• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

...::: CO JSME DĚLALI VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018 :::...

..:: Školní celoroční soutěž v tabulce 2017/2018 ::

 


HUDEBNÍ VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

  Na začátku posledního týdne před vánočními prázdninami zazněly pohádkové písně ze školního rozhlasu, kdy žáci I. a II. stupně měli uhodnout a zapsat na soutěžní kartičky název pohádky, ze které slyšeli hudební ukázku. Soutěžní odpovědi byly vyhodnoceny a výherci odměněni v pátek 22.prosince 2017.

                                                                  Mgr. Irena Znojová


 VÁNOČNÍ BESÍDKA 2017

    Vánoční čas a jeho atmosféru jsme si připomněli vánoční besídkou v pátek 22.prosince 2017, na které vystoupil pěvecký sbor a žáci naší školy v ukázce taneční, recitační, pěvecké a hudební. Na závěr překvapili žáky jejich učitelé vtipnou hudební parodií ze známé pohádky Mrazík. Pak už následovalo rozloučení s přáním od pana ředitele a závěrečná společná píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

                                                       Mgr. Irena Znojová

..::fotky::..


2. MÍSTO - FLORBAL DÍVKY 6.-7. tř.

Dne 14.12. 2017 se v Rousínově uskutečnilo okresní finále dívek ve florbalu. Naše děvčata i zde ukázala sportovní kvality a obsadila 2. místo. (1.místo ZŠ Nádražní, 3.místo ZŠ Komenského Slavkov).

Všem blahopřejeme :-)

FLORBALISTKY : Kateřina Hořická, Julie Pospíšilová, Adéla Gregorová, Veronika Klosová, Marie Oujezdská, Brigita Rusnáková, Zuzana Fialová, Lucie Jelínková, Vendula Štrajtová, Eva Školařová, Pavla Šebestová, Darina Kubíčková

 Mgr. Simona Štulová

..::fotky::..


ŠKOLNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Dne 20. 11. 2017 proběhlo na ZŠ a MŠ Pustiměř školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnili žáci z 8. a 9. ročníku. Tématem letošního ročníku bylo období první republiky. Do okresního kola postupuje Ondřej Valtr a Tereza Holková.

Mgr. Lenka Tomanová


OPĚT FLORBALOVÝ ÚSPĚCH - POSTUP DO OKRESU

Okrskového florbalového turnaje pořádaného v Drnovicích dne 5. 12. 2017 se zúčastnilo družstvo děvčat ze 6. a 7. třídy naší školy.  Herní systém nám umožnil vysokou  výhru v 1. zápase 4:1. Prohru  v 2. zápasu 1:2 jsme statečně unesly a do baráže jsme vstupovaly s odhodláním zvítězit. Toto odhodlání jsme si přenesly do barážového zápasu s ZŠ Drnovice a zaslouženě zvítězily 2:1. Postup do okresního kola si tak zajistila ZŠ Nádražní a ZŠ Pustiměř. GRATULUJEME!

FLORBALISTKY: Kateřina Hořická, Julie Pospíšilová, Adéla Gregorová, Veronika Klosová, Marie Oujezdská, Brigita Rusnáková, Zuzana Fialová, Lucie Jelínková, Vendula Štrajtová, Eva Školařová, Pavla  Šebestová, Darina Kubíčková.

 Mgr. Simona Štulová

..::fotky::..


ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 2017

V neděli 3. prosince 2017 v Sokolovně v Pustiměři zpříjemnil předvánoční atmosféru pěvecký sbor žáků I. a II. stupně naší školy svými vánočními písněmi, a tak naladil adventní čas a rozsvícení vánočního stromu.

 Mgr. Irena Znojová

..::foto::.. 


 CHLAPCI ZVÍTĚZILI V OKRESNÍM KOLE STOLNÍHO TENISU

22. listopadu 2017 se na ZŠ Vyškov - Tyršova 4, uskutečnilo okresní finále ve stolním tenisu žáků 3. – 5. ročníků ZŠ. Každou školu reprezentovaly 3členná družstva chlapců a 3členná družstva dívek.

V kategorii chlapci nás reprezentovalo trio žáků 5. ročníku – Daniel Barát, Jan Michálek a Daniel Němec. Chlapci po výborném výkonu porazili všechna družstva z ostatních škol (vyškovské školy Letní pole, Na Vyhlídce, Nádražní a Tyršova) a obsadili tak zaslouženě 1. místo!

V kategorii dívky za naši školu soutěžily žákyně 5. ročníku – Žofie Grundová, Kristýna Hladíková a Tereza Kostihová. Všechny utkání bohužel prohrály těsně 1:2 a skončily tak na posledním 4. místě.

Všem žákům a žákyním patří poděkování za bojovný a týmový výkon.

Mgr. Vlastimil Smékal

. . : : foto : : . .


