• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019 

 

..:: Školní celoroční soutěž v tabulce 2018/2019 ::..


ČTENÁŘSKÁ SOUTĚŽ

Dne 21. června 2019 se vybraní žáci a celý šestý ročník vydali do knihovny.

Šestá třída byla oceněna čokoládovými medailemi za nejvíce bodů ve čtenářské soutěži. Nejlepších dvacet žáků z celé školy byli oceněni knihou a čokoládou, pasoval je rytíř Zdeněk a ceny předávali pan starosta s paní knihovnicí. Po předání cen měly všechny děti možnost ochutnat buchtu a hrát různé hry.

V knihovně se nám líbilo a doufáme, že se tam vrátíme i příští rok.

Adriana Vítková, Lucie Mrázová, 6. třída


NEJAKTIVNĚJŠÍ ŽÁK ZŠ PUSTIMĚŘ


Dne 13.6. se v sokolovně uskutečnilo vyhlášení Nejaktivnějšího žáka. Mezi vyhlašováním jednotlivých předmětů žáci předvedli taneční, pěvecká a recitační vystoupení. Žáci byli oceněni také za reprezentaci naší školy, například za přespolní běh a fotbalový turnaj.

Leona Strouhalová, 8. třída


ZÁVĚREČNÉ PRÁCE

Tento týden jsme přednesli své závěrečné práce formou prezentace. Měli jsme na výběr z několika témat a předmětů např. životní prostředí, elektromobily Tesla, Československo, migrační krize, statistika, slovní vycpávky, vesmírné cestování, chování zvířat, geologická období Země, britské tradice oblékání – uniformy, zdravá a nezdravá jídla, SEMAFOR, Olympijské hry, parkour, angličtina ve světě teenagerů.

Prezentace jsme předvedli před porotou složenou ze čtyř učitelů a mladších žáků. Nervozitu většina z nás hodila za hlavu a všichni jsme zdárně odprezentovali náš první výstup před větším publikem. 

9. třída


PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Ve středu 22. 5. proběhlo v místní knihovně pasování prvňáčků na čtenáře. Paní knihovnice, dvorní dáma, král a rytíř pro děti připravili slavnostní program. Rytíř Zdeněk děti pasoval mečem. Na závěr všichni dostali knížku Ezopovy bajky, průkaz čtenáře a průkazku do knihovny – mohli si hned nějakou knížku půjčit. Pro děti to byla slavnostní chvíle, při které si uvědomily, že končí jejich první školní rok a mají osvojené základní dovednosti (čtení, psaní) pro další učení. Akci jsme si velmi užili a děkujeme všem, kdo se na ní podíleli.

                                                                                                                                              Mgr. Monika Kurková


ŠTAFETOVÝ POHÁR - KRAJSKÉ KOLO

13. května v proběhlo v Břeclavi krajské kolo ve Štafetovém poháru, kterého se zúčastnilo 11 základních škol z celého kraje. Naši žáci si účast zasloužili vynikajícím 2. místem v okresním kole. Možnost účastnit se krajského kola byla tedy pro ně velikou odměnou. Odjížděli jsme s velikým odhodláním, ale od začátku bylo jasné, že to tentokrát nebude vůbec jednoduché. Soupeři byli opravdu kvalitní, mnohé školy měly mezi svými reprezentanty řadu závodních atletů, některé školy se na atletiku přímo specializují. Po těžkém boji jsme nakonec obsadili 9. místo.
Všem reprezentantům patří poděkování za vzornou reprezentaci a uznání za jejich výkon – i vzhledem k tomu, že Pustiměř byla mezi účastníky jedinou venkovskou školou.

Mgr. Jiří Bubeník


DEN MATEK

V neděli 12.5.2019 přišli žáci ze ZŠ v Pustiměři popřát maminkám k jejich svátku připravenými básničkami, písněmi a tancem.

Slavnostního zahájení v Kulturním domě v Pustiměři se ujal starosta obce, který popřál všem maminkám. Následovalo vystoupení dětí z MŠ v Pustiměři a v programu pokračovali žáci ze základní školy. Všichni účinkující byli odměněni potleskem a krásným úsměvem všech přítomných maminek a babiček.

 Mgr. Irena Znojová

 


DOPOLEDNE S HASIČI

Dne 10. května 2019 od 8:00 hod. do 12:00 hod. proběhl pro žáky naší školy preventivní projektový den, který pro nás připravili členové HZS (hasičského záchranného sboru) a SDH Drnovice. Akce se uskutečnila na hřišti místního SDH Pustiměř pod dohledem starosty obce.

Žáci byli rozděleni podle věku do dvou skupin a absolvovali celkem šest stanovišť, na nichž se seznámili s první pomocí včetně použití defibrilátoru (mj. pod vedením mistra světa, držitele titulu z Los Angeles, Petra Moleše), osobními ochrannými prostředky, výstrojí a výzbrojí hasiče, prohlédli si vozidla CAS20, RZA. Ti nejstarší si vyzkoušeli práci s hydraulickými kleštěmi, kdy si při přestřihování kovových trubek ověřili fungování fyzikálních zákonů v praxi.

Pro oddech si děti vyzkoušely hašení na simulátoru (domečku).

Všichni profesionální i dobrovolní hasiči byli velmi spokojeni s přístupem i chováním našich žáků, u kterých se celá akce setkala s opravdu pozitivním ohlasem. Naše poděkování si zaslouží:

Ing. Antonín Bastl ml. - velitel jednotky SDH obce Drnovice

Ing. Pavel Smutník - zástupce velitele JSDH Drnovice

Vojtěch Kropáč - velitel družstva

Ing. Jiří Bébar - velitel družstva

Ing. Josef Umshaus - velitel družstva, starosta SDH Drnovice

Petr Jandl - strojník

Jan Novák - strojník

 

hasiči:

Marie Orálková

Michal Olejníček (člen SDH Drnovice a HZS Vyškov)

Matěj Hruška

Pavel Hruška

Petr Vojtek

Ondřej Machálek

Petr Švec

Matyáš Rejzek

Jakub Vláčilík

 

Jan Suchý - starosta SDH Pustiměř a člen jednotky SDH obce Pustiměř

 

za HZS Vyškov:

nprap. Petr Moleš – velitel družstva, Hasičská stanice Vyškov

nstržm. Petr Zouhar – hasič, Hasičská stanice Vyškov.

                           Mgr. Kateřina Hrozková

..::fotky::.. 


POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO AMSTERDAMU A DO LONDÝNA

Ve čtvrtek 25.4. jsme od školy vyjeli autobusem na výlet do Anglie. První zastávka byla v Amsterdamu, kde jsme prošli město. Nejvíce nás zaujalo, kolik lidí tam jezdí na kole. Cyklisté mají dokonce přednost před auty a chodci. Po prohlídce města jsme jeli do Belgie, kde jsme přespali jednu noc v hotelu.
Ráno jsme se nasnídali a vyjeli do Francie, odkud jsme najeli do vlaku a projeli Eurotunelem do Anglie. Cestou do Londýna jsme se zastavili v městečku Rochester. Tam jsme šli na prohlídku památek. Poté jsme navštívili muzeum Harryho Pottera, kde nám ukázali, jak vlastně vznikl. Večer jsme dorazili na „meeting point“, kde jsme se rozdělili do rodin.
Ráno jsme vyrazili autobusem do středu Londýna. Navštívili jsme Big Ben a Parlament, ale ty se opravovaly. Potom jsme šli na Londýnské oko. Nahoře nás čekal krásný výhled na Londýn. Dál jsme šli do Hyde Parku, kde jsme měli odpočinek a pokračovali jsme na Trafalgarské náměstí. Na náměstí jsme měli rozchod na nakoupení dárků. S kamošem jsme navštívili Supreme store a Primark a autobus nás zase odvezl na meeting point, kde si nás opět odvezly rodiny.
Další den nás čekala plavba lodí kolem středu Londýna. Večer jsme vyjeli na celodenní jízdu domů. Všem se Anglie moc líbila.

Dalibor Spáčil, 8. třída


EKOPROGRAM V ZOO VYŠKOV

V úterý 7. 5. 2019 naše třída navštívila v době vyučování ZOO Vyškov. Paní lektorka děti seznámila s domácími zvířaty, která zde chovají. Děti se dostaly ke zvířatům velmi blízko, kam se běžný návštěvník nepodívá. Měly možnost si pohladit a nakrmit koně, osla, lamu, králíky…. Po překonání počátečního strachu a obav si všichni pobyt u zvířat velmi užili. Pro žáky to byl nezapomenutelný zážitek.

                                                                                                                         Mgr. Monika Kurková, 1. třída


OKRESNÍ KOLO VE VYBÍJENÉ

Po krátké odmlce vyrazila děvčata z 1. stupně na další sportovní soutěž, na okresní kolo ve vybíjené. To proběhlo ve Vyškově 2. května na základní škole Letní Pole. Tentokrát se nám až tolik nedařilo a po tuhém boji jsme obsadili 5. místo. Přesto všechny dívky zaslouží pochvalu za maximální bojovnost a nasazení.
Naše reprezentantky: Valentýna Lasotová, Adéla Lankašová, Karolína Perju, Natálie Babirádová, Vendula Knapová, Jolana Adámková, Kristýna Perju, Tereza Hynštová, Laura Moučková, Radka Oujezdská, Anna Rozehnalová, Karolína Jelínková

Mgr. Jiří Bubeník


OKRSKOVÉ KOLO V McDONALD's CUPU starší kategorie

V pátek 3.5.2019 jsme s žáky z 2. - 5. třídy zavítali do Rousínova, abychom zde odehráli okrskové kolo v McDonald's Cupu kategorie B. Turnaj ve fotbale se odehrál na pěkném fotbalovém stadionu v Rousínově. Naše družstvo se střetlo s ZŠ Rousínov a ZŠ Ivanovice. Objektivně musíme uznat, že oba soupeři byli lepší a zaslouženě nás porazili. 

Ing. Lukáš Zahradníček


EKOLOGICKÝ VÝUKOVÝ POBYT ŠESŤÁKŮ

V úterý v osm ráno jsme já a mí spolužáci jeli na ekologický pobyt na Rychtě v Krásensku. Po příjezdu jsme si dali kufry do šatny a obuli jsme si přezůvky. Paní jménem Jana nás provedla celou budovou. Po provedení jsme se nastěhovali do našich pokojů. Potom se nám představili i ostatní na Rychtě. Najedli jsme se a pak nám byla představena zvířata v učebně. Na konci dne jsme si zahráli karetní hru Evoluce. V deset hodin jsme měli večerku. Další den jsme si vyzkoušeli být hydrobiology, ornitology a entomology. Když jsme svačili, tak jsme se mohli podívat na krmení korálovky myší. Večer jsme opět hráli Evoluci na šest týmů.

