se sami hodnotili, a podle toho nám vyšlo, kterým směrem bychom se mohli dát. Po skončení akce se každý vydal svou cestou.

                                                                                                                                     Lukáš Olejník, 9. třída 


PŘÍPRAVA 9. ROČNÍKU NA BUDOUCÍ POVOLÁNÍ

Jelikož chceme, aby naši „deváťáci“ byli připraveni udělat poslední, nejtěžší krok, který je na konci základní školy čeká, připravili jsme pro ně v posledních třech měsících bohatý program. Žáci měli možnost vyslechnou prezentace několika středních škol, a absolvovali exkurze, na kterých se dozvěděli doplňující informace.

Naši školu navštívily následující střední školy – Obchodní akademie Prostějov, Střední škola stavebních řemesel Bosonohy, Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov. Žáci vždy vyslechli učitele dané školy. Některé SŠ prezentaci nechali v rukách svých studentů. Společně s devátým ročníkem jsme navštívili: 24. 10. 2019 XXIII. Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí na SOŠ a SOU Sochorova Vyškov, 11. 11. 2019 Úřad práce ve Vyškově – program: Volba budoucího povolání a 25. 11. 2019 nás čeká Projektový den na SOŠ a SOU Sochorova Vyškov.

Věříme, že všechny akce byli pro žáky přínosné a přejeme jim úspěšné složení přijímacích zkoušek na střední školy, které je čekají 14. a 15. dubna 2020. Za podporu při organizaci všech zmíněných akcí děkuji Mgr. Lence Tomanové a vedení školy.

Mgr. Pavlína Zouharová


 5. MÍSTO VE FLORBALU 

Také chlapci ze 6. a 7. ročníku se zúčastnili ve Vyškově okrskového kola ve florbalu. Reprezentovali nás - Matěj Emperger, Jakub Herynk, Jan Michálek, Marek Pospíšil, Vojtěch Sekanina, Michal Svobodník, David Výmola, Vít Kludák, Jan Špičák – kapitán, Lukáš Provazník, David Štulo – asistent trenéra. Bohužel se nám moc nedařilo.Ve skupině jsme 2 x prohráli - se ZŠ Nádražní Vyškova ZŠ Drnovice. Nakonec jsme v zápase o 5. místo porazili ZŠ Podomí 1:0. Všem děkuji za velkou snahu a reprezentaci školy.

Mgr.Miroslav Zourek - trenér 


3. MÍSTO VE FLORBALU MLADŠÍCH DÍVEK

Děvčata ze 6. a 7. ročníku se zúčastnila v Drnovicích okrskového kola ve florbalu. Reprezentovaly nás - Žofie Grundová, Lucie Mrázová, Diana Biróová, Adriana Vítková, Šarlota Moučková, Tereza Hynštová, Adéla Lankašová, Valentýna Lasotová, Jolana Adámková, Karolína Jelínková, Anna Rozehnalová, Karolína Greplová.

Děvčata předvedla výbornou kombinační hru, jen nám trochu chybělo střelecké štěstí. Všem děkuji za velkou snahu a obětavý kolektivní výkon.

                                                                                                          Simona Štulová

 

 


DEN KOUZEL 2019

V pátek 25. října se na naší základní škole uskutečnil tradiční Den kouzel. Celé akci předcházely několikatýdenní přípravy výzdoby, která byla tentokrát v čarodějnickém stylu.
Od rána panovala ve škole strašidelná atmosféra. Nejen, že se prostory školy postupně proměňovaly v jedovou chýši čarodějnice, ale na chodbách jsme mohli potkávat žáky v nápaditých maskách a kostýmech, kteří byli často k nepoznání. Dopoledne, kdy jsme dlabali dýně na večerní rozsvěcení, nám svým vystoupením zpříjemnila hudební skupina Marbo.
Den kouzel vyvrcholil večerním programem. Po pěveckém a tanečním vystoupení žáků a společném rozsvěcení dýní si všichni mohli prohlédnout krásnou výzdobu v přízemí školy, ochutnat dýňovou polévku, cukroví a jiné rozmanité dobroty, které žáci s rodiči připravili, a přispěli tak k báječné atmosféře celého dne.

Mgr. Pavlína Koutníčková

..::FOTKY::..


MEDAILOVÁ ÚČAST VE STOLNÍM TENISU

Ve čtvrtek 24. 10. jsme se zúčastnili okresního kola ve stolním tenise. Výprava byla velice úspěšná, neboť se všechna naše družstva umístila "na bedně". 

Starší žákyně: Žofie Grundová (7. tř.), Lucie Jelínková (8.A), Pavla Šebestová (8.B) získaly 3. místo.

Mladší žáci: Jan Špičák (6.A), David Štulo (6.A), Matěj Emperger (7. tř.), Jan Michálek (7. tř.) získali 2. místo.

