• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019 

..:: Školní celoroční soutěž v tabulce 2018/2019 ::

 


ŽÁCI Z PUBLICISTIKY PŘEJÍ REPUBLICE

Naší republice přeji, ať si jí lidé váží jako my, protože v té době žili mnozí spisovatelé, sochaři a ilustrátoři, například Josef Čapek, na kterého vzpomínají i děti, protože napsal velice známou knihu Povídání o pejskovi a kočičce.

Lidé si své vlasti často neváží, i když mají před sebou důkazy, které dokládají, jak byla 1. republika bohatá v módě, hudbě nebo v umění. Protože bez ní by naše země nebyla taková, jakou ji máme rádi.

Veronika Turcovská, 7.B

 

Své rodné zemi přeji, aby byla pořádtak veselá. Co se týče například sportu,tak  Česká republika má výborné osazenstvouž od založení Československé republiky a já,jakožto velký fanoušek sportu, doufám,že to tak bude i nadále.Samozřejmě doufám, že válkám, různýmsporům a celkově zlu je nadobro konec,ale nikdo neví, co bude v budoucnu.Proto přeji České republice dobro a mír.

Lucie Jelínková, 7. A

 

Své rodné zemi přeji hlavně mír, a aby byla pořád tak krásná. Myslím, že 100 let je dost velké číslo a musí být ještě větší. Lidé si také musí uvědomit, že rozhazováním odpadků naší zemi nepomůžou. Musíme  naší zemi pomáhat tak, aby tu byla ještě dlouho.

Eva Školařová, 7. A

 

Já republice přeji, ať vydrží co nejdéle. Také jí přeji, aby byla v té nejlepší péči,  aby už byl v České republice jen mír a klid, hezkou krajinu a prostředí, rozvoj škol a profesí. A aby se zachovalo co nejvíce památek. 

Jolana Trőstrová, 7.A

 

Já naší republice přeji, ať lidé nešpiní zem plasty a jinými škodlivými odpadky. Doufám, že lidé budou brát ohledy i na přírodu a nebudou ji ničit. Taky jí přeji, aby měla dobré prezidenty, starosty atd..., a aby nedošlo k dalším válkám. Přála bych si, aby byla hezká a čistá na dalších několik let. Bylo by dobré, kdyby se lidé hezky starali o zvířata.

Lucie Mrázová, 6 tř.

 

Milá republiko česká, Ty jsi tak hezká! Hrdě nes své jméno dál, to by Ti každý z nás přál. Přeji Ti, aby na Tvých loukách kvetlo kvítí, ať slyšíš vlky v lesích svých výti. Kéž nepomíjí krása Tvá, kéž český lid Tvou krásu zná. Ať z Tvých lesů zmizí odpadky, ať už nevznikají černé skládky. Svět Tě bude dál obdivovat, další stoletá výročí Tě oslavovat. Národ český k dalšímu výročí Ti přeje, českou hymnu Tobě pěje. Tato báseň končí, vše nej ke stému/100. výročí.

Milena Burešová, 8. třída


 PŘESPOLNÍ BĚŽCI ZŠ PUSTIMĚŘ JEDOU NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Po nečekaném vítězství, kterého dosáhlo družstvo ZŠ Pustiměř v okresním kole, začali naši chlapci s obavami očekávat nastávající krajské kolo. To mělo proběhnout 5. 10. v Hodoníně. A obavy byly tentokrát na místě, neboť do tohoto klání postoupily nejlepší školy z celého kraje – tedy z okresů Hodonín, Břeclav, Znojmo, Blansko, Brno – město, Brno – venkov a Vyškov. Byli jsme si toho vědomi a žádné zázračné výsledky jsme neočekávali. Hlavní cíl byl neudělat ostudu, čestně bojovat se svými soupeři a hlavně dobře si zazávodit.
Kluci ale dokázali, že mají opravdu pro strach uděláno. Nabité konkurence se vůbec nezalekli, podali vynikající taktický výkon a všichni dokázali ze sebe vyždímat poslední zbytky sil. To všechno vedlo k neuvěřitelnému umístění – v celkovém pořadí obsadil náš tým nádherné 3. místo! Chybělo jen málo a celkový výsledek mohl být ještě lepší. Jedná se o veliký úspěch pustiměřského sportu. Nezbývá než před kluky smeknout a poděkovat jim za vynikající reprezentaci. Poděkování zaslouží i trenéři sportovních oddílů, kteří se starají o fyzickou kondici a přípravu chlapců (fotbal, hokej).

Naši reprezentanti: Ondřej Jelínek, Ondřej Oprchal, Maritn Trávníček, Marek Pospíšil, Jakub Herynk, Vojtěch Sekanina

Mgr. Jiří Bubeník

 

 


OKRSKOVÉ KOLO V MINIFOTBALE

V úterý 2.10.2018 se vybraní chlapci z druhého stupně zúčastnili okrskového kola v minifotbale na hřišti s umělou trávou ve Vyškově. Tento turnaj se hrál na polovinu klasického hřiště v počtu hráčů 6+1. Ve skupině jsme odehráli vyrovnaná utkání se ZŠ Drnovice, ZŠ Morávkova, ZŠ Letní Pole. Herně jsme byli možná i lepší, ale z důvodu špatné koncovky jsme zakončili turnaj remízou 1:1 s Drnovicemi a dvěma prohrami 0:1 s Morávkovou a Letním Polem. Naším jediným střelcem byl Robert Dunka z 8. třídy.
 