Ve čtvrtek jsme bádali. Vytvořili jsme si vlastní výzkum a šli zkoumat do přírody. Projekt naší skupiny byl: "Je více vodních bezobratlých druhů uprostřed nebo na kraji jezera". Našli jsme chrostíky, znakoplavky, motýlice, pulce atd. Odpoledne jsme naše údaje napsali a nakreslili na náš projekt velikosti A2. Poslední den jsme představili náš projekt spolužákům. Já s Davidem jsme stáli před projektem a Žofie s Matějem projekt drželi. Dohráli jsme Evoluci, kde náš tým zvítězil o dva body nad druhým místem. Po obědě a hraní na hřišti nastal čas odjet.

Můj čtyřdenní pobyt na Rychtě mě bavil a věřím, že bavil i mé spolužáky. Bohužel na Rychtu jedou jen šesťáci, ale i tak na toto místo budu mít skvělé vzpomínky.

Jiří Radomil, 6. třída


 

 BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA, KATEGORIE C

Okresní kolo biologické olympiády kategorie C proběhlo 16. 4. 2019 v Maják – SVČ Vyškov. Soutěže se zúčastnilo 28 žáků 8 . a 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia ze dvanácti škol.

Soutěžící, v rámci olympiády, prošli několika koly – v prvním žáci psali test, v druhém je čekala „poznávačka“ rostlin a živočichů a ve třetím laboratorní práce. Všichni účastníci si s sebou museli donést vstupní úkol – seminární práci na jimi zvolené téma.

Všechny úkoly byly velmi obtížné, časově náročné a konkurence byla opravdu velká.
I tak se naše žákyně umístily v první polovině soutěžících – Janča Oujezdská z 9. ročníku obsadila krásné 16. místo a Zuzka Fialová z 8. ročníku se umístila na místě 13.

Soutěžícím gratulujeme ke krásným výsledkům!

Bc. Pavlína Zouharová


 OKRESNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

Okresní kolo matematické olympiády pro 6. - 9. ročník proběhlo 9. 4. 2019 v Majáku ve Vyškově. Z naší školy se účastnili 3 žáci, kteří byli úspěšnými řešiteli školního kola. Byli to: Beáta Jurůjová a Jiří Radomil ze 6. třídy, Veronika Turcovská ze 7.B.

V těžké konkurenci žáků z 11 škol (2 víceletých gymnázií) dosáhli naši žáci skvělých výsledků.

Bea obsadila dělené 3. místo se ziskem 16 bodů z maxima 18 bodů.

Jirka získal 10 bodů.

Verča získala ve své kategorii 8 bodů.

 

Ing. Lukáš Zahradníček


ŠTAFETOVÝ ZÁVOD

Dne 3. 4. 2019 vyrazili vybraní žáci 1. stupně naší školy na další sportovní soutěž. Tentokrát se zúčastnili okresního kola smíšených štafet na ZŠ Letní Pole. Konkurence byla tentokrát velmi nabitá, své síly poměřilo na atletickém stadionu celkem 7 základních škol. Všechny školy musely absolovat postupně 4 štafety (dvakrát 8 x 100 a dvakrát 8 X 200). Výsledky jednotlivých štafet se sčítaly dohromady, v konečném součtu pak rozhodovala každičká sekunda (a někdy i desetina sekundy). Přestože jsme do soutěže vstoupili vlažněji a po úvodních štafetách na 100 m na soupeře mírně ztráceli, ve dvoustovkách se naši žáci předvedli a nabrané manko dokázali smazat. Odměnou je pro ně velmi příjemné a opravdu nečekané 2. místo! Nezbývá než všem pogratulovat.
Naši reprezentanti: Tomáš Krujčí, Martin Štěbra, Daniel Novák, Nikol Vítková, Terezie Herynková, Monika Mrázová, Ema Smejkalová, Jindřich Šafář, Anna Rozehnalová, David Štulo, Valentýna Lasotová, Karolína Greplová, Adéla Lankašová, Michal Bárdy, Jan Špičák, Michal Pořízka, Julie Pořízková, Vojtěch Turcovský, Karel Marák

Mgr. Jiří Bubeník

 


SILOVÁ VŠESTRANNOST

Ve středu 27. března proběhlo ve Vyškově okresní kolo v silové všestrannosti 3.-4. ročníků. Jedná se o tradiční soutěž mezi školami, kde jednotlivé týmy měří své síly v následujících disciplínách: ve šplhu, překážkové dráze a hodu na cíl. Každou školu reprezentují 4 žáci, jejichž výkony se sčítají. Naše chlapci po velmi těsném souboji obsadili pěkné 4. místo a od medailového umístění je dělilo opravdu minimum. Dívky ze ZŠ Pustiměř měli větší štěstí – po velmi vyrovnaných výkonech obsadily skvělé 2. místo!
Naši školu reprezentovali: Monika Jelínková, Nela Bačovská, Julie Pořízková, Eliška Netopilová, Michal Bárdy, Dominik Kocman, Vojtěch Turcovský a Michal Dvořák

Mgr. Jiří Bubeník


OKRSKOVÉ KOLO V McDONALD's CUPU mladší kategorie

V pátek 12.4.2019 jsme se s žáky z 1.- 4. třídy zúčastnili okrskového kola v McDonald's Cupu kategorie A. Turnaj ve fotbale mezi školními týmy pořádala ZŠ Morávkova ve Vyškově. I když naši mladí fotbalisté (většina byla o rok i dva mladší jak hráči z ostatních týmů) nedosáhli úspěchu, získali alespoň cenné zkušenosti do dalších fotbalových let.

Ing. Lukáš Zahradníček

  


NOC S ANDERSENEM

Noc s Andersenem se na naší škole uskutečnila v pátek 29. 3. a zúčastnilo se jí 75 žáků z 1. – 3. ročníku. Děti se rozlosovaly do pěti skupin, obcházely jednotlivá stanoviště, kde plnily úkoly a za ně získávaly písmena. Při plnění úkolů pracovaly s různými literárními žánry (pohádka, bajka, komiks, poezie). Na závěr z písmen, která postupně získaly, složily název pohádky na dobrou noc – Království lesních strážců.
Věříme, že přespání ve škole bylo pro děti velkým zážitkem a příští rok akci opět zopakujeme. Děkujeme všem rodičům, kteří připravili pro děti "snídani".

Učitelé 1. – 3.ročníku
 


LYŽAŘSKÝ A SNOWBOARDOVÝ VÝCVIK 2019

Dne 4.3.2019 7. a 8. třída ZŠ Pustiměř vyrazila na Lyžařský výcvik. S panem ředitelem Zourkem, paní učitelkou Štulovou, Fialkovou a Suchou. Pobyt byl na hotelu Koliba ve Vrbně pod Pradědem. Na lyžování jsme jezdili do Karlovy Studánky. Každý den byl budíček v 7:00 a v 8:00 byla snídaně. Večer proběhl vždy nějaký program. Jako třeba diskotéka a různé soutěže učitelů a jeden den i žáků. Lyžovali a „snowboardovali“ jsme každý den, pod svahem jsme i obědvali. V pátek si všichni sbalili věci a místo lyžování se šlo na bobovou dráhu. Naobědvali jsme se v Kolibě a ve 13:00 jsme autobusem vyrazili domů do Pustiměře.

Matěj Kostiha ,8.tř. 

..::fotky + videa::..


ÚSPĚŠNOST NAŠICH ŽÁKŮ VE SCIO TESTECH

Při psaní SCIO testů se vždy vyskytnou ve třídě 1 – 2 žáci, kteří dosáhnou vysokého procenta úspěšnosti. Na naší škole je třída, ve které je takových úspěšných žáků jedenáct. Je to třída 6. a žáci,kteří dosahují vysokého počtu úspěšnosti ve SCIO testech od výborných výsledků ( sestupně ):

OSP - Jiří Radolmil, Ladislav Bureš

 

Český jazyk – Jiří Radomil, Anička Plačková, Ladislav Bureš,

Žofie Grundová, Adriana Vítková, Matouš Grundová

 

Matematika - Jiří Radomil, Tereza Kostihová, Beáta Jurůjová,

Jakub Herynk, Shane Moore

 

Ve všech testech dosáhl výborných výsledků také Vojtěch Sekanina.

 

Ocenění za dosažení nejlepších výsledků ve SCIO testech za Jihomoravský kraj získal Jiří RadomilOd vedení školy obdržel poukázku v hodnotě 500 Kč.

 

Mgr. Irena Znojová 


HUDEBNĚ VZDĚLÁVACÍ POŘAD

Opět po dvou letech k nám zavítali profesionální hudebníci z Karlových Varů, aby žákům z I. a II. stupně naší školy objasnili a vysvětlili, jak to vlastně s některými písničkami a kapelami chodí v hudebním světě. Pro žáky II. stupně připravili velmi zajímavý a poučný program pod názvem Vývoj české rockové hudby ve 20. století a pro I. stupeň připravili žákům i s pohybovým doprovodem program s názvem Hudební kolotoč.

Mgr. Irena Znojová 


POLONÉZA 2019 

Stejně jako každý rok  i letos se konal Obecní ples v Pustiměři. Tento ples byl tradičně zahajován polonézou žáků osmého a devátého ročníku.  Na vystoupení se podíleli: 

Zuzana Fialová + Jakub Marvan, Markéta Knapová + Lukáš Kloupar, Jana Oujezdská + Daniel Vaculík, Leona Strouhalová + Matěj Zbořil, Lucie Drmelová + Jaroslav Pospíšil, Lucie Trávníčková + Bohdan Voříšek, Simona Knapová + Petr Grmela, Anna Dorazilová + Lukáš Alán, Marie Vejpustková + Adam Kudlička 

Polonéza se nám po čtyřech měsících náročných tréninků povedla až na pár chybiček. 

Polonézu a zbytek plesu jsme si užili a budeme na ni vzpomínat dlouhou dobu. 

9.třída

..:: fotky::.. 


OLYMPIÁDA Z ČEŠTINY

Dne 29.1. 2019 se konala olympiáda z češtiny. Účastnila jsem se jí společně s kamarádkou Janou Oujezdskou z 9. třídy. V 8:00 jsme se sešly u DDM ve Vyškově s p. uč. Štulovou. Po různých informačních představováních jsme šli psát první – mluvnickou část. Byli jsme rozděleni na 2 skupiny z důvodu velkého množství účastníků.  

Po mluvnické části byla desetiminutová přestávka se svačinkou a mohli jsme si vzít účastnické listy. Poté následovala slohová část na téma „Co jinde neuslyšíš".  

Nakonec Janča skončila na 9. místě a já na 7. místě ze 30 účastníků. 