 2. MÍSTO NA FLORBALOVÉM TURNAJI VE VYŠKOVĚ

13. 11. 2017 jeli vybraní žáci naší školy na turnaj základních škol 1. stupně do Vyškova. Na ZŠ Purkyňova se utkalo celkem 11 mužstev. Naši kluci odehráli všechny zápasy vítězně, pouze poslední vyrovnaný těsně prohráli. Zasloužené 2. místo jim zajistilo postup do krajského kola GRATULUJEME! Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme úspěch v dalších sportovních turnajích.

ZÚČASTNĚNÍ FLORBALISTI: Marek Pospíšil, David Štulo, Dan Barát, Vojtěch Sekanina, Jan Špičák, Michal Bárdy, Michal Svobodník, Luděk Pour, Jan Michálek, David Výmola

 Mgr. Simona Štulová

. . : : foto : : . .


 PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci.

Pořadí těch nejúspěšnějších:

1. Filip Vitásek   9. třída

2 - 3. Martin Heimerle   9. třída

2 - 3. Simona Brhelová   9. třída

4. Lucie Drmelová   8. třída

5. Lucie Malá   9. třída

6. Simona Knapová   8. třída

Mgr. Jaroslava Klementová


 "BRAZÍLIE - VÁŠNIVÉ SRDCE JIŽNÍ AMERIKY"

7. listopadu se žáci 2. stupně zúčastnili již v pořadí 14. programu unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. V díle s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se mohli těšit na dobrodružnou cestu po největší jihoamerické zemi, ceremonii afro-brazilského kultu candomblé, královnu zdejších stojatých vod anakondu velkou i na mystické dobrodružství s indiány od řeky Xingú a na mnoho dalších zajímavých témat.Trailer k programu můžete zhlédnout ZDE.

Žákům se program jako obvykle velmi líbil a těší se již na další rok, kdy zavítáme do jihovýchodní Asie v projekci s názvem "Myanmar - divoká cesta do barmské říše".

Mgr. Vlastimil Smékal


 HALLOWEEN  2017

Tradice oslav předvečeru svátku Všech svatých sahá do dávných předkřesťanských dob, kdy kelští kněží připravovali obřad, při němž rozmlouvali s mrtvými. U nás je Halloween vnímán jako americký svátek, ale ve skutečnosti jej do Ameriky přinesli Irové, kteří vyřezávali do vydlabané řepy nebo brambor strašidelné obličeje, které kladli na okenní římsy, aby své domovy ochránili před duchy zemřelých.

Až v Americe byla řepa zaměněna za dýni a stala se ústředním znakem Halloweenu, který na naší škole začal ve středu 25.října 2017 dopolední přípravou kostýmů, vydlabáváním dýní a připraveným zábavným programem ve školní tělocvičně. Tam se žáci zapojili do soutěží, čarodějnických zaklínadel a v udávaném rytmu kapely se předvedli v kostýmech duchů, čarodějnic, černých koček, kostlivců a příšer, ze kterých porota vybrala a ocenila ty nejzajímavější v závěru hudebního pořadu.

Oslavy Halloweenu v naší škole zakončil večerní program vystoupením žáků I. a II.stupně, ochutnávkou cukroví od rodičů žáků a tradiční dýňovou polévkou.

. . : : fotečky : : . . 

 Mgr. Irena Znojová


 EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

Již třetím rokem jsme si připomněli formou hudební soutěže Evropský den jazyků, který se slaví každoročně 26. září, na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001 vydaného ke konci Evropského roku jazyků, který Rada Evropy uspořádala společně s Evropskou unií. Cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy. Opět měli žáci od 3. třídy možnost zapisovat své odpovědi na soutěžní lístky, které pak byly vyhodnoceny a výhercům předány odměny.

Mgr. Irena Znojová


 NOVÝ ZAČÁTEK - ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 se uskutečnilo 4.9.2017 již tradičně na školním hřišti za účasti rodičovské veřejnosti, zástupců obce, pedagogů, zaměstnanců a všech žáků školy.

Pan ředitel úvodním proslovem přivítal nejen rodiče a stávající žáky školy, ale především prvňáčky, kteří letos usedají do školních lavic poprvé. Všem popřál mnoho úspěchů ve škole, krásné známky a hlavně úsměv a radost při náročném plnění školních povinností.

Následovalo seznámení s pedagogy a zaměstnanci školy panem zástupcem a pak se žáci  1.A a 1.B přesunuli v doprovodu svých třídních učitelek a rodičů do školní jídelny, odkud zazněla hudba a zpěv v připraveném programu.

Poté na naše prvňáčky čekaly vyzdobené třídy, balíček se školními potřebami a spousta drobností, které jim zpříjemnily jejich první okamžiky ve škole.

..:: fotky z prvního školního dne ::..

Mgr. Irena Znojová


 

Archive: Co děláme 2016/2017