Děkuji všem chlapcům za snahu a přístup. Příští rok uhrajeme lepší výsledek.
 
Sestava: Jelínek Ondřej (7.A), Jelínek Tadeáš (7.A),  Červík Michal (8.), Dunka Robert (8.), Oprchal Ondřej (8.), Pospíšil Daniel (8.), Spáčil Dalibor (8.), Šafář Vojtěch (8.), Trávníček Martin (8.), Marvan Jakub (9.), Vaculík Daniel (9.), Zbořil Matěj (9.)
 
Ing. Lukáš Zahradníček

 


OKRESNÍ KOLO V PŘESPOLNÍM BĚHU 

Poslední týden v září, ve středu 26.9., proběhlo ve Vyškově okresní kolo v přespolním běhu žáků 2. stupně. Jedná se o tradiční a dlouholetou sportovní soutěž, na kterou se sjíždějí základní školy z celého okresu. S nabitou a velmi těžkou konkurencí, která představovala v obou kategoriích 10 škol a téměř 60 závodníků,  se pokusili porovnat také žáci ZŠ a MŠ Pustiměř. A jak se jim dařilo?

Děvčata obsadila po statečném výkonu pěkné 7. místo. Vynikajícího 6. místa dosáhla Marie Oujezdská, Lucie Mrázová byla 21. (i přes nepříjemný pád, který ji stál několik míst v celkovém pořadí) a Lucie Trávníčková 25.

Po dívkách se postavili na start chlapci. A ti předvedli tentokrát opravdu parádní výkon. Přestože neměli ve svých řadách jediného závodního atleta (na rozdíl od jiných škol), po součtu všech výkonů získali fantastické 1. místo! O mimořádný úspěch se zasloužili především chlapci z první desítky celkového pořadí: Ondřej Oprchal – 4. místo, Martin Trávníček – 8. místo a Ondřej Jelínek – 10. místo. Kvalitní výkon podal i Marek Pospíšil – celkově 29. Velkou odměnou je pro chlapce zasloužený postup do krajského kola, které proběhne 5.10. v Hodoníně.

Ocenění a poděkování ale zaslouží všichni, kteří se rozhodli reprezentovat naši školu. Porvat se s náročnými tratěmi v okolí vyškovského stadionu (dívky 1 100 m a hoši 1 500 m) nebylo opravdu jednoduché a všichni závodníci museli sáhnout na dno svých sil.

 

Naši reprezentanti: Marie Oujezdská, Lucie Mrázová, Lucie Trávníčková, Vendula Lasotová, Kristýna Hladíková, Tereza Kostihová, Ondřej Oprchal, Martin Trávníček, Ondřej Jelínek, Marek Pospíšil, Jakub Herynk a Vojtěch Sekanina.

Mgr. Jiří Bubeník

 


DEN JAZYKŮ 

 
Ve středu 26. září 2018 jsme si opět připomněli Evropský den jazyků, který  byl iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku a slaví se každoročně od roku 2001.
Cílem je upozornit veřejnost na význam učení se cizím jazykům, propagovat bohatou jazykovou a kulturní rozmanitost Evropy a podporovat celoživotní učení jazyků ve škole i mimo ní..
Formou hudební soutěže žáci  zapisovali odpovědi na soutěžní lístky, které byly vyhodnoceny. Odměnu získali výherci  Karolína Krásová  (4.tř.) a Jan Novotný (7.A).
 
 Mgr. Irena Znojová

DEN PRO PŘEDŠKOLÁKY

V úterý 19.9. se konal den pro mateřské školky. Předškoláky celou akcí provázeli žáci deváté třídy. V tělocvičně byla pro ně připravená opičí dráha, nízký basketbalový koš a střely na bránu. Na školním hřišti si děti mohly zaskákat přes švihadlo, potrénovat si kotouly, házet míčky do klauna a přes slalom se dostat až k bráně, kde opět střílely na bránu. Ve třídě si naopak předškoláci zahráli spoustu jiných zábavných her, zejména pantomimu a kufr.

Všichni jsme si to s nimi moc užili a po sladké odměně se s nimi i rozloučili. Věříme, že po našem přivítání se do naší školy hodně těší.

Jana Oujezdská, 9. ročník


RÁDIO PETROV

V pondělí 17. 9. 2018 zavítal za našimi prvňáčky tým z rádia Petrov. Moderátor rádia pan Petr Zakopal a jeho asistentky zpříjemnili dětem začátek školního roku a dovezli jim spoustu dárečků. Děti se během hodinového programu seznámili s tím, jak to chodí v rádiu – personální zajištění, hlášení zpráv a počasí, výběr a pouštění písniček… Samy si vyzkoušely jednotlivé role a na závěr ,,vytvořily‘‘ krátké rádiové vysílání.