Milena Burešová, 8. třída 


ZAZPÍVEJ SLAVÍČKU 

V úterý 5.ledna 2019 se v dopoledních hodinách v prostoru tělocvičny rozezněly hlásky 33 zpěváčků z I. stupně naší školy.V pěvecké soutěži Zazpívej slavíčku školního kola se  soutěžilo  ve dvou kategoriích.                                                                                              

V I. kategorii pro žáky  1.-3. třídy se umístili tito žáci : 

 1. místo   Markéta  Dobešová 3. A 
 2. místo   Štěpán  Trefilík 1. tř. 
 3. místo   Lucie  Bodrogiová 2. A 
 4. místo   Zuzana  Kostihová 3. B 
 5. místo   Veronika  Klusalová 3. B 

  

Ve II. kategorii soutěžili žáci  4.-5. ročníku a vyzpívali si tato místa : 

 1. místo  Hana Buriánková   4. tř. 
 2. místo  Adéla Lankašová    5.A 
 3. místo  NatálieBabirádová  5.B 

 

Umístění zpěváčci obdrželi diplom a sladkou odměnu. 

 Mgr. Irena Znojová 

 


OKRESNÍ KOLO V PŘEHAZOVANÉ SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV

V pátek 25. ledna se na Základní škole Letní Pole uskutečnilo okresní kolo v přehazované smíšených družstev. Naši školu reprezentovali tito žáci: David Štulo, Jan Špičák, Lukáš Mazel, Michal Pořízka, Lukáš Provazník, Valentýna Lasotová, Radka Oujezdská a Karolína Greplová. Celkově bylo přihlášeno 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Naše škola hrála ve skupině se Základní školou Tyršova, Morávkova a Purkyňova. Sehráli jsme celkem tři zápasy, které skončily jednou prohrou, jednou remízou a jednou výhrou. Ze skupiny postupovaly pouze dva týmy a my jsme bohužel skončili na prvním nepostupovém místě. Všichni členové mají obrovskou pochvalu a děkujeme za reprezentaci naší školy.

 Andrea Fialková


ŠKOLNÍ KOLO KONVERZACE V AJ PRO 2. STUPEŇ

21.1. proběhlo školní kolo Konverzace v AJ. Zúčastnilo se celkem 7 žáků z 6. -9. třídy.

Čtyřčlenná porota rozhodla o tomto umístění:

kategorie 6.-7.tř.

1. místo Shane Moore (6.tř.)

2. místo Ryan Moore (6.tř.)

3. místo Jiří Radomil (6.tř.)

kategorie 8.-9. tř.

1. místo Dalibor Spáčil (8.tř.)

Do okresního kola Konverzace v AJ postupují Dalibor Spáčil a Jiří Radomil.

Děkujeme všem, co se vzorně připravili.

Simona Štulová 


OKRESNÍ KOLO V PŘEHAZOVANÉ

V úterý 22. ledna proběhlo na Základní škole Letní Pole ve Vyškově okresní kolo dívek 1. stupně v přehazované. Naše děvčata se srdnatě rvala o co nejlepší výsledek a s bilancí 2 vítězství, 1 remízy a 1 porážky obsadila na turnaji konečné 5. místo. Jen těsně jim unikl boj o medailové umístění. Za svůj přístup k reprezentaci školy ale zaslouží velkou pochvalu.
Naše reprezentantky: Karolína Greplová, Anna Rozehnalová, Radka Oujezdská, Karolína Perju, Kristýna Perju, Valentýna Lasotová a Vendula Knapová

Mgr. Jiří Bubeník 


OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Ve středu 16. ledna 2019 proběhlo ve Vyškově okresní kolo Dějepisné olympiády. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně osmého ročníku, Milena Burešová a Zuzana Fialová, které se na těžké a rozsáhlé téma Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace svědomitě připravily. Celkově se M. Burešová umístila na 13. místě, Z. Fialová na 15. místě. Oběma děvčatům gratulujeme k pěkným výsledkům.

Mgr. L. Tomanová 


VÁNOČNÍ SPORTOVNÍ TURNAJ

„Sportování nám není cizí ani před zimními prázdninami“.

Letošní čtvrteční dopoledne před vánočními svátky patřilo zápasům v přehazované a ve florbalu v tělocvičně naší školy. Pět týmů z druhého stupně statečně bojovalo celé dopoledne o nejlepší umístění v obou soutěžích. Po ukončení soutěží si žáci 9. ročníku zahráli přehazovanou proti pedagogům školy.

Výsledky soutěží: 1. místo- 9.tř., 2. místo- 7.A, 3. místo- 8. tř.

Blahopřejeme vítězům a všem sportovcům děkujeme za snahu a účast.

Simona Štulová

 


VÁNOČNÍ BESÍDKA 2018

V pátek 21. prosince jsme se opět vžili do vánoční atmosféry a vánoční čas ožil besídkou, která se uskutečnila v tělocvičně naší školy. Žáci I. a II. stupně se představili ve svých vystoupeních recitací, tancem, písněmi, hrou na flétny a klávesy. I letos nechybělo překvapení pro žáky od učitelů, kteří se jim představili jako Šmoulové. Závěr patřil společné písničce a vánočnímu přání od pana ředitele.

Mgr. Irena Znojová

..::video::.. 


POHÁDKOVÁ VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

V posledním týdnu před vánočními prázdninami proběhla na naší kole rozhlasová vánoční soutěž pro žáky I. a II.stupně. Tentokrát soutěžili žáci za třídu v hádání názvu známé pohádky, ve které zazněla přečtená hláška ze školního rozhlasu. I když se zdálo, že skupinové hádání bude jednodušší, tak se při hodnocení odpovědí zjistilo, že mnozí žáci klasické a velmi známé vánoční pohádky neznají.
Vítězem se stala třída 7.B a žáci obdrželi sladkou odměnu.

 Mgr. Irena Znojová 


RECITAČNÍ SOUTĚŽ PRO 2. STUPEŇ

Jak je již na naší škole tradicí, i letošní předvánoční čas nám zpříjemnila recitační soutěž. Vystoupilo v ní celkem 17 žáků 2. stupně.
Pětičlennou porotu tvořili Mgr. J. Bubeník, Ing. B. Vičan, Mgr. B. Hronová, Mgr. L. Tomanová a Mgr. K. Hrozková.
Kvůli neúčasti žáků z vyšších ročníků proběhla pouze mladší kategorie. V ní zvítězila Sára Tichá ze 7. B. Na druhém místě se umístila Karolína Šťastná ze 7.A. První dvě místa jsou postupová a děvčata pojedou reprezentovat naši školu do okresního kola, které se bude konat na jaře příštího roku.
Místo třetí vybojovala Eva Školařová ze 7.A, čtvrté Vojtěch Sekanina ze 6.A, páté Veronika Turcovská a šesté Michaela Kosnovská, obě ze 7.B.
Všem účastníkům letošního ročníku děkujeme, vítězům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Jménem celé poroty Mgr. Kateřina Hrozková 


FLORBAL STARŠÍ CHLAPCI

Starší chlapci 8. a 9. ročníku vyrazili bojovat 7. prosince na okrskové kolo ve florbalu do Vyškova. Bohužel se nám moc nedařilo. Ve skupině jsme postupně sehráli utkání se ZŠ Ivanovice (0:3) a ZŠ Vyškov Nádražní 5 (2:3). V posledním utkání o 5. a 6. místo jsme narazili na ZŠ Drnovice (2:5). I když jsme všechno prohráli, týmu ve složení:
Dan Vaculík, Adam Kudlička, Bohdan Voříšek, Jakub Marvan, Lukáš Kloupar, Matěj Zbořil, Lukáš Olejník, Michal Červík, Vojta Šafář, Robert Pokiser, Dan Pospíšil a Martin Trávníček patří poděkování za bojovnost a vzornou reprezentaci naší školy.
Na druhé straně mě mrzí, že někteří chlapci z 8. ročníku odmítli reprezentovat svoji školu.

Mgr. Miroslav Zourek - trenér

 


MIKULÁŠ

Dne 5. prosince se na naší škole objevil Mikuláš s čerty a anděly. Nadílka byla veliká. Nejvíc se naši čerti vyřádili a zároveň nejvíc unavili v 6.třídě. Myslím, že tam Ježíšek asi moc dárků nenadělí. Ale i v jiných třídách byli zlobivci, u kterých čerti už nevěděli, co mají dělat. Myslím, že si to Mikuláš s čerty a anděly hodně užili.            

                    Mikuláš, čerti a andělé 

..::fotky::..


3. MÍSTO VE FLORBALU STARŠÍCH DÍVEK

Stejně jako mladší, tak i starší děvčata jela bojovat na okrskové kolo ve florbalu do Drnovic. Celkem 5 týmů bojovalo 6. prosince o postup do krajského kola. Naše děvčata ve složení: Anna Dorazilová, Jana Oujezdská, Markéta Knapová, Kateřina Hořická, Zuzana Fialová, Marie Oujezdská, Pavla Michálková, Adéla Gregorová, Natálie Drmolová obsadila zaslouženě 3. místo, kde po vydařených a bojovných zápasech dvakrát vyhrála, jednou remizovala a jednou prohrála. Postup do krajského kola nám unikl jen o kousek. ZŠ Podomí,  získala stejný počet bodů, ale rozhodl vzájemný zápas, který byl naší jedinou prohrou.

Celkové pořadí: 1. ZŠ Purkyňova, 2. ZŠ Podomí, 3. ZŠ a MŠ Pustiměř, 4. ZŠ Drnovice, 5. ZŠ Nádražní.

 

Děvčata blahopřejeme...

                                                                                                     Simona Štulová

 


SOBOTA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Dne 10. listopadu se v naší škole uskutečnil den pro předškoláky. Děti měly stanoviště ve čtyřech třídách. V jedné třídě bylo kolem 10 dětí s maminkami. Na stanovištích byly paní učitelky se žáky starších ročníků. Poté, co měly děti hotové všechny čtyři bloky, šly do tělocvičny, kde se mohly vyřádit - např.ve florbale, fotbale, na kruzích atd.. Na závěr dostalo každé dítě od našeho pana ředitele diplom a perníkovou medaili. Medaile, které upekla paní učitelka Adámková, jsme dostali i my, pomocníci. Nakonec se děti a žáci společně vyfotili.

Adéla Gregorová 8.tř 


ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Adventní čas a předvánoční atmosféru zpříjemnili svým kulturním vystoupením děti z MŠ a žáci I. a II. stupně naší školy v neděli 2. prosince 2018 v KD v Pustiměři. Zazněly vánoční koledy, vánoční písně a melodie flétny, a také nechyběl pohybový doprovod písní od dětí i přítomných v publiku, kteří se roztleskali v rytmu hudby. Krátká ukázka ze známé pohádky Popelka rozesmála všechny přítomné a závěrem bylo přání ,,Šťastné a veselé Vánoce".

 Mgr. Irena Znojová 

..::fotky+video::.. 


ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Dne 26. 11. 2018 proběhlo na ZŠ a MŠ Pustiměř školní kolo Olympiády v českém jazyce, jehož se zúčastnili žáci z 8. a 9. ročníku. Do okresního kola postupuje Jana Oujezdská z 9. ročníku, která dosáhla 42 bodů, a Milena Burešová z 8. třídy se ziskem 39 bodů.
 

Mgr. Lenka Tomanová


5. MÍSTO - KRAJSKÉ FINÁLE VE FLORBALU

Dne 29. 11 . 2018 se konalo ve Slavkově u Brna krajské finále ve florbalu mladších děvčat (6. a 7. tř.).

Po vydařeném okresním kole jsme odjely s velkým odhodláním umístit se co nejlépe, ale hned v prvním utkání jsme pochopily, že žádný ze zápasů nebude jednoduchý. Připadaly jsme si jako „Popelky“, při pohledu na téměř profesionální sportovní celky.

Prohry v prvních dvou zápasech nám naznačovaly, že nedosáhneme stejné úrovně výsledků jako v předešlých turnajích, naopak, remíza ve třetím zápase náladu zvedla a zaznamenala výsledek, který celé družstvo umístil do středu výsledkové listiny celé soutěže.

Motto z posledního článku: „Můžeme jen překvapit." se vyplnilo, protože nikdo z nás neočekával takový dobrý výsledek.

Simona Štulová

 


ŠKOLNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Dne 22. 11. 2018 proběhlo na ZŠ a MŠ Pustiměř školní kolo Dějepisné olympiády, kterého se zúčastnili žáci z 8. a 9. ročníku. Téma letošního ročníku bylo „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace". Do okresního kola postupují žákyně osmé třídy Milena Burešová a Zuzana Fialová.  

Mgr. Lenka Tomanová


STOLNÍ TENIS

Ve středu 21. 11. 2018 se uskutečnilo Okresní kolo ve stolním tenisu. Z naší školy se do bojů o nejlepší místa vydalo jedno družstvo dívek a jedno družstvo chlapců. Děvčata ve složení Karolína Greplová, Natálie Babirádová, Vendula Knappová a Anna Rozehnalová obsadily krásné 3. místo. V kategorii chlapců jsme dosáhli o kousek lepšího umístění. Družstvo ve složení David Štulo, Jan Špičák a Michal Bardy postoupili ze své skupiny z prvního místa a svedli skvělý a napínavý souboj se Základní školou Letní Pole. Nakonec jsme podlehli 1:2 na zápasy a získali jsme stříbrně medaile. I tak je to skvělý úspěch, protože v týmu Letního Pole byli dva chlapci ze sportovního klubu stolního tenisu. Všem zúčastněným moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

                                                                                                                      Andrea Fialková

 


VÝSLEDEK OKRESU STEJNÝ JAKO OKRSEK

„Holky to dáme" bylo mottem minulého článku o úspěchu našich florbalistek v Drnovicích a dnes s jistotou můžeme konstatovat: „Daly jsme to!"

Okresní kolo v Rousínově nebylo pro naše děvčata vůbec jednoduché. Velmi vyrovnané výkony všech zúčastněných družstev (Rousínov, Slavkov, Brankovice a ZŠ Purkyňova) vedly k napínavým zápasům. Naše děvčata ze 6. a 7. tříd se s velkou odhodlaností zhostila role favoritek a svou obětavou hrou si zajistila nejlepší výsledek.

Složení vítězného družstva: Darina Kubíčková,Vendula Štrajtová, Pavla Šebestová, Lucie Jelínková, Eva Školařová, Diana Biróová, Lucie Mrázová, Adriana Vítková, Tereza Kostihová, Žofie Grundová, Karina Němcová.

Nemáme sice žádnou profesionální florbalistku, ale v krajském kole se pokusíme o co nejlepší výsledek- bude to velmi těžké!

Teď už můžeme jen překvapit!? :-)

Simona Štulová

 

 
 

NÁVŠTĚVA PROFESIONÁLNÍHO FOTBALOVÉHO TRENÉRA
 
Každé pondělí od 14h probíhá v tělocvičně fotbalový kroužek pro děti z 2.- 5. ročníku. V pondělí 12.11. nás přišel navštívit profesionální trenér mládeže na okrese Vyškov, pan Daniel Brtníček, v rámci projektu Škola v pohybu. Kluci si pod jeho vedením zatrénovali a bavili se fotbalem. Těšíme se na jeho další návštěvu.
 
Ing. Lukáš Zahradníček

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALU ŽÁKŮ 6.-7. TŘÍD

Jeden týden po mladších chlapcích vyrazili na ZŠ Purkyňova i hoši z 6.-7. ročníku. Ti se pokusili v okrskovém kole dosáhnout co nejlepšího výsledku a postoupit do okresního kola. V základní skupině prohráli se ZŠ Podomí 0:1 a poté porazili po dramatickém boji a nadšeném výkonu ZŠ Letní Pole 3:2. Tento výsledek jim umožnil utkat se se ZŠ Purkyňova o přímý postup do okresního kola. Soupeř byl sice jasným favoritem, ale až do poslední minuty drželi kluci nadějný výsledek. V poslední minutě jsme ale obdrželi dvě branky a celkově prohráli 1:4. Tím pro nás letošní ročník skončil. Všichni chlapci ale zaslouží pochvalu za maximální bojovnost a nasazení.


Náš tým: Marek Pospíšil, Jan Michálek, Vojtěch Sekanina, David Výmola, Ondřej Jelínek, Tadeáš Jelínek, Michal Svobodník, Jakub Herynk, Matěj Emperger

Mgr. Jiří Bubeník


VÍTĚZSTVÍ NAŠICH DĚVČAT V OKRSKOVÉM KOLE!

Děvčata ze 6. a 7. třídy se zúčastnila dne 8.11. 2018 okrskového kola ve florbale v Drnovicích. Celkem bojovalo pět týmů o postup do okresního kola v jedné skupině systémem „každý s každým“. Účastnila se družstva ze základních škol z Drnovic, Rousínova a ze dvou škol z Vyškova. Naše děvčata získala první místo po všech vítězstvích ve čtyřech utkáních. Druhým postupujícím vedle družstva našich děvčat je družstvo ZŠ Purkyňova Vyškov se svou jednou prohrou.

Členkami našeho vítězného družstva byla tato děvčata: Darina Kubíčková,Vendula Štrajtová, Pavla Šebestová, Lucie Jelínková, Eva Školařová, Diana Biróová, Kristýna Hladíková, Lucie Mrázová, Adriana Vítková, Tereza Kostihová, Žofie Grundová, Karina Němcová.

Vítězství v okrskovém kole pozitivně motivovalo naše děvčata na dobrý výsledek v kole okresním.

HOLKY -TO DÁME!?

Simona Štulová

 

 


CHLAPCI ZE ZŠ PUSTIMĚŘ VÍTĚZI OKRESNÍHO KOLA

V pátek 2.11. proběhlo na ZŠ Purkyňova Vyškov okresní kolo ve florbalu chlapců 1. stupně. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 týmů, které byly rozlosovány do 3 skupin. Poté následovaly vyřazovací boje o celkové vítězství. Naši chlapci se soupeřů vůbec nezalekli a v každém utkání předvedli bojovný a maximálně snaživý výkon Nikomu nedarovali jediný míček a nevypustili jediný souboj. Navíc zúročili své zkušenosti, neboť pro některé hráče to již byl několikátý florbalový turnaj. To vše nakonec vedlo k tomu, že na turnaji nenašli přemožitele a po zásluze získali celkové prvenství a postup do krajského kola (stejně jako v loňském roce). Popřejme jim tedy hodně štěstí v Brně, kde budou reprezentovat nejenom svou školu, ale i celý okres.

Naši reprezentanti: David Štulo, Jan Špičák, Luděk Pour, Michal Bárdy, Michal Pořízka, Lukáš Mazel, Lukáš Provazník

Mgr. Jiří Bubeník


PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

V měsíci říjnu se uskutečnila jako každoročně soutěž Přírodovědný klokan, v které se žáci 8. a 9. ročníku věnovali řešení otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí.

Nejlepší řešitelé: Jana Oujezdská 9.třída
                            Lukáš Alán 9.třída
                            Bohdan Voříšek 9.třída

Mgr. Jaroslava Klementová


ČESKÁ REPUBLIKA - PROJEKTOVÝ DEN

V pondělí 22.10. proběhl na naší škole Projektový den První republiky na sté výročí založení Československé státu. Týkal se prvního i druhého stupně. Dostali jsme příležitost obléct se do oblečení té doby a dozvědět se o dřívější situaci, což se týkalo nejen politiky, ale i dopravy, hraček, hudby, známých osobností a sportu.
Už v dřívějších dnech se žáci připravovali na zmiňované pondělí. Ve výtvarce a pracovních činnostech kreslili různé obrázky na výzdobu a v publicistice vyhledávali informace, které následně využili na začátku dne v rozhlase, který zakončil poslech Československé hymny. Načež jsme se rozdělili do skupin, v nichž jsme strávili zbytek dne. Postupně jsme takhle prošli všechny třídy, kde jsme mohli posbírat potřebné údaje, ať už na počítačích, z novin nebo článků. Nejen, že jsme si tím oprášili dříve získané vědomosti, ale dokonce se našlo i pár zajímavých věcí, o kterých jsme ani netušili.
Po odpočinku v podobě hodinovky jsme se vrátili do kmenových tříd nově posílení, abychom dokončili nejdůležitější úkol dne, vytvořit projekt. Zástupce všech tříd si vylosoval téma, podle něhož celá třída postupovala. Pracovat mohli žáci jen se svými vlastními zápisky, které během dne získali. Všechny skupiny ukázali výbornou spolupráci a schopnost se domluvit na svých projektech. Ty se nakonec pověsili na chodbě prvního patra, aby měl každý možnost vidět práce i ostatních skupin. Z každé třídy se pak vybral zástupce či zástupci a podle svého názoru vybrali tři projekty od prvního do třetího místa, které by podle nich měli vyhrát.

Jana Oujezdská


HALLOWEEN 2018

Oslava svátku Halloween proběhla na naší škole v pátek 26.října 2018 opět dopolední přípravou kostýmů, vydlabáváním dýní a připraveným programem ve školní tělocvičně hudební skupinou MARBO.

Tuto slavnostní atmosféru s autentickou vnitřní výzdobou školy městečka Zombie a strašidelného hřbitůvku, kostlivců, pavouků, netopýrů a dalších známých halloveenských postaviček zakonči večerní program vystoupením žáků I. a II.stupně, ochutnávkou cukroví od rodičů žáků a tradiční dýňovou polévkou.

 Mgr. Irena Znojová

..::fotky zde::..