Mladší žákyně: Diana Bíróová (7. tř.), Kristýna Ladislava Hladíková (7. tř.), Tereza Kostihová (7. tř.) získaly 1. místo a tím i postup do krajského kola.

Ing. Lukáš Zahradníček

 


PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Dne 18. 10. řešili žáci 8. a 9. tříd ve svých hodinách přírodopisu zadání kategorie Kadet Přírodovědného klokana, kterého pořádá Univerzita Palackého Olomouc. Je třeba přiznat, že zadání bylo docela obtížné, ale přesto se s ním žáci popasovali vcelku úspěšně. Nejlepšími řešiteli byli Milena Burešová (9. tř.), Matěj Kostiha (9. tř.) a Nikolaos Spáčil (8.A).

Ing. Lukáš Zahradníček


PŘESPOLNÍ BĚH

Každý rok se naše škola koncem září účastní ve Vyškově přespolního běhu. I letos si dívky i chlapci z 2. stupně jeli zaběhat na trať dlouhou až 2 200 m podle věku. Největšího úspěchu dosáhla Lucie Jelínková z 8.A, obsadila 2.místo ve své kategorii a Jan Špičák z 6.A se umístil na 4.místě.
Všem běžcům a běžkyním děkujeme za snahu a vzornou reprezentaci školy.

Jiří Bubeník, Simona Štulová


DEN PRO PŘEDŠKOLÁČKY


Dne 25.9. se na naší škole pořádal den pro předškoláčky. Přijely děti z Drysic i Pustiměře spolu se svými učitelkami.
V 9. třídě si mohly zahrát pexeso, vykreslovat omalovánky nebo si namáhat hlavičky nad poznávačkami. Při pexesu některé děti ukázaly svou vítězství chtivost a dobrou paměť. U poznávaček, jak jsou chytré.
V tělocvičně byla další čtyři stanoviště. Stanoviště číslo 3 mělo překážkovou dráhu. Čtvrté stanoviště mělo hru s názvem Kompot. Zde Lucie rozdělila každému dítěti název ovoce. Až měla rozděleno, vykřikovala různé názvy ovoce a děti se měly přemisťovat.
Na pátém stanovišti si děti vyzkoušely hru Tref se! Lea s Jirkou a Natkou přivázali dětem propisku na provázku k pásku a děti se musely trefit do petlahve.
Posledním stanovištěm byla střelba z pistolek na cíl.
Myslím, že děti to velmi bavilo a sladká odměna je velmi potěšila.

Milena Burešová, Dalibor Spáčil
9. třída


OKRSKOVÉ KOLO V MINIFOTBALE


V úterý 1. 10. jsme s hochy ze 7. - 9. třídy jeli do Vyškova na okrskové kolo v minifotbale. Ze 4 zápasů jsme uhráli 2 výhry a 2 prohry. Porazili jsme 1:0 ZŠ Letní Pole a 2:0 Víceleté gymnázium Vyškov. Ve velmi napínavém zápase s Rousínovem jsme dostali smolný gól z přímého kopu a prohráli tak 0:1. V posledním zápase, kdy už jsme věděli, že nemůžeme postoupit, jsme po vlažném výkonu prohráli 0:3 s ZŠ Nádražní. Našimi střelci byli Robert Dunka, Lukáš Olejník a Ondřej Oprchal.

Naši školu reprezentovali: Gottvald Daniel (8.B), Jakub Herynk (7.), Ondřej Jelínek (8.A), Tadeáš Jelínek (8.A), Michal Červík (9.), Robert Dunka (9.), Lukáš Olejník (9.), Ondřej Oprchal (9.), Robert Pokiser (9.), Dalibor Spáčil (9.), Martin Trávníček (9.), Lukáš Votava (9.)

Ing. Lukáš Zahradníček


KATEŘINSKÁ JESKYNĚ


V pátek 27. 9. žáci 2.třídy a 3.A navštívili Kateřinskou jeskyni v Moravském krasu. Třeťáci měli ,,den volna‘‘ za výborné umístění v soutěži tříd ve sběru starého papíru, druháci se do jeskyně vypravili na ekoprogram.
Na začátku prohlídky jsme slyšeli zajímavou pověst o holčičce Kateřině, podle které jeskyně dostala svůj název. V jeskyni jsme zhlédli krásnou a velmi bohatou krápníkovou výzdobu. Dominantou je ježibaba s chaloupkou, která se dětem velmi líbila a trochu je i vystrašila. Zažili jsme pravou jeskynní tmu a nadchla nás výborná akustika jeskyně. Při prohlídce nám nad hlavou přelétlo několik netopýrů, kteří zde zimují. Návštěvu jeskyně jsme zakončili nákupem suvenýrů. Pro všechny byl výlet velkým zážitkem.