Dětem se program velmi líbil. Pobavil je a rozšířil jejich představy o mediálním zákulisí.

Mgr. Monika Kurková


 

 

ARCHIV ŠKOLNÍHO ROKU 2017/2018

..:: Školní celoroční soutěž v tabulce 2017/2018 ::


ŽÁKOVSKÝ LETNÍ   PLES 

     V úterý 26.6.2018 se v dopoledních hodinách v sále KD v Pustiměři uskutečnil  "Žákovský letní ples" pro I. a II. stupeň naší školy.

    Svátečně oblečeni žáci rozvlnili své pohyby v tanečním rytmu disco, polky a valčíku. V průběhu akce se zúčastnili několika soutěží, za které obdrželi sladkou odměnu a lístek do tomboly. Na závěr si zvolili královnu a krále plesu pomocí hlasovacích lístků.

    Všichni si taneční a zábavné dopoledne užili, avšak radost a nadšení měli nejvíce z vylosovaných cen, za které velké poděkování patří učitelům a hlavně rodičům žáků, kteří do tomboly přispěli.

Mgr. Irena Znojová


NEJAKTIVNĚJŠÍ ŽÁK 2017/2018

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 se v sále KD v Pustiměři uskutečnilo vyhlášení „Nejaktivnějšího žáka“ za šk. rok 2017/2018. Žáci od 3. – 9. ročníku byli oceněni za úspěchy v olympiádách, za jednotlivé předměty a za aktivity.

Dále byli oceněni nejlepší sportovci a ředitel školy předal putovní pohár a sladkou odměnu nejsportovnější třídě. I letos byla vyhlášena Cena starosty, pro kterou si na pódium přišel žák 9. třídy Martin Heimerle. Celá akce byla provázena hudebním a tanečním vystoupením žáků naší školy.

Mgr. Irena Znojová


ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ V OKRESNÍM KOLE PYTHAGORIÁDY

Do okresního kola Pythagoriády jsme vyslali dva zástupce. Jirka Radomil nás reprezentoval v kategorii 5. ročníků a Brigita Rusnáková v kategorii 7. ročníků. Oba žáci vyřešili 9 z 15 úloh, což jim vyneslo umístění v první polovině výsledkové listiny. Jirka skončil 9. z 18 účastníků, Brigita s dalšími šesti soutěžícími na 8.- 14. místě z 34 soutěžících.

Mgr. Vlastimil Smékal


POBYT V PRAZE

Dne 21. 5. 2018 jsme vyrazili spolu s 8. třídou na výlet do Prahy.

Po příjezdu jsme se vydali na „Neviditelnou výstavu“, kde jsme si vyzkoušeli, jak žijí slepí lidé. Po prohlídce jsme se přemístili na Václavské náměstí a na Vyšehrad.

Druhý den jsme vyjeli lanovkou na Petřínskou rozhlednu, zasmáli jsme se v zrcadlové síni a pokračovali jsme na Pražský hrad. Po prohlídce katedrály sv. Víta a Zlaté uličky jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí a Josefov. Po únavném dni jsme měli rozchod a zamířili do nákupního centra. Ten samý den jsme ještě vyrazili zhlédnout noční Prahu.

Poslední den jsme si prohlédli pražskou ZOO a namířili k domovu. Výlet byl velice krásný a budeme mít na co vzpomínat. Děkujeme panu učiteli Smékalovi za to, že jsme ušli každý den asi 20 km. xD

9. třída


DEN MATEK

V neděli 13.5.2018 přišly děti z MŠ a žáci ze ZŠ v Pustiměři popřát maminkám k jejich svátku básničkami, písněmi, pohádkou, a také tancem.

Slavnostní atmosféra v Kulturním domě v Pustiměři byla znát po celou dobu vystoupení, při kterém se objevil nejen úsměv, ale i slzičky přítomných maminek a babiček.

Mgr. Irena Znojová

..:: fotky a video ::..


MÁJOVÁ HUDEBNÍ SOUTĚŽ

Protože květen je měsíc lásky, tentokrát proběhla hudební soutěž pro žáky I. a II. stupně v hádání interpretů a názvů písní z hudebních ukázek, které se týkaly lásky.

Z vylosovaných, kteří správně odpověděli, byla vylosovaná tato děvčata:

Anička  Sedláková  9.třída

Markétka Knapová  8.třída

Anička Plačková  5.třída

Mgr. Irena Znojová 


                         MLADŠÍ ŽÁCI ČTVRTÍ NA TURNAJI MCDONALD'S CUP

V pátek 4. května se vybraní žáci 1.–5. ročníku zúčastnili okrskového finále fotbalového turnaje McDonald's Cup, které se konalo na stadionu v Drnovicích. Našimi soupeři byli domácí Drnovice, Rousínov a Moravské Prusy. Po bojovném výkonu naši hráči nakonec obsadili konečné 4. místo, i když získali stejný počet bodů, jako družstva na 2. a 3. místě, měli však nejhorší vzájemné zápasy. Suverénním vítězem se stal Rousínov.