 


STATEČNÝ BOJ NAŠICH FLORBALISTEK

V pátek 26. října proběhlo ve Vyškově okresní kolo ve florbalu dívek 1. stupně. Děvčata se na soutěž velmi pečlivě připravovala a během všech utkání dávala do hry celé své srdce. Jejich velké nasazení přispělo k tomu, že v konkurenci kvalitních týmů obsadili velmi cenné 3. místo. Za sebou nechala družstva ze Slavkova, Drnovic a ZŠ Purkyňova. Všem patří poděkování za vynikající reprezentaci školy.

Náš tým: Tereza Hynštová, Adéla Lankašová, Eliška Marvanová, Valentýna Lasotová, Anna Rozehnalová, Jolana Adámková, Vendula Knapová a Eva Pourová

Mgr. Jiří Bubeník

 

 


STOLNÍ TENIS 

Dne 25. Října se žáci Daniel Barát, Matěj Zbořil, Jan Michálek, Radim Hybl, Žofie Grundová, Lucie Jelínková a Pavla Šebestová zúčastnili turnaje ve stolním tenise. Konkurence byla opravdu veliká. Zúčastnily se ZŠ Letní Pole, ZŠ Nádražní 5, ZŠ Purkyňova, ZŠ Rousínov, ZŠ Drnovice, ZŠ Bučovice 710, ZŠ Bučovice 711, Gymnázium Bučovice a ZŠ Tyršova, která tuto akci zorganizovala.

Hoši si vybojovali 4. místo ve skupině a dívky po 2. místě ve skupině postoupily do bojů o medaile. První utkání se dívkám zrovna moc nepovedlo, ale na konci předvedly úžasný výkon a porazily ZŠ Drnovice, se kterými vybojovaly 3. místo. Chlapci se drželi celou dobu perfektně, ale na konci jim utekly vyrovnané zápasy a do závěrečných bojů se nedostali.

Všem vybraným žákům gratulujeme a přejeme, aby ve sportu dále předváděli úžasné výkony jako do teď.

 Lucie Jelínková (7.A) 


POCHYBNÉ SUVENÝRY 

12. října se žáci osmého ročníku zúčastnili výukového programu ve vyškovské zoologické zahradě. Prostřednictvím zážitkových aktivit a aktivizačních metod se seznámili s úmluvou CITES a snažili se porozumět jejímu významu. Součástí programu byly i názorné ukázky nekalých praktik, které pašeráci používají. Žáci  se také vyjádřili, jakými způsoby mohou oni sami přispět k zachování ohrožených druhů zvířat. Nakonec si samostatně prohlédli zoopark.

Mgr. Lenka Tomanová


ŠÍLENĚ SMUTNÁ PRINCEZNA

V sobotu 20.10. 2018 se konal zájezd do Prahy na muzikál Šíleně smutná princezna do divadla Studio DVA. Odjezd byl v 9 hodin od školy. Cesta byla dlouhá, trvala cca 4 hodiny z důvodu kolon na dálnici. Příjezd do Prahy byl kolem 14:00 a rovnou jsme se vydali do divadla. Odložili jsme si bundy a posadili jsme se do sedadel.

Vystoupení bylo krásné, pěkně zazpívané, zábavné, poučné a upravené podle dnešní doby, např.: princ hrál na mobilu hry, princezna měla tetování, králové si dělali selfíčka a další... Nakonec publikum odměnilo herce obrovským potleskem. 

Obsazení:

Princ: Jan Cina

Princezna: Berenika Kohoutová

Král Dobromysl: Miloslav Mejzlík

Král Jindřich: Ladislav Frej

Rádce Hranatý: Jan Kraus

Rádce Kulatý: Roman Štabrňák

Chůva: Daniela Kolářová

Kokoška/ Hospodský: Václav Jílek

Kat: Jiří Ployhar

Komorník: Michal Slaný

 

Po skončení muzikálu jsme prošli Václavským náměstím až na Staroměstské náměstí a podívali jsme se na odbíjení 18 hodin na orloji. Skrz dav lidi jsme se protáhli k autobusu a vydali se domů. 

Zuzana Fialová  8. třída


ŽÁCI Z PUBLICISTIKY PŘEJÍ REPUBLICE

Naší republice přeji, ať si jí lidé váží jako my, protože v té době žili mnozí spisovatelé, sochaři a ilustrátoři, například Josef Čapek, na kterého vzpomínají i děti, protože napsal velice známou knihu Povídání o pejskovi a kočičce.

Lidé si své vlasti často neváží, i když mají před sebou důkazy, které dokládají, jak byla 1. republika bohatá v módě, hudbě nebo v umění. Protože bez ní by naše země nebyla taková, jakou ji máme rádi.

Veronika Turcovská, 7.B

 

Své rodné zemi přeji, aby byla pořádtak veselá. Co se týče například sportu,tak  Česká republika má výborné osazenstvouž od založení Československé republiky a já,jakožto velký fanoušek sportu, doufám,že to tak bude i nadále.Samozřejmě doufám, že válkám, různýmsporům a celkově zlu je nadobro konec,ale nikdo neví, co bude v budoucnu.Proto přeji České republice dobro a mír.

Lucie Jelínková, 7. A

 

Své rodné zemi přeji hlavně mír, a aby byla pořád tak krásná. Myslím, že 100 let je dost velké číslo a musí být ještě větší. Lidé si také musí uvědomit, že rozhazováním odpadků naší zemi nepomůžou. Musíme  naší zemi pomáhat tak, aby tu byla ještě dlouho.

Eva Školařová, 7. A

 

Já republice přeji, ať vydrží co nejdéle. Také jí přeji, aby byla v té nejlepší péči,  aby už byl v České republice jen mír a klid, hezkou krajinu a prostředí, rozvoj škol a profesí. A aby se zachovalo co nejvíce památek. 

Jolana Trőstrová, 7.A

 

Já naší republice přeji, ať lidé nešpiní zem plasty a jinými škodlivými odpadky. Doufám, že lidé budou brát ohledy i na přírodu a nebudou ji ničit. Taky jí přeji, aby měla dobré prezidenty, starosty atd..., a aby nedošlo k dalším válkám. Přála bych si, aby byla hezká a čistá na dalších několik let. Bylo by dobré, kdyby se lidé hezky starali o zvířata.

Lucie Mrázová, 6 tř.

 

Milá republiko česká, Ty jsi tak hezká! Hrdě nes své jméno dál, to by Ti každý z nás přál. Přeji Ti, aby na Tvých loukách kvetlo kvítí, ať slyšíš vlky v lesích svých výti. Kéž nepomíjí krása Tvá, kéž český lid Tvou krásu zná. Ať z Tvých lesů zmizí odpadky, ať už nevznikají černé skládky. Svět Tě bude dál obdivovat, další stoletá výročí Tě oslavovat. Národ český k dalšímu výročí Ti přeje, českou hymnu Tobě pěje. Tato báseň končí, vše nej ke stému/100. výročí.

Milena Burešová, 8. třída


 PŘESPOLNÍ BĚŽCI ZŠ PUSTIMĚŘ JEDOU NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Po nečekaném vítězství, kterého dosáhlo družstvo ZŠ Pustiměř v okresním kole, začali naši chlapci s obavami očekávat nastávající krajské kolo. To mělo proběhnout 5. 10. v Hodoníně. A obavy byly tentokrát na místě, neboť do tohoto klání postoupily nejlepší školy z celého kraje – tedy z okresů Hodonín, Břeclav, Znojmo, Blansko, Brno – město, Brno – venkov a Vyškov. Byli jsme si toho vědomi a žádné zázračné výsledky jsme neočekávali. Hlavní cíl byl neudělat ostudu, čestně bojovat se svými soupeři a hlavně dobře si zazávodit.
Kluci ale dokázali, že mají opravdu pro strach uděláno. Nabité konkurence se vůbec nezalekli, podali vynikající taktický výkon a všichni dokázali ze sebe vyždímat poslední zbytky sil. To všechno vedlo k neuvěřitelnému umístění – v celkovém pořadí obsadil náš tým nádherné 3. místo! Chybělo jen málo a celkový výsledek mohl být ještě lepší. Jedná se o veliký úspěch pustiměřského sportu. Nezbývá než před kluky smeknout a poděkovat jim za vynikající reprezentaci. Poděkování zaslouží i trenéři sportovních oddílů, kteří se starají o fyzickou kondici a přípravu chlapců (fotbal, hokej).

Naši reprezentanti: Ondřej Jelínek, Ondřej Oprchal, Maritn Trávníček, Marek Pospíšil, Jakub Herynk, Vojtěch Sekanina

Mgr. Jiří Bubeník

 

 


OKRSKOVÉ KOLO V MINIFOTBALE

V úterý 2.10.2018 se vybraní chlapci z druhého stupně zúčastnili okrskového kola v minifotbale na hřišti s umělou trávou ve Vyškově. Tento turnaj se hrál na polovinu klasického hřiště v počtu hráčů 6+1. Ve skupině jsme odehráli vyrovnaná utkání se ZŠ Drnovice, ZŠ Morávkova, ZŠ Letní Pole. Herně jsme byli možná i lepší, ale z důvodu špatné koncovky jsme zakončili turnaj remízou 1:1 s Drnovicemi a dvěma prohrami 0:1 s Morávkovou a Letním Polem. Naším jediným střelcem byl Robert Dunka z 8. třídy.
 
Děkuji všem chlapcům za snahu a přístup. Příští rok uhrajeme lepší výsledek.
 
Sestava: Jelínek Ondřej (7.A), Jelínek Tadeáš (7.A),  Červík Michal (8.), Dunka Robert (8.), Oprchal Ondřej (8.), Pospíšil Daniel (8.), Spáčil Dalibor (8.), Šafář Vojtěch (8.), Trávníček Martin (8.), Marvan Jakub (9.), Vaculík Daniel (9.), Zbořil Matěj (9.)
 
Ing. Lukáš Zahradníček

 


OKRESNÍ KOLO V PŘESPOLNÍM BĚHU 

Poslední týden v září, ve středu 26.9., proběhlo ve Vyškově okresní kolo v přespolním běhu žáků 2. stupně. Jedná se o tradiční a dlouholetou sportovní soutěž, na kterou se sjíždějí základní školy z celého okresu. S nabitou a velmi těžkou konkurencí, která představovala v obou kategoriích 10 škol a téměř 60 závodníků,  se pokusili porovnat také žáci ZŠ a MŠ Pustiměř. A jak se jim dařilo?

Děvčata obsadila po statečném výkonu pěkné 7. místo. Vynikajícího 6. místa dosáhla Marie Oujezdská, Lucie Mrázová byla 21. (i přes nepříjemný pád, který ji stál několik míst v celkovém pořadí) a Lucie Trávníčková 25.