Mgr. Monika Kurková

 


BÁSEŇ O MÉ TŘÍDĚ

Moje třída je živá, už to tak dlouho bývá.
V naší třídě jsem starosta, teď se budu muset zabývat blbostma.
O naší třídě se říká, že nejsme v klidu, když učitel odejde a řekne: „ Za chvilinku přijdu.“
Vidím, že se ve třídě hodně řve, učivo pak lehce dře.
O třídě si myslím, že je top, i když občas ničíme nějaký strop.
Učitelé naši třídu drží nahoře, drží nás jako koně v oboře.
Ve třídě se cítím skvěle, když se občas chovám jako tele.
Moje třída je nenahraditelný kus, když se koukneš na náš koš, je to vážně hnus!
V naší třídě jsem moc moc ráda, paní učitelka to s námi dobře zvládá.
Naší třídě bych přála jenom to dobrý, tvar výklenku, kde je Božena, je nejspíš oblý.
Ve třídě často slýchám: „ Jak je ta jednička ?“, kdyby se někdo ptal, pravděpodobnost, že opisujeme, je
vážně maličká.
Ve třídě mám super kámoše, rádi chodíme na velký langoše.
Toužím po tom, aby v mé třídě byl někdy klid, ale zase ne, jak kdyby vymřel lid.
V naší třídě jsem ráda , jak už víte, o takové třídě každou noc sníte.
Moje třída je……… každý doplní to svoje, jak se vám líbila tahle báseň moje?

Lucie Jelínková, 8.A


ŠKOLNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Dne 20. 11. 2017 proběhlo na ZŠ a MŠ Pustiměř školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnili žáci z 8. a 9. ročníku. Tématem letošního ročníku bylo období první republiky. Do okresního kola postupuje Ondřej Valtr a Tereza Holková.

Mgr. Lenka Tomanová


OPĚT FLORBALOVÝ ÚSPĚCH - POSTUP DO OKRESU

Okrskového florbalového turnaje pořádaného v Drnovicích dne 5. 12. 2017 se zúčastnilo družstvo děvčat ze 6. a 7. třídy naší školy.  Herní systém nám umožnil vysokou  výhru v 1. zápase 4:1. Prohru  v 2. zápasu 1:2 jsme statečně unesly a do baráže jsme vstupovaly s odhodláním zvítězit. Toto odhodlání jsme si přenesly do barážového zápasu s ZŠ Drnovice a zaslouženě zvítězily 2:1. Postup do okresního kola si tak zajistila ZŠ Nádražní a ZŠ Pustiměř. GRATULUJEME!

FLORBALISTKY: Kateřina Hořická, Julie Pospíšilová, Adéla Gregorová, Veronika Klosová, Marie Oujezdská, Brigita Rusnáková, Zuzana Fialová, Lucie Jelínková, Vendula Štrajtová, Eva Školařová, Pavla  Šebestová, Darina Kubíčková.

 Mgr. Simona Štulová

..::fotky::..


CHLAPCI ZVÍTĚZILI V OKRESNÍM KOLE STOLNÍHO TENISU

22. listopadu 2017 se na ZŠ Vyškov - Tyršova 4, uskutečnilo okresní finále ve stolním tenisu žáků 3. – 5. ročníků ZŠ. Každou školu reprezentovaly 3členná družstva chlapců a 3členná družstva dívek.

V kategorii chlapci nás reprezentovalo trio žáků 5. ročníku – Daniel Barát, Jan Michálek a Daniel Němec. Chlapci po výborném výkonu porazili všechna družstva z ostatních škol (vyškovské školy Letní pole, Na Vyhlídce, Nádražní a Tyršova) a obsadili tak zaslouženě 1. místo!

V kategorii dívky za naši školu soutěžily žákyně 5. ročníku – Žofie Grundová, Kristýna Hladíková a Tereza Kostihová. Všechny utkání bohužel prohrály těsně 1:2 a skončily tak na posledním 4. místě.

Všem žákům a žákyním patří poděkování za bojovný a týmový výkon.

Mgr. Vlastimil Smékal

. . : : foto : : . .


DRUHÉ MÍSTO NA FLORBALOVÉM TURNAJI VE VYŠKOVĚ

2. 11. 2017 jeli vybraní žáci naší školy na turnaj základních škol 1. stupně do Vyškova. Na ZŠ Purkyňova se utkalo celkem 11 mužstev. Naši kluci odehráli všechny zápasy vítězně, pouze poslední vyrovnaný těsně prohráli. Zasloužené 2. místo jim zajistilo postup do krajského kola – GRATULUJEME! Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme úspěch v dalších sportovních turnajích

ZÚČASTNĚNÍ FLORBALISTI: Marek Pospíšil, David Štulo, Dan Barát, Vojtěch Sekanina, Jan Špičák, Michal Bárdy, Michal Svobodník, Luděk Pour, Jan Michálek, David Výmola

 Mgr. Simona Štulová

. . : : foto : : . .


PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci.

Pořadí těch nejúspěšnějších:

1. Filip Vitásek   9. třída

2 - 3. Martin Heimerle   9. třída

2 - 3. Simona Brhelová   9. třída

4. Lucie Drmelová   8. třída

5. Lucie Malá   9. třída

6. Simona Knapová   8. třída

 

Mgr. Jaroslava Klementová

Veškeré rozvrhy na tento školní rok najdete v aplikaci EduPage

 

Výchovně vzdělávací priority Základní školy a Mateřské školy, Pustiměř

Po provedené analýze podmínek školy, možností a potřeb žáků a požadavků rodičů bylo zaměření školy vyjádřeno v podobě těchto šesti vzdělávacích priorit podporující kulturu naší školy:

1. Jazyky

Chceme rozvíjet komunikační dovednosti v mateřském jazyce a v cizích jazycích pro život a uplatnění se v EU, klást důraz na prožitek /zejména při výuce ČJ - literatura, sloh/.

- školní knihovna ( rozšíření kapacity, modernizace, vytvoření komunitního centra )

- důraz na čtenářskou gramotnost

- vydávání školního žákovského časopisu Marmeláda

- literární příspěvky žáků na web. strán. školy

- výuka AJ již od 1. ročníku, od 7. roč. vyučován 2. cizí jazyk

- zahraniční pobyty žáků 6. – 9. roč.

- speciální učebna jazyků, využití PC ve výuce, neustálé doplňování metodických pomůcek

- nabídka činností pro šikovné žáky rozvíjet se v cizím jazyce mimo výuku

 

2. Informatika

Naučit žáky přiměřeně svému věku využívat informační a komunikační technologie jako:

- nástroj a prostředek dalšího vzdělávání – práce s ICT již od nejnižších ročníků

- zdroj informací – bohatá a pestrá nabídka výukových programů

- prostředek k rozvíjení komunikačních dovedností – předmět Informatika povinný v 5.-6. roč., v 7.-8. povinně volitelný, vytváření webových stránek školy

 

3. Vzdělání

- vytvořit motivující prostředí

- pravidelná účast na olympiádách, vědomostních a zájmových soutěžích

- individuální péče o žáky se specifickými vzdělávacími potřebami

- péče o nadané a talentované žáky

- práce na projektech, projektové dny

- účast na seminářích, exkurzích a vzdělávacích pořadech

-  bohatá nabídka povinně volitelných předmětů (  6. – 8. roč. )

 

4. Aktivně trávený volný čas

Podporovat a rozvíjet pohybové dovednosti žáků ve školních i mimoškolních aktivitách, pomáhat najít cestu k aktivně trávenému volnému času a ke zdravému životnímu stylu.

- široká nabídka rozmanitých činností pro šikovné žáky mimo výuku

- školní strategie prevence patologických jevů( kouření, alkohol, drogy, šikana, kyberšikana,.... )

- pozitivní vztah k životnímu prostředí – ekologické aktivity a semináře pro všechny ročníky

- Zážitkové pobyty  pro žáky 1. i 2.st., týdenní ekologický pobyt pro žáky 6.roč., lyžařský výcvik pro žáky 7.a 8.roč.

- pravidelná účast na sportovních soutěžích, školní sportovní turnaje a soutěže

 

5. Vztahy

- vytvářet atmosféru důvěry a porozumění

- vést žáky ke vhodné spolupráci a komunikaci se spolužáky, s učiteli a ostatními dospělými ve škole i mimo školu

- respektovat žáka jako osobnost /každý má svá práva, ale i povinnosti/

- úzká spolupráce školy a rodiny na všestranném rozvoji osobnosti každého dítěte

- podíl žáků na řízení školy – vytvoření žákovské samosprávy

 

6. Otevřenost

- pravidelně informovat rodiče o činnosti školy prostřednictvím schůzek

- neustálá aktualizace webových stránek – důležitý informační zdroj pro širokou veřejnost

- pravidelné pořádání společenských, kulturních a sportovních akcí (Drakiáda, Nejaktivnější žák, Rozloučení 9.r.a 5.r, Návštěvní den, Zápis do 1.roč., Karneval, Den kouzel, Den dětí, Zájezdy pro děti a rodiče, Den matek, Jarmark, Den zdraví.....) jako důležitá součást prezentace školy

- úzká spolupráce s místními společenskými organizacemi ( Sbor dobrovolných hasičů, Aktivní maminky,...) a OÚ

 

učitelé ZŠ a MŠ Pustiměř