Sestava: Mazel Lukáš, Pour Luděk, Provazník Lukáš, Vaculík Michal, Špičák Jan, Bárdy Michal, Turcovský Vojtěch, Provazník Tomáš, Tröstr Maxim, Šafář Jindřich, Krejčí Tomáš, Štěbra Martin.

Mgr. Vlastimil Smékal


ÚSPĚCH ŽÁKŮ NA BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Dne 12. 4. 2018 proběhlo okresní kolo Biologické olympiády kategorie D – 6. a 7. třída. V silné konkurenci 29 soutěžících se naše děvčata neztratila a vybojovala tato umístění:

Zuzana Fialová (7.) – 5. místo

Brigita Rusnáková (7.) – 9. místo

Sára Tichá (6. B) – 14. místo

Nikola Kremličková (6. B) – 18. místo

Dne 23. 4. 2018 se soutěžilo v kategorii C – 8. a 9. třídy. V opět silné konkurenci 22 soutěžících obsadila Jana Oujezdská (8.).

Soutěžícím děkujeme a gratulujeme.

Mgr. Jaroslava Klementová


STARŠÍ ŽÁCI DRUZÍ NA TURNAJI MCDONALD'S CUP

V pondělí 23. dubna se vybraní žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili okrskového finále fotbalového turnaje McDonald's Cup, které se konalo na stadionu v Rousínově. Našimi soupeři byli domácí Rousínov, Drnovice a Ivanovice na Hané. Po solidním výkonu naši hráči vybojovali konečné 2. místo.

Výsledky:  Pustiměř – Rousínov 1:2

                Pustiměř – Ivanovice n/H 4:2

                Pustiměř – Drnovice 2:2

Tabulka:   1. ZŠ Rousínov

                2. ZŠ Pustiměř

                3. ZŠ Drnovice

                4. ZŠ Ivanovice n/H

Sestava: Barát Daniel, Emperger Matěj, Herynk Jakub, Hladíková Kristýna Ladislava, Kostihová Tereza, Michálek Jan, Němec Daniel, Pospíšil Marek, Sekanina Vojtěch, Špičák Jan, Štulo David, Výmola David

Střelci branek: Barát Daniel 3x, Herynk Jakub 3x, Štulo David 1x

Mgr. Vlastimil Smékal


SEDMÁCI NA SKOK VE STŘEDOVĚKU

20. dubna se žáci sedmého ročníku zúčastnili animačního programu Život ve středověku v Muzeu Vyškovska. Seznámili se se životem na vesnici, ve městě a na hradě, mj. si udělali malou módní přehlídku tehdejšího oblečení. Dále si vyzkoušeli psaní brkem, ověřili si své poznatky pomocí pracovního listu a na závěr se přesunuli do dílničky, kde si většina vytvořila svůj vlastní štít.


VÝSLEDKY ŽÁKŮ V OKRESNÍM KOLE MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

Soutěžící v kategoriích 5. – 8. ročník řešili tři úlohy, soutěžící v kategorii 9. ročník řešili čtyři úlohy.

V okresním kole nás reprezentovali tito žáci:

Jméno

Ročník

Počet soutěžících

Umístění

Martin Heimerle

9.

20

9. – 10.

Jana Oujezdská

8.

17

15. – 16.

Ondřej Jelínek

6.

32

28. – 29.

Tadeáš Jelínek

6.

32

31. – 32.

Beáta Jurůjová

5.

17

12. – 13.

Jiří Radomil

5.

17

14. – 16.

 Mgr. Vlastimil Smékal


ŠTAFETOVÝ BĚH – 2. místo (1. stupeň)

Dne 4. 4. jsme běhali štafetový běh. Byli jsme druzí ze čtyř. Jako disciplína navíc byl hod medicimbálem. Z 1. - 3. třídy byla 2. Vendula Knapová a z 4. - 5. třídy na 2. místě Daniel Barát. Byly tam školy: Nádražní, Letní pole, Rousínov a Vyškov.

My jsme si mysleli, že budeme čtvrtí. Potom jsme měli šanci na 3. místo, ale nakonec jsme byli druzí. Bylo to velmi vyrovnané, mezi 4. a 3. místem byl rozdíl 1 sekundu. Mezi 1. a 2. místem byl rozdíl jen 3 sekundy. Na 4. místě se umístila ZŠ Rousínov, na 3. místě ZŠ Nádražní, na 2. místě ZŠ Pustiměř a na 1. místě ZŠ Letní pole.

Michal Valečko, Vendula Knapová - 3. třída


ŠKOLNÍ KOLO ZAZPÍVEJ SLAVÍČKU NA 1. STUPNI

Ve středu 21. března 2018 se uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže pro I. stupeň ,,Zazpívej slavíčku“. V první kategorii soutěžili žáci 2. A, 2. B a 3. třídy. Druhá kategorie byla obsazena žáky 4. A, 4. B a 5.třídy. Rozhodování poroty o umístění bylo velmi náročné, ale na konečném pořadí se paní učitelky shodly takto:

I. kategorie

1. místo Markéta Dobešová 2.A

2. místo Tereza Vodáková 3. tř.