Po dívkách se postavili na start chlapci. A ti předvedli tentokrát opravdu parádní výkon. Přestože neměli ve svých řadách jediného závodního atleta (na rozdíl od jiných škol), po součtu všech výkonů získali fantastické 1. místo! O mimořádný úspěch se zasloužili především chlapci z první desítky celkového pořadí: Ondřej Oprchal – 4. místo, Martin Trávníček – 8. místo a Ondřej Jelínek – 10. místo. Kvalitní výkon podal i Marek Pospíšil – celkově 29. Velkou odměnou je pro chlapce zasloužený postup do krajského kola, které proběhne 5.10. v Hodoníně.

Ocenění a poděkování ale zaslouží všichni, kteří se rozhodli reprezentovat naši školu. Porvat se s náročnými tratěmi v okolí vyškovského stadionu (dívky 1 100 m a hoši 1 500 m) nebylo opravdu jednoduché a všichni závodníci museli sáhnout na dno svých sil.

 

Naši reprezentanti: Marie Oujezdská, Lucie Mrázová, Lucie Trávníčková, Vendula Lasotová, Kristýna Hladíková, Tereza Kostihová, Ondřej Oprchal, Martin Trávníček, Ondřej Jelínek, Marek Pospíšil, Jakub Herynk a Vojtěch Sekanina.

Mgr. Jiří Bubeník

 


DEN JAZYKŮ 

 
Ve středu 26. září 2018 jsme si opět připomněli Evropský den jazyků, který  byl iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku a slaví se každoročně od roku 2001.
Cílem je upozornit veřejnost na význam učení se cizím jazykům, propagovat bohatou jazykovou a kulturní rozmanitost Evropy a podporovat celoživotní učení jazyků ve škole i mimo ní..
Formou hudební soutěže žáci  zapisovali odpovědi na soutěžní lístky, které byly vyhodnoceny. Odměnu získali výherci  Karolína Krásová  (4.tř.) a Jan Novotný (7.A).
 
 Mgr. Irena Znojová

DEN PRO PŘEDŠKOLÁKY

V úterý 19.9. se konal den pro mateřské školky. Předškoláky celou akcí provázeli žáci deváté třídy. V tělocvičně byla pro ně připravená opičí dráha, nízký basketbalový koš a střely na bránu. Na školním hřišti si děti mohly zaskákat přes švihadlo, potrénovat si kotouly, házet míčky do klauna a přes slalom se dostat až k bráně, kde opět střílely na bránu. Ve třídě si naopak předškoláci zahráli spoustu jiných zábavných her, zejména pantomimu a kufr.

Všichni jsme si to s nimi moc užili a po sladké odměně se s nimi i rozloučili. Věříme, že po našem přivítání se do naší školy hodně těší.

Jana Oujezdská, 9. ročník


RÁDIO PETROV

V pondělí 17. 9. 2018 zavítal za našimi prvňáčky tým z rádia Petrov. Moderátor rádia pan Petr Zakopal a jeho asistentky zpříjemnili dětem začátek školního roku a dovezli jim spoustu dárečků. Děti se během hodinového programu seznámili s tím, jak to chodí v rádiu – personální zajištění, hlášení zpráv a počasí, výběr a pouštění písniček… Samy si vyzkoušely jednotlivé role a na závěr ,,vytvořily‘‘ krátké rádiové vysílání.

Dětem se program velmi líbil. Pobavil je a rozšířil jejich představy o mediálním zákulisí.

Mgr. Monika Kurková


 

 

ARCHIV ŠKOLNÍHO ROKU 2017/2018

..:: Školní celoroční soutěž v tabulce 2017/2018 ::


ŽÁKOVSKÝ LETNÍ   PLES 

     V úterý 26.6.2018 se v dopoledních hodinách v sále KD v Pustiměři uskutečnil  "Žákovský letní ples" pro I. a II. stupeň naší školy.

    Svátečně oblečeni žáci rozvlnili své pohyby v tanečním rytmu disco, polky a valčíku. V průběhu akce se zúčastnili několika soutěží, za které obdrželi sladkou odměnu a lístek do tomboly. Na závěr si zvolili královnu a krále plesu pomocí hlasovacích lístků.

    Všichni si taneční a zábavné dopoledne užili, avšak radost a nadšení měli nejvíce z vylosovaných cen, za které velké poděkování patří učitelům a hlavně rodičům žáků, kteří do tomboly přispěli.

Mgr. Irena Znojová


NEJAKTIVNĚJŠÍ ŽÁK 2017/2018

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 se v sále KD v Pustiměři uskutečnilo vyhlášení „Nejaktivnějšího žáka“ za šk. rok 2017/2018. Žáci od 3. – 9. ročníku byli oceněni za úspěchy v olympiádách, za jednotlivé předměty a za aktivity.

Dále byli oceněni nejlepší sportovci a ředitel školy předal putovní pohár a sladkou odměnu nejsportovnější třídě. I letos byla vyhlášena Cena starosty, pro kterou si na pódium přišel žák 9. třídy Martin Heimerle. Celá akce byla provázena hudebním a tanečním vystoupením žáků naší školy.

Mgr. Irena Znojová


ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ V OKRESNÍM KOLE PYTHAGORIÁDY

Do okresního kola Pythagoriády jsme vyslali dva zástupce. Jirka Radomil nás reprezentoval v kategorii 5. ročníků a Brigita Rusnáková v kategorii 7. ročníků. Oba žáci vyřešili 9 z 15 úloh, což jim vyneslo umístění v první polovině výsledkové listiny. Jirka skončil 9. z 18 účastníků, Brigita s dalšími šesti soutěžícími na 8.- 14. místě z 34 soutěžících.

Mgr. Vlastimil Smékal


POBYT V PRAZE

Dne 21. 5. 2018 jsme vyrazili spolu s 8. třídou na výlet do Prahy.

Po příjezdu jsme se vydali na „Neviditelnou výstavu“, kde jsme si vyzkoušeli, jak žijí slepí lidé. Po prohlídce jsme se přemístili na Václavské náměstí a na Vyšehrad.

Druhý den jsme vyjeli lanovkou na Petřínskou rozhlednu, zasmáli jsme se v zrcadlové síni a pokračovali jsme na Pražský hrad. Po prohlídce katedrály sv. Víta a Zlaté uličky jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí a Josefov. Po únavném dni jsme měli rozchod a zamířili do nákupního centra. Ten samý den jsme ještě vyrazili zhlédnout noční Prahu.

Poslední den jsme si prohlédli pražskou ZOO a namířili k domovu. Výlet byl velice krásný a budeme mít na co vzpomínat. Děkujeme panu učiteli Smékalovi za to, že jsme ušli každý den asi 20 km. xD

9. třída


DEN MATEK

V neděli 13.5.2018 přišly děti z MŠ a žáci ze ZŠ v Pustiměři popřát maminkám k jejich svátku básničkami, písněmi, pohádkou, a také tancem.

Slavnostní atmosféra v Kulturním domě v Pustiměři byla znát po celou dobu vystoupení, při kterém se objevil nejen úsměv, ale i slzičky přítomných maminek a babiček.

Mgr. Irena Znojová

..:: fotky a video ::..


MÁJOVÁ HUDEBNÍ SOUTĚŽ

Protože květen je měsíc lásky, tentokrát proběhla hudební soutěž pro žáky I. a II. stupně v hádání interpretů a názvů písní z hudebních ukázek, které se týkaly lásky.

Z vylosovaných, kteří správně odpověděli, byla vylosovaná tato děvčata:

Anička  Sedláková  9.třída

Markétka Knapová  8.třída

Anička Plačková  5.třída

Mgr. Irena Znojová 


                         MLADŠÍ ŽÁCI ČTVRTÍ NA TURNAJI MCDONALD'S CUP

V pátek 4. května se vybraní žáci 1.–5. ročníku zúčastnili okrskového finále fotbalového turnaje McDonald's Cup, které se konalo na stadionu v Drnovicích. Našimi soupeři byli domácí Drnovice, Rousínov a Moravské Prusy. Po bojovném výkonu naši hráči nakonec obsadili konečné 4. místo, i když získali stejný počet bodů, jako družstva na 2. a 3. místě, měli však nejhorší vzájemné zápasy. Suverénním vítězem se stal Rousínov.

Sestava: Mazel Lukáš, Pour Luděk, Provazník Lukáš, Vaculík Michal, Špičák Jan, Bárdy Michal, Turcovský Vojtěch, Provazník Tomáš, Tröstr Maxim, Šafář Jindřich, Krejčí Tomáš, Štěbra Martin.

Mgr. Vlastimil Smékal


ÚSPĚCH ŽÁKŮ NA BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Dne 12. 4. 2018 proběhlo okresní kolo Biologické olympiády kategorie D – 6. a 7. třída. V silné konkurenci 29 soutěžících se naše děvčata neztratila a vybojovala tato umístění:

Zuzana Fialová (7.) – 5. místo

Brigita Rusnáková (7.) – 9. místo

Sára Tichá (6. B) – 14. místo

Nikola Kremličková (6. B) – 18. místo

Dne 23. 4. 2018 se soutěžilo v kategorii C – 8. a 9. třídy. V opět silné konkurenci 22 soutěžících obsadila Jana Oujezdská (8.).

Soutěžícím děkujeme a gratulujeme.

Mgr. Jaroslava Klementová


STARŠÍ ŽÁCI DRUZÍ NA TURNAJI MCDONALD'S CUP

V pondělí 23. dubna se vybraní žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili okrskového finále fotbalového turnaje McDonald's Cup, které se konalo na stadionu v Rousínově. Našimi soupeři byli domácí Rousínov, Drnovice a Ivanovice na Hané. Po solidním výkonu naši hráči vybojovali konečné 2. místo.

Výsledky:  Pustiměř – Rousínov 1:2

                Pustiměř – Ivanovice n/H 4:2

                Pustiměř – Drnovice 2:2

Tabulka:   1. ZŠ Rousínov

                2. ZŠ Pustiměř

                3. ZŠ Drnovice

                4. ZŠ Ivanovice n/H

Sestava: Barát Daniel, Emperger Matěj, Herynk Jakub, Hladíková Kristýna Ladislava, Kostihová Tereza, Michálek Jan, Němec Daniel, Pospíšil Marek, Sekanina Vojtěch, Špičák Jan, Štulo David, Výmola David

Střelci branek: Barát Daniel 3x, Herynk Jakub 3x, Štulo David 1x

Mgr. Vlastimil Smékal


SEDMÁCI NA SKOK VE STŘEDOVĚKU

20. dubna se žáci sedmého ročníku zúčastnili animačního programu Život ve středověku v Muzeu Vyškovska. Seznámili se se životem na vesnici, ve městě a na hradě, mj. si udělali malou módní přehlídku tehdejšího oblečení. Dále si vyzkoušeli psaní brkem, ověřili si své poznatky pomocí pracovního listu a na závěr se přesunuli do dílničky, kde si většina vytvořila svůj vlastní štít.


VÝSLEDKY ŽÁKŮ V OKRESNÍM KOLE MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

Soutěžící v kategoriích 5. – 8. ročník řešili tři úlohy, soutěžící v kategorii 9. ročník řešili čtyři úlohy.

V okresním kole nás reprezentovali tito žáci:

Jméno

Ročník

Počet soutěžících

Umístění

Martin Heimerle

9.

20

9. – 10.

Jana Oujezdská

8.

17

15. – 16.

Ondřej Jelínek

6.

32

28. – 29.

Tadeáš Jelínek

6.

32

31. – 32.

Beáta Jurůjová

5.

17

12. – 13.

Jiří Radomil

5.

17

14. – 16.

 Mgr. Vlastimil Smékal


ŠTAFETOVÝ BĚH – 2. místo (1. stupeň)

Dne 4. 4. jsme běhali štafetový běh. Byli jsme druzí ze čtyř. Jako disciplína navíc byl hod medicimbálem. Z 1. - 3. třídy byla 2. Vendula Knapová a z 4. - 5. třídy na 2. místě Daniel Barát. Byly tam školy: Nádražní, Letní pole, Rousínov a Vyškov.

My jsme si mysleli, že budeme čtvrtí. Potom jsme měli šanci na 3. místo, ale nakonec jsme byli druzí. Bylo to velmi vyrovnané, mezi 4. a 3. místem byl rozdíl 1 sekundu. Mezi 1. a 2. místem byl rozdíl jen 3 sekundy. Na 4. místě se umístila ZŠ Rousínov, na 3. místě ZŠ Nádražní, na 2. místě ZŠ Pustiměř a na 1. místě ZŠ Letní pole.

Michal Valečko, Vendula Knapová - 3. třída


ŠKOLNÍ KOLO ZAZPÍVEJ SLAVÍČKU NA 1. STUPNI

Ve středu 21. března 2018 se uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže pro I. stupeň ,,Zazpívej slavíčku“. V první kategorii soutěžili žáci 2. A, 2. B a 3. třídy. Druhá kategorie byla obsazena žáky 4. A, 4. B a 5.třídy. Rozhodování poroty o umístění bylo velmi náročné, ale na konečném pořadí se paní učitelky shodly takto:

I. kategorie

1. místo Markéta Dobešová 2.A

2. místo Tereza Vodáková 3. tř.

2. místo Hana Buriánková 3. tř.

3. místo Zuzana Kostihová 2. B

3. místo Veronika Klusalová 2. B

 

II. kategorie

1. místo Anna Plačková 5. tř.

2. místo Luděk Pour 4. B

3. místo Ondřej Mazal 5. tř.

3. místo Šarlota Moučková 5. tř.

Mgr. Irena Znojová


MARTIN HEIMERLE DRUHÝ NA OKRESNÍM KOLE CHEMICKÉ OLYMPIÁDY

Dne 2. března 2018 se konalo okresní kolo chemické olympiády ve Vyškově na škole Nádražní 5. Přihlášené školy byly: Nádražní 5, Rousínov, Slavkov-Komenského a Pustiměř. Zájem o tuto soutěž z naší školy nejvíce projevil žák 9. třídy Martin Heimerle. Příprava byla velmi náročná jak na čas, tak i vědomosti nad rámec učiva ZŠ. Martin převálcoval žáky všech škol, které mají 2-4 třídy paralelky. Získané vědomosti teoretické i praktické zúročí na další střední škole, která ho čeká. Svým 2. místem postupuje do krajského kola. Přejeme mu hodně úspěchů nejen v soutěžích, ale i v dalším studiu. Máme radost a díky.

Mgr. Marie Kaldová


POBYT „ŠESŤÁKŮ“ NA KRÁSENSKÉ RYCHTĚ

Žáci 6. A a 6. B se od 27. 2. do 2. 3. zúčastnili čtyřdenního ekologického pobytu na Rychtě Krásensko. Program měl název „Jak přežít dobu ledovou?!“ a vzhledem ke klimatickým podmínkám, kdy se teploty pohybovaly průměrně kolem –10 ⁰C, byl celkem výstižný.

Mezipředmětový program byl plný zimní terénní výuky a dobrodružství. Během programu bylo žákům ukázáno, že příroda je zajímavá i v zimě a stojí za to do ní vyrazit v každém počasí.

Děti se proměnily na tlupy lovců doby ledové. Vyzkoušely si, jak těžké je vyrábět zbraně a lovit s nimi. Uvědomily si, co je potřeba k přežití v zimní přírodě, co všechno naši předci uměli a používali. Vyzkoušely si archeologické metody a přiblížily výzkumy, které jim odhalily, jak příroda v dávné minulosti vypadala a proč vlastně doby ledové probíhají. Prozkoumaly krajinu, ve které dávní lovci žili. Pozorovaly ptáky, stopy i jiná pobytová znamení živočichů, vypátraly adaptace organismů na zimní období. Procvičily si určování pomocí obrazových klíčů a dalších zdrojů. V terénu provedly ve skupinách vlastní průzkum.

Žáci si procvičili praktické přírodovědné dovednosti, terénní sběr dat, práci s literaturou, zpracování a prezentaci vlastních závěrů. Prokázali svoje schopnosti potřebné k přežití tlupy v zimní přírodě. Program byl velmi zajímavou zimní alternativou školy v přírodě.

Během čtyř dnů se žáci setkali také s poznatky z dějepisu, přírodopisu i zeměpisu a přišli na to, že být v teple u krbu není jediný způsob, jak přežít zimu. Během pobytu je kromě projektové výuky čekaly archeologická výprava do dob minulých, střílení z luku a používání funkčních replik skutečných zbraní a nástrojů z doby kamenné, zkoumání přizpůsobení živočichů a rostlin na zimní období, lovecká výprava s rozděláváním ohně aj.

Mgr. Vlastimil Smékal

. . : : foto : : . .


ŽÁCI 9. ROČNÍKU ZATANČILI POLONÉZU NA OBECNÍM PLESE

Začínal říjen a my byli seznámeni s tím, co nás čeká. Měsíce potu, krve, slz a dřiny, měli jsme se naučit polonézu. Nejprve to vypadalo, že tancujeme spíše indiánské tance u ohně, ale už po měsíci díky paní učitelce Štulové a její podpoře jsme se posunuli na nám neznámou úroveň – zvládli jsme valčík.                

Začátek plesu se blížil a my pořád tancovali do roztrhání těl. Občas jsme celí otráveni čekali na hodiny tělocviku a angličtiny, když jsme trénovali. Ale pak nás cosi osvítilo, začalo nám to jít! Všichni musíme uznat, že to s námi paní učitelka neměla vůbec lehké, protože cokoliv vymyslela, jsme jí hned zkritizovali. Ale díky ní jsme se dostali tam, kde jsme byli v sobotu 24. 2. 2018, na Obecním plese. Po čtyřech měsících dřiny jsme byli připraveni prezentovat náš tanec.

Po minutách zběsilého tlukotu srdce vycházel první pár Tereza Holková a David Bayer, následoval druhý pár Paulína Kociánová a Martin Heimerle, třetí pár Iveta Cibulková a Lukáš Bátěk, a jako další Lucie Malá a Ondřej Valtr, Simona Brhelová a Lukáš Sedláček, Anna Sedláková a Filip Vitásek, Lenka Hořická a Michael Perju, Eliška Skoupá a Robert Rajci a jako poslední pár Veronika Vitásková s Lukášem Blažekem. Hudba se spustila a my ukázali, co je v nás. Při tanci jsme byli všichni hodně nervózní. Rozhodně tomu nepomohla ani paní učitelka Štulová, která při zkoušce v tělocvičně řekla: „je to katastrofální“. Nakonec vše dobře dopadlo, polonézu jsme odtancovali a zbytek večera si pořádně užili.

Moc děkujeme paní učitelce Štulové, že s námi měla trpělivost a díky ní jsme na plese zazářili.

Žáci 9. třídy

. . : : foto : : . .


NAŠI ŽÁCI NA OKRESNÍM KOLE ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

V úterý 20. a ve středu 21. února se ve středisku volného času Maják ve Vyškově uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Žáci plnili úkoly ve třech oblastech, kterými byly práce s atlasem, práce bez atlasu a praktická část.

V kategorii 6. tříd nás reprezentovala Veronika Turcovská, v kategorii 7. tříd Vojtěch Šafář a v kategorii 8. a 9. tříd Ondřej Valtr.

Veronika obsadila mezi 19 účastníky 10. místo. Nejlépe se jí povedla práce s atlasem, ve které skončila šestá. Vojta skončil na 12. místě ze 17 soutěžících. Nutno však podotknout, že pouhé dva body od sedmé příčky. Nejlépe dopadl v praktické části, kde dosáhl na 6. místo. Ondra uzavřel ve své kategorii první polovinu soutěžících, když skončil na 10. místě z 20 účastníků. Své dovednosti nejlépe zúročil v práci s atlasem, kde vyšplhal na pátou pozici.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci naší školy a za vzornou přípravu na tuto soutěž.

Mgr. Vlastimil Smékal


RECITAČNÍ SOUTĚŽ - ŠKOLNÍ KOLO

V pondělí 19. 2. 2018 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže žáků 4. A a 4. B a 5. třídy. Svůj talent v přednesu básně předvedlo 11 žáků. Porota měla velmi náročné rozhodování v přidělování umístění, ale nakonec se shodla.

Třetí místo získali žáci: Lucie Mrázová – 5. tř., David Štulo – 4. A, Jakub Kosnovský – 4. A.

Druhé místo obsadila: Eliška Marvanová – 4. A.

První místo získal: Luděk Pour – 4. B.

Mgr. Irena Znojová


Okresní kolo anglické konverzace

Dne 15. 2. 2018 se ve Vyškově konalo okresní kolo konverzace v AJ, do kterého postoupili vítězové ze školního kola – Dalibor Spáčil (7. třída) a Bohdan Voříšek (8. třída). Dalibor Spáčil obsadil 3. místo v mladší kategorii a Bohdan Voříšek 9. místo ve starší kategorii. Oběma chlapcům blahopřejeme a přejeme jim úspěchy v dalším vzdělávání.

                                                                                                                                                             Mgr. Simona Štulová


Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Ve středu 31. 1. 2018 proběhlo ve vyškovském Majáku okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu reprezentovaly žákyně 9. ročníku Simona Brhelová a Tereza Holková. Ze školního kola postoupila i Jana Oujezdská z 8. ročníku, která se však pro nemoc nemohla zúčastnit.V konkurenci 26 soutěžících se děvčatům podařilo dosáhnout pěkných výsledků – Tereza obsadila 9. a Simona 11. místo. Blahopřejeme!  