2. místo Hana Buriánková 3. tř.

3. místo Zuzana Kostihová 2. B

3. místo Veronika Klusalová 2. B

 

II. kategorie

1. místo Anna Plačková 5. tř.

2. místo Luděk Pour 4. B

3. místo Ondřej Mazal 5. tř.

3. místo Šarlota Moučková 5. tř.

Mgr. Irena Znojová


MARTIN HEIMERLE DRUHÝ NA OKRESNÍM KOLE CHEMICKÉ OLYMPIÁDY

Dne 2. března 2018 se konalo okresní kolo chemické olympiády ve Vyškově na škole Nádražní 5. Přihlášené školy byly: Nádražní 5, Rousínov, Slavkov-Komenského a Pustiměř. Zájem o tuto soutěž z naší školy nejvíce projevil žák 9. třídy Martin Heimerle. Příprava byla velmi náročná jak na čas, tak i vědomosti nad rámec učiva ZŠ. Martin převálcoval žáky všech škol, které mají 2-4 třídy paralelky. Získané vědomosti teoretické i praktické zúročí na další střední škole, která ho čeká. Svým 2. místem postupuje do krajského kola. Přejeme mu hodně úspěchů nejen v soutěžích, ale i v dalším studiu. Máme radost a díky.

Mgr. Marie Kaldová


POBYT „ŠESŤÁKŮ“ NA KRÁSENSKÉ RYCHTĚ

Žáci 6. A a 6. B se od 27. 2. do 2. 3. zúčastnili čtyřdenního ekologického pobytu na Rychtě Krásensko. Program měl název „Jak přežít dobu ledovou?!“ a vzhledem ke klimatickým podmínkám, kdy se teploty pohybovaly průměrně kolem –10 ⁰C, byl celkem výstižný.

Mezipředmětový program byl plný zimní terénní výuky a dobrodružství. Během programu bylo žákům ukázáno, že příroda je zajímavá i v zimě a stojí za to do ní vyrazit v každém počasí.

Děti se proměnily na tlupy lovců doby ledové. Vyzkoušely si, jak těžké je vyrábět zbraně a lovit s nimi. Uvědomily si, co je potřeba k přežití v zimní přírodě, co všechno naši předci uměli a používali. Vyzkoušely si archeologické metody a přiblížily výzkumy, které jim odhalily, jak příroda v dávné minulosti vypadala a proč vlastně doby ledové probíhají. Prozkoumaly krajinu, ve které dávní lovci žili. Pozorovaly ptáky, stopy i jiná pobytová znamení živočichů, vypátraly adaptace organismů na zimní období. Procvičily si určování pomocí obrazových klíčů a dalších zdrojů. V terénu provedly ve skupinách vlastní průzkum.

Žáci si procvičili praktické přírodovědné dovednosti, terénní sběr dat, práci s literaturou, zpracování a prezentaci vlastních závěrů. Prokázali svoje schopnosti potřebné k přežití tlupy v zimní přírodě. Program byl velmi zajímavou zimní alternativou školy v přírodě.

Během čtyř dnů se žáci setkali také s poznatky z dějepisu, přírodopisu i zeměpisu a přišli na to, že být v teple u krbu není jediný způsob, jak přežít zimu. Během pobytu je kromě projektové výuky čekaly archeologická výprava do dob minulých, střílení z luku a používání funkčních replik skutečných zbraní a nástrojů z doby kamenné, zkoumání přizpůsobení živočichů a rostlin na zimní období, lovecká výprava s rozděláváním ohně aj.

Mgr. Vlastimil Smékal

. . : : foto : : . .


ŽÁCI 9. ROČNÍKU ZATANČILI POLONÉZU NA OBECNÍM PLESE

Začínal říjen a my byli seznámeni s tím, co nás čeká. Měsíce potu, krve, slz a dřiny, měli jsme se naučit polonézu. Nejprve to vypadalo, že tancujeme spíše indiánské tance u ohně, ale už po měsíci díky paní učitelce Štulové a její podpoře jsme se posunuli na nám neznámou úroveň – zvládli jsme valčík.                

Začátek plesu se blížil a my pořád tancovali do roztrhání těl. Občas jsme celí otráveni čekali na hodiny tělocviku a angličtiny, když jsme trénovali. Ale pak nás cosi osvítilo, začalo nám to jít! Všichni musíme uznat, že to s námi paní učitelka neměla vůbec lehké, protože cokoliv vymyslela, jsme jí hned zkritizovali. Ale díky ní jsme se dostali tam, kde jsme byli v sobotu 24. 2. 2018, na Obecním plese. Po čtyřech měsících dřiny jsme byli připraveni prezentovat náš tanec.