Mgr. Pavlína Koutníčková


RECITAČNÍ SOUTĚŽ PRO 2. STUPEŇ

Jak je již na naší škole tradicí, i letošní předvánoční čas nám zpříjemnila recitační soutěž. Vystoupilo v ní celkem 13 žáků 2. stupně.
V mladší kategorii zvítězila Sára Tichá z 6.B. Na druhém místě se umístila Karolína Šťastná z 6.A. O 3. místo se dělí Lucie Jelínková z 6. A s Vojtěchem Šafářem ze 7. třídy.
Ve starší kategorii zvítězila Tereza Holková z 9. třídy a 2. místo obsadila Marie Vejpustková z 8. třídy.
Všem účastníkům letošního ročníku děkujeme, vítězům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole.


Mgr. Kateřina Hrozková


OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Ve středu 17.1. 2018 se ve vyškovském Majáku uskutečnilo okresní kolo dějepisné soutěže s tématem týkajícím se období první republiky. Za naši školu se zúčastnili dva žáci: Tereza Holková (9. tř.) a Ondřej Valtr (9. tř.). Mezi 33 soutěžícími se lépe umístil O. Valtr, který skončil na 8. místě.

Mgr. Lenka Tomanová


DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLNÍ DRUŽINU

Ve čtvrtek 4. 1. 2018 se uskutečnila dvě divadelní představení pro děti ze školní družiny. Děvčata obou 6. tříd si pro ně připravila moderní verzi hned dvou klasických pohádek – O ČERVENÉ KARKULCE a O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE. Všichni diváci se královsky bavili, protože v našich šesťačkách dřímá opravdový talent.
Ostatním třídám a veřejnosti se představíme s oběma představeními v rámci Jarmarku.

Mgr. Kateřina Hrozková


HUDEBNÍ VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

Na začátku posledního týdne před vánočními prázdninami zazněly pohádkové písně ze školního rozhlasu, kdy žáci I. a II. stupně měli uhodnout a zapsat na soutěžní kartičky název pohádky, ze které slyšeli hudební ukázku. Soutěžní odpovědi byly vyhodnoceny a výherci odměněni v pátek 22.prosince 2017.

                                                                  Mgr. Irena Znojová


 VÁNOČNÍ BESÍDKA 2017

Vánoční čas a jeho atmosféru jsme si připomněli vánoční besídkou v pátek 22.prosince 2017, na které vystoupil pěvecký sbor a žáci naší školy v ukázce taneční, recitační, pěvecké a hudební. Na závěr překvapili žáky jejich učitelé vtipnou hudební parodií ze známé pohádky Mrazík. Pak už následovalo rozloučení s přáním od pana ředitele a závěrečná společná píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

                                                       Mgr. Irena Znojová

..::fotky::..


2. MÍSTO - FLORBAL DÍVKY 6.-7. tř.

Dne 14.12. 2017 se v Rousínově uskutečnilo okresní finále dívek ve florbalu. Naše děvčata i zde ukázala sportovní kvality a obsadila 2. místo. (1.místo ZŠ Nádražní, 3.místo ZŠ Komenského Slavkov).

Všem blahopřejeme :-)

FLORBALISTKY : Kateřina Hořická, Julie Pospíšilová, Adéla Gregorová, Veronika Klosová, Marie Oujezdská, Brigita Rusnáková, Zuzana Fialová, Lucie Jelínková, Vendula Štrajtová, Eva Školařová, Pavla Šebestová, Darina Kubíčková

 Mgr. Simona Štulová

..::fotky::..


ŠKOLNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Dne 20. 11. 2017 proběhlo na ZŠ a MŠ Pustiměř školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnili žáci z 8. a 9. ročníku. Tématem letošního ročníku bylo období první republiky. Do okresního kola postupuje Ondřej Valtr a Tereza Holková.

Mgr. Lenka Tomanová


OPĚT FLORBALOVÝ ÚSPĚCH - POSTUP DO OKRESU

Okrskového florbalového turnaje pořádaného v Drnovicích dne 5. 12. 2017 se zúčastnilo družstvo děvčat ze 6. a 7. třídy naší školy.  Herní systém nám umožnil vysokou  výhru v 1. zápase 4:1. Prohru  v 2. zápasu 1:2 jsme statečně unesly a do baráže jsme vstupovaly s odhodláním zvítězit. Toto odhodlání jsme si přenesly do barážového zápasu s ZŠ Drnovice a zaslouženě zvítězily 2:1. Postup do okresního kola si tak zajistila ZŠ Nádražní a ZŠ Pustiměř. GRATULUJEME!

FLORBALISTKY: Kateřina Hořická, Julie Pospíšilová, Adéla Gregorová, Veronika Klosová, Marie Oujezdská, Brigita Rusnáková, Zuzana Fialová, Lucie Jelínková, Vendula Štrajtová, Eva Školařová, Pavla  Šebestová, Darina Kubíčková.

 Mgr. Simona Štulová

..::fotky::..


ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 2017

V neděli 3. prosince 2017 v Sokolovně v Pustiměři zpříjemnil předvánoční atmosféru pěvecký sbor žáků I. a II. stupně naší školy svými vánočními písněmi, a tak naladil adventní čas a rozsvícení vánočního stromu.

 Mgr. Irena Znojová

..::foto::.. 


 CHLAPCI ZVÍTĚZILI V OKRESNÍM KOLE STOLNÍHO TENISU

22. listopadu 2017 se na ZŠ Vyškov - Tyršova 4, uskutečnilo okresní finále ve stolním tenisu žáků 3. – 5. ročníků ZŠ. Každou školu reprezentovaly 3členná družstva chlapců a 3členná družstva dívek.

V kategorii chlapci nás reprezentovalo trio žáků 5. ročníku – Daniel Barát, Jan Michálek a Daniel Němec. Chlapci po výborném výkonu porazili všechna družstva z ostatních škol (vyškovské školy Letní pole, Na Vyhlídce, Nádražní a Tyršova) a obsadili tak zaslouženě 1. místo!

V kategorii dívky za naši školu soutěžily žákyně 5. ročníku – Žofie Grundová, Kristýna Hladíková a Tereza Kostihová. Všechny utkání bohužel prohrály těsně 1:2 a skončily tak na posledním 4. místě.

Všem žákům a žákyním patří poděkování za bojovný a týmový výkon.

Mgr. Vlastimil Smékal

. . : : foto : : . .


 2. MÍSTO NA FLORBALOVÉM TURNAJI VE VYŠKOVĚ

13. 11. 2017 jeli vybraní žáci naší školy na turnaj základních škol 1. stupně do Vyškova. Na ZŠ Purkyňova se utkalo celkem 11 mužstev. Naši kluci odehráli všechny zápasy vítězně, pouze poslední vyrovnaný těsně prohráli. Zasloužené 2. místo jim zajistilo postup do krajského kola GRATULUJEME! Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme úspěch v dalších sportovních turnajích.

ZÚČASTNĚNÍ FLORBALISTI: Marek Pospíšil, David Štulo, Dan Barát, Vojtěch Sekanina, Jan Špičák, Michal Bárdy, Michal Svobodník, Luděk Pour, Jan Michálek, David Výmola

 Mgr. Simona Štulová

. . : : foto : : . .


 PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci.

Pořadí těch nejúspěšnějších:

1. Filip Vitásek   9. třída

2 - 3. Martin Heimerle   9. třída

2 - 3. Simona Brhelová   9. třída

4. Lucie Drmelová   8. třída

5. Lucie Malá   9. třída

6. Simona Knapová   8. třída

Mgr. Jaroslava Klementová


 "BRAZÍLIE - VÁŠNIVÉ SRDCE JIŽNÍ AMERIKY"

7. listopadu se žáci 2. stupně zúčastnili již v pořadí 14. programu unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. V díle s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se mohli těšit na dobrodružnou cestu po největší jihoamerické zemi, ceremonii afro-brazilského kultu candomblé, královnu zdejších stojatých vod anakondu velkou i na mystické dobrodružství s indiány od řeky Xingú a na mnoho dalších zajímavých témat.Trailer k programu můžete zhlédnout ZDE.

Žákům se program jako obvykle velmi líbil a těší se již na další rok, kdy zavítáme do jihovýchodní Asie v projekci s názvem "Myanmar - divoká cesta do barmské říše".

Mgr. Vlastimil Smékal


 HALLOWEEN  2017

Tradice oslav předvečeru svátku Všech svatých sahá do dávných předkřesťanských dob, kdy kelští kněží připravovali obřad, při němž rozmlouvali s mrtvými. U nás je Halloween vnímán jako americký svátek, ale ve skutečnosti jej do Ameriky přinesli Irové, kteří vyřezávali do vydlabané řepy nebo brambor strašidelné obličeje, které kladli na okenní římsy, aby své domovy ochránili před duchy zemřelých.

Až v Americe byla řepa zaměněna za dýni a stala se ústředním znakem Halloweenu, který na naší škole začal ve středu 25.října 2017 dopolední přípravou kostýmů, vydlabáváním dýní a připraveným zábavným programem ve školní tělocvičně. Tam se žáci zapojili do soutěží, čarodějnických zaklínadel a v udávaném rytmu kapely se předvedli v kostýmech duchů, čarodějnic, černých koček, kostlivců a příšer, ze kterých porota vybrala a ocenila ty nejzajímavější v závěru hudebního pořadu.

Oslavy Halloweenu v naší škole zakončil večerní program vystoupením žáků I. a II.stupně, ochutnávkou cukroví od rodičů žáků a tradiční dýňovou polévkou.

. . : : fotečky : : . . 

 Mgr. Irena Znojová


 EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

Již třetím rokem jsme si připomněli formou hudební soutěže Evropský den jazyků, který se slaví každoročně 26. září, na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001 vydaného ke konci Evropského roku jazyků, který Rada Evropy uspořádala společně s Evropskou unií. Cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy. Opět měli žáci od 3. třídy možnost zapisovat své odpovědi na soutěžní lístky, které pak byly vyhodnoceny a výhercům předány odměny.

Mgr. Irena Znojová


 NOVÝ ZAČÁTEK - ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 se uskutečnilo 4.9.2017 již tradičně na školním hřišti za účasti rodičovské veřejnosti, zástupců obce, pedagogů, zaměstnanců a všech žáků školy.

Pan ředitel úvodním proslovem přivítal nejen rodiče a stávající žáky školy, ale především prvňáčky, kteří letos usedají do školních lavic poprvé. Všem popřál mnoho úspěchů ve škole, krásné známky a hlavně úsměv a radost při náročném plnění školních povinností.

Následovalo seznámení s pedagogy a zaměstnanci školy panem zástupcem a pak se žáci  1.A a 1.B přesunuli v doprovodu svých třídních učitelek a rodičů do školní jídelny, odkud zazněla hudba a zpěv v připraveném programu.

Poté na naše prvňáčky čekaly vyzdobené třídy, balíček se školními potřebami a spousta drobností, které jim zpříjemnily jejich první okamžiky ve škole.

..:: fotky z prvního školního dne ::..

Mgr. Irena Znojová


 

Archive: Co děláme 2016/2017