Po minutách zběsilého tlukotu srdce vycházel první pár Tereza Holková a David Bayer, následoval druhý pár Paulína Kociánová a Martin Heimerle, třetí pár Iveta Cibulková a Lukáš Bátěk, a jako další Lucie Malá a Ondřej Valtr, Simona Brhelová a Lukáš Sedláček, Anna Sedláková a Filip Vitásek, Lenka Hořická a Michael Perju, Eliška Skoupá a Robert Rajci a jako poslední pár Veronika Vitásková s Lukášem Blažekem. Hudba se spustila a my ukázali, co je v nás. Při tanci jsme byli všichni hodně nervózní. Rozhodně tomu nepomohla ani paní učitelka Štulová, která při zkoušce v tělocvičně řekla: „je to katastrofální“. Nakonec vše dobře dopadlo, polonézu jsme odtancovali a zbytek večera si pořádně užili.

Moc děkujeme paní učitelce Štulové, že s námi měla trpělivost a díky ní jsme na plese zazářili.

Žáci 9. třídy

. . : : foto : : . .


NAŠI ŽÁCI NA OKRESNÍM KOLE ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

V úterý 20. a ve středu 21. února se ve středisku volného času Maják ve Vyškově uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Žáci plnili úkoly ve třech oblastech, kterými byly práce s atlasem, práce bez atlasu a praktická část.

V kategorii 6. tříd nás reprezentovala Veronika Turcovská, v kategorii 7. tříd Vojtěch Šafář a v kategorii 8. a 9. tříd Ondřej Valtr.

Veronika obsadila mezi 19 účastníky 10. místo. Nejlépe se jí povedla práce s atlasem, ve které skončila šestá. Vojta skončil na 12. místě ze 17 soutěžících. Nutno však podotknout, že pouhé dva body od sedmé příčky. Nejlépe dopadl v praktické části, kde dosáhl na 6. místo. Ondra uzavřel ve své kategorii první polovinu soutěžících, když skončil na 10. místě z 20 účastníků. Své dovednosti nejlépe zúročil v práci s atlasem, kde vyšplhal na pátou pozici.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci naší školy a za vzornou přípravu na tuto soutěž.

Mgr. Vlastimil Smékal


RECITAČNÍ SOUTĚŽ - ŠKOLNÍ KOLO

V pondělí 19. 2. 2018 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže žáků 4. A a 4. B a 5. třídy. Svůj talent v přednesu básně předvedlo 11 žáků. Porota měla velmi náročné rozhodování v přidělování umístění, ale nakonec se shodla.

Třetí místo získali žáci: Lucie Mrázová – 5. tř., David Štulo – 4. A, Jakub Kosnovský – 4. A.

Druhé místo obsadila: Eliška Marvanová – 4. A.

První místo získal: Luděk Pour – 4. B.

Mgr. Irena Znojová


Okresní kolo anglické konverzace

Dne 15. 2. 2018 se ve Vyškově konalo okresní kolo konverzace v AJ, do kterého postoupili vítězové ze školního kola – Dalibor Spáčil (7. třída) a Bohdan Voříšek (8. třída). Dalibor Spáčil obsadil 3. místo v mladší kategorii a Bohdan Voříšek 9. místo ve starší kategorii. Oběma chlapcům blahopřejeme a přejeme jim úspěchy v dalším vzdělávání.

                                                                                                                                                             Mgr. Simona Štulová


Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Ve středu 31. 1. 2018 proběhlo ve vyškovském Majáku okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu reprezentovaly žákyně 9. ročníku Simona Brhelová a Tereza Holková. Ze školního kola postoupila i Jana Oujezdská z 8. ročníku, která se však pro nemoc nemohla zúčastnit.V konkurenci 26 soutěžících se děvčatům podařilo dosáhnout pěkných výsledků – Tereza obsadila 9. a Simona 11. místo. Blahopřejeme!  


Mgr. Pavlína Koutníčková


RECITAČNÍ SOUTĚŽ PRO 2. STUPEŇ

Jak je již na naší škole tradicí, i letošní předvánoční čas nám zpříjemnila recitační soutěž. Vystoupilo v ní celkem 13 žáků 2. stupně.
V mladší kategorii zvítězila Sára Tichá z 6.B. Na druhém místě se umístila Karolína Šťastná z 6.A. O 3. místo se dělí Lucie Jelínková z 6. A s Vojtěchem Šafářem ze 7. třídy.
Ve starší kategorii zvítězila Tereza Holková z 9. třídy a 2. místo obsadila Marie Vejpustková z 8. třídy.
Všem účastníkům letošního ročníku děkujeme, vítězům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole.


Mgr. Kateřina Hrozková


OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Ve středu 17.1. 2018 se ve vyškovském Majáku uskutečnilo okresní kolo dějepisné soutěže s tématem týkajícím se období první republiky. Za naši školu se zúčastnili dva žáci: Tereza Holková (9. tř.) a Ondřej Valtr (9. tř.). Mezi 33 soutěžícími se lépe umístil O. Valtr, který skončil na 8. místě.

Mgr. Lenka Tomanová


DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLNÍ DRUŽINU

Ve čtvrtek 4. 1. 2018 se uskutečnila dvě divadelní představení pro děti ze školní družiny. Děvčata obou 6. tříd si pro ně připravila moderní verzi hned dvou klasických pohádek – O ČERVENÉ KARKULCE a O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE. Všichni diváci se královsky bavili, protože v našich šesťačkách dřímá opravdový talent.
Ostatním třídám a veřejnosti se představíme s oběma představeními v rámci Jarmarku.

Mgr. Kateřina Hrozková


HUDEBNÍ VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

Na začátku posledního týdne před vánočními prázdninami zazněly pohádkové písně ze školního rozhlasu, kdy žáci I. a II. stupně měli uhodnout a zapsat na soutěžní kartičky název pohádky, ze které slyšeli hudební ukázku. Soutěžní odpovědi byly vyhodnoceny a výherci odměněni v pátek 22.prosince 2017.

                                                                  Mgr. Irena Znojová


 VÁNOČNÍ BESÍDKA 2017

Vánoční čas a jeho atmosféru jsme si připomněli vánoční besídkou v pátek 22.prosince 2017, na které vystoupil pěvecký sbor a žáci naší školy v ukázce taneční, recitační, pěvecké a hudební. Na závěr překvapili žáky jejich učitelé vtipnou hudební parodií ze známé pohádky Mrazík. Pak už následovalo rozloučení s přáním od pana ředitele a závěrečná společná píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

                                                       Mgr. Irena Znojová

..::fotky::..


2. MÍSTO - FLORBAL DÍVKY 6.-7. tř.

Dne 14.12. 2017 se v Rousínově uskutečnilo okresní finále dívek ve florbalu. Naše děvčata i zde ukázala sportovní kvality a obsadila 2. místo. (1.místo ZŠ Nádražní, 3.místo ZŠ Komenského Slavkov).

Všem blahopřejeme :-)

FLORBALISTKY : Kateřina Hořická, Julie Pospíšilová, Adéla Gregorová, Veronika Klosová, Marie Oujezdská, Brigita Rusnáková, Zuzana Fialová, Lucie Jelínková, Vendula Štrajtová, Eva Školařová, Pavla Šebestová, Darina Kubíčková

 Mgr. Simona Štulová

..::fotky::..


ŠKOLNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Dne 20. 11. 2017 proběhlo na ZŠ a MŠ Pustiměř školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnili žáci z 8. a 9. ročníku. Tématem letošního ročníku bylo období první republiky. Do okresního kola postupuje Ondřej Valtr a Tereza Holková.

Mgr. Lenka Tomanová


OPĚT FLORBALOVÝ ÚSPĚCH - POSTUP DO OKRESU

Okrskového florbalového turnaje pořádaného v Drnovicích dne 5. 12. 2017 se zúčastnilo družstvo děvčat ze 6. a 7. třídy naší školy.  Herní systém nám umožnil vysokou  výhru v 1. zápase 4:1. Prohru  v 2. zápasu 1:2 jsme statečně unesly a do baráže jsme vstupovaly s odhodláním zvítězit. Toto odhodlání jsme si přenesly do barážového zápasu s ZŠ Drnovice a zaslouženě zvítězily 2:1. Postup do okresního kola si tak zajistila ZŠ Nádražní a ZŠ Pustiměř. GRATULUJEME!

FLORBALISTKY: Kateřina Hořická, Julie Pospíšilová, Adéla Gregorová, Veronika Klosová, Marie Oujezdská, Brigita Rusnáková, Zuzana Fialová, Lucie Jelínková, Vendula Štrajtová, Eva Školařová, Pavla  Šebestová, Darina Kubíčková.

 Mgr. Simona Štulová

..::fotky::..


ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 2017

V neděli 3. prosince 2017 v Sokolovně v Pustiměři zpříjemnil předvánoční atmosféru pěvecký sbor žáků I. a II. stupně naší školy svými vánočními písněmi, a tak naladil adventní čas a rozsvícení vánočního stromu.

 Mgr. Irena Znojová

..::foto::.. 


 CHLAPCI ZVÍTĚZILI V OKRESNÍM KOLE STOLNÍHO TENISU

22. listopadu 2017 se na ZŠ Vyškov - Tyršova 4, uskutečnilo okresní finále ve stolním tenisu žáků 3. – 5. ročníků ZŠ. Každou školu reprezentovaly 3členná družstva chlapců a 3členná družstva dívek.

V kategorii chlapci nás reprezentovalo trio žáků 5. ročníku – Daniel Barát, Jan Michálek a Daniel Němec. Chlapci po výborném výkonu porazili všechna družstva z ostatních škol (vyškovské školy Letní pole, Na Vyhlídce, Nádražní a Tyršova) a obsadili tak zaslouženě 1. místo!

V kategorii dívky za naši školu soutěžily žákyně 5. ročníku – Žofie Grundová, Kristýna Hladíková a Tereza Kostihová. Všechny utkání bohužel prohrály těsně 1:2 a skončily tak na posledním 4. místě.

Všem žákům a žákyním patří poděkování za bojovný a týmový výkon.

Mgr. Vlastimil Smékal

. . : : foto : : . .


 2. MÍSTO NA FLORBALOVÉM TURNAJI VE VYŠKOVĚ

13. 11. 2017 jeli vybraní žáci naší školy na turnaj základních škol 1. stupně do Vyškova. Na ZŠ Purkyňova se utkalo celkem 11 mužstev. Naši kluci odehráli všechny zápasy vítězně, pouze poslední vyrovnaný těsně prohráli. Zasloužené 2. místo jim zajistilo postup do krajského kola GRATULUJEME! Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme úspěch v dalších sportovních turnajích.

ZÚČASTNĚNÍ FLORBALISTI: Marek Pospíšil, David Štulo, Dan Barát, Vojtěch Sekanina, Jan Špičák, Michal Bárdy, Michal Svobodník, Luděk Pour, Jan Michálek, David Výmola

 Mgr. Simona Štulová

. . : : foto : : . .


 PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci.

Pořadí těch nejúspěšnějších:

1. Filip Vitásek   9. třída

2 - 3. Martin Heimerle   9. třída

2 - 3. Simona Brhelová   9. třída

4. Lucie Drmelová   8. třída

5. Lucie Malá   9. třída

6. Simona Knapová   8. třída

Mgr. Jaroslava Klementová


 "BRAZÍLIE - VÁŠNIVÉ SRDCE JIŽNÍ AMERIKY"

7. listopadu se žáci 2. stupně zúčastnili již v pořadí 14. programu unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. V díle s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se mohli těšit na dobrodružnou cestu po největší jihoamerické zemi, ceremonii afro-brazilského kultu candomblé, královnu zdejších stojatých vod anakondu velkou i na mystické dobrodružství s indiány od řeky Xingú a na mnoho dalších zajímavých témat.Trailer k programu můžete zhlédnout ZDE.

Žákům se program jako obvykle velmi líbil a těší se již na další rok, kdy zavítáme do jihovýchodní Asie v projekci s názvem "Myanmar - divoká cesta do barmské říše".

Mgr. Vlastimil Smékal


 HALLOWEEN  2017

Tradice oslav předvečeru svátku Všech svatých sahá do dávných předkřesťanských dob, kdy kelští kněží připravovali obřad, při němž rozmlouvali s mrtvými. U nás je Halloween vnímán jako americký svátek, ale ve skutečnosti jej do Ameriky přinesli Irové, kteří vyřezávali do vydlabané řepy nebo brambor strašidelné obličeje, které kladli na okenní římsy, aby své domovy ochránili před duchy zemřelých.

Až v Americe byla řepa zaměněna za dýni a stala se ústředním znakem Halloweenu, který na naší škole začal ve středu 25.října 2017 dopolední přípravou kostýmů, vydlabáváním dýní a připraveným zábavným programem ve školní tělocvičně. Tam se žáci zapojili do soutěží, čarodějnických zaklínadel a v udávaném rytmu kapely se předvedli v kostýmech duchů, čarodějnic, černých koček, kostlivců a příšer, ze kterých porota vybrala a ocenila ty nejzajímavější v závěru hudebního pořadu.

Oslavy Halloweenu v naší škole zakončil večerní program vystoupením žáků I. a II.stupně, ochutnávkou cukroví od rodičů žáků a tradiční dýňovou polévkou.

. . : : fotečky : : . . 

 Mgr. Irena Znojová


 EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

Již třetím rokem jsme si připomněli formou hudební soutěže Evropský den jazyků, který se slaví každoročně 26. září, na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001 vydaného ke konci Evropského roku jazyků, který Rada Evropy uspořádala společně s Evropskou unií. Cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy. Opět měli žáci od 3. třídy možnost zapisovat své odpovědi na soutěžní lístky, které pak byly vyhodnoceny a výhercům předány odměny.

Mgr. Irena Znojová


 NOVÝ ZAČÁTEK - ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 se uskutečnilo 4.9.2017 již tradičně na školním hřišti za účasti rodičovské veřejnosti, zástupců obce, pedagogů, zaměstnanců a všech žáků školy.

Pan ředitel úvodním proslovem přivítal nejen rodiče a stávající žáky školy, ale především prvňáčky, kteří letos usedají do školních lavic poprvé. Všem popřál mnoho úspěchů ve škole, krásné známky a hlavně úsměv a radost při náročném plnění školních povinností.

Následovalo seznámení s pedagogy a zaměstnanci školy panem zástupcem a pak se žáci  1.A a 1.B přesunuli v doprovodu svých třídních učitelek a rodičů do školní jídelny, odkud zazněla hudba a zpěv v připraveném programu.

Poté na naše prvňáčky čekaly vyzdobené třídy, balíček se školními potřebami a spousta drobností, které jim zpříjemnily jejich první okamžiky ve škole.

..:: fotky z prvního školního dne ::..

Mgr. Irena Znojová


 

Archive: Co děláme 2016/2017