• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

.:: Školní celoroční soutěž v tabulce 2016/2017 ::..

..:: Sběr papíru ve školním roce 2016/2017 ::..

Žákovský letní ples

 

Společenské šaty a oblek patřily k dopolední akci dne 27.6.2017, kdy se uskutečnil V. ročník Žákovského letního plesu v KD v Pustiměři. Žáci I. a II. stupně ZŠ předvedli své umění a galantnost v tanečním kroku valčíku a polky a v rytmu disco rozvlnili pohybem těla svou spontánnost a uvolněnost. Měli také opět možnost si zvolit krále a královnu plesu. V průběhu akce se žáci zapojili do zajímavých soutěží a ples byl zakončen bohatou tombolou, do které ceny poskytli učitelé a rodiče žáků. Všichni odcházeli z akce nadšeni a spokojeni.

..:: fotky ze žákovského letního plesu ::..

 

Zpracovala: Mgr. Irena Znojová

Prevence v dopravě 

Dne 20.6.2017 jsme na dopravním hřišti ve Vyškově prožili dopoledne, které pro nás připravila Policie ČR a Maják Vyškov. Jezdili jsme na kolech, psali testy, mohli se podívat do policejního auta a vyzkoušet si zásahové vybavení.

Nela Krejčiříková a Martin Zavřel 5.A 

 Trojboj

V pondělí 19.6.2017 odjeli naši žáci - Ondřej Jelínek, Matyáš Spisar, Nikolaos Spáčil a David Štulo - pod vedením pana zástupce na trojboj do Vyškova na ŽŠ Letní Pole. Všichni žáci předvedli úžasné výkony, naši reprezentanti se umístili na 4.místě.

Ondřej Jelínek  5.A

Bylo nás pět

V pondělí 19.6.2017 jeli žáci 3.-5. tříd do divadla Radost v Brně na představení Bylo nás pět. Herci předvedli fantastický výkon. Nejvíce se nám líbilo, že komunikovali s publikem. Kluci se jmenovali: Petr Bajza, Eda Kemling, Čeněk Jirsák, Antonín Bejval a Zilvar z chudobince. Prožívali spolu mnoho dobrodružství. Jejich nepřátelé byli Habrováci. Měli také 2 kamarádky – Evičku a Jiřinu. Po představení jsme šli do Muzea loutek. Divadlo se nám moc líbilo. 

Lucie Jelínková, Karolína Šťastná, Tadeáš Jelínek, Erik Vitásek a Tomáš Klimeš

Permonium v Oslavanech

Dne 16.6.2017 jely třídy  4. , 5.A a 5.B na výlet do Permonia v Oslavanech. Po příjezdu jsme se rozdělili do skupinek, vysvětlili nám pravidla a začala hra Magic Permon. Hra byla velmi zábavná a dobrodružná, protože každý měl jiné úkoly. Naše skupina se jmenovala Žirafky. První úkol byl na voru. Od něho jsme se dostali k bludišti, divočině i do podzemí. Nejlepší bylo podzemí, protože mělo tajemnou atmosféru. Když hry skončila, všichni jsme se těšili na dobrý oběd a trochu odpočinku.

Klára Kohoutková, Eva Školařová a Julie Pospíšilová 5.A

Nejaktivnější žák roku 2016/2017

 

Dne 15. června se uskutečnilo slavnostní vyhodnocení školního roku 2016/2017 a ocenění nejlepších a nejaktivnějších žáků naší školy v Kulturním domě v Pustiměři. Celou akci moderovala děvčata ze třídy 5.A. Pořad byl doprovázen hudebním, tanečním a pěveckým vystoupením žáků ze  3. až 8. tříd. Učitelé předali ceny nejaktivnějším žákům tříd a nejlepším za jednotlivé předměty. Ředitel školy předal poháry  nejzdatnějším žákům, a také putovní pohár a dort nejsportovnější třídě. V závěru školní akce  byl  oceněn žák 9.třídy  starostou obce Pustiměř. 

..:: fotky z nejaktivnějšího žáka školního roku 2016/2017 ::..

Zpracovala: Mgr. Irena Znojová

Malina 2017 – Škola v přírodě 29. 5. – 2. 6.

Letos jsme jeli na školu v přírodě do Ruprechtova. Je to krásný velký areál, který patří Středisku volného času Maják ve Vyškově. Odjížděli jsme v pondělí ráno autobusem od školy spolu s pátou třídou. Po příjezdu na místo jsme se ubytovali. Někteří byli ubytovaní v chatkách, já s kamarády v budově.
Povlékli jsme si peřiny a šli do jídelny na oběd. Po obědě jsme se rozdělili do týmů a v nich jsme po celý týden hráli různé hry a plnili úkoly, za které jsme dostávali perličky. Který tým měl nejvíce perliček, tak vyhrál a dostal odměnu. Jeden den jsme byli na túře asi deset kilometrů. Po cestě jsme sbírali různé papírky, na kterých byly úkoly, které jsme museli plnit.
Den před odjezdem jsme si udělali z papíru rakety, které jsme pak odpalovali. Večer na rozloučenou jsme měli diskotéku. Také jsme opékali špekáčky.
Odjížděli jsme domů v pátek po obědě. Na škole v přírodě se mi moc líbilo a rád na to vzpomínám. 

Michal Svobodník, 4. třída

,,Zazpívej slavíčku“

Dne 11. dubna 2017  se uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže žáků  2.-5. ročníku, do kterého postoupili z každé třídy vybraní dva žáci z třídních kol. Všichni umístění obdrželi diplom a sladkou odměnu.

Umístění  žáků v kategorii 2.a 3. tříd:

 1. místo    Terezka  Vodáková   2.tř.
  2. místo    Luděk  Pour  3.B
  3. místo    David  Štulo  3.A

Umístění  žáků v kategorii 4. a 5. tříd:

 1. místo   Anička Plačková  4.tř.
                  Sára Tichá  5.B
  2. místo   Viktor Jež  5.A
  3. místo   Ladislav  Bureš   4.tř.

Mgr. Irena Znojová

 

TRAPAS NEPŘEŽIJU! aneb TEN ŘÍZEK NEZVEDEJ!

Karel Louda je žák 8. B. Přichází do nové školy v novém městě.  Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK! Na pomoc mu přijde paní RY-PO-SLUCH-Rychlá pomoc slušného chování. Ukáže mu, jaké chyby dělá při představování, při jízdě v autě, ve škole, na návštěvě kina, na rautu a v kontaktu s holkami. 
Toto vše žáci 2.stupně  viděli v Městském divadle v Prostějově. Vtipné představení se známými pražskými herci  se moc povedlo a žákům se líbilo.

                                                                                                          Simona Štulová

Štafetový závod - 2. místo

Dne 4. 4. 2017 se vybraní žáci 1. stupně naší školy zúčastnili smíšené štafety v běhu na ZŠ Letní pole. Za ideálního počasí pro běh se na stadionu na Letním poli sešlo 6 základních škol. Všechny časy se sčítaly dohromady, takže každý musel předvést výtečný běh, abychom dosáhli „na bednu! A to se opravdu stalo, v bězích (8x100 m a 8x60m) jsme zaostali pouhé 4 sekundy od 1. místa a děti si vyběhaly krásné 2. místo.

Děkujeme všem za vynikající sportovní výkon a pořadatelům za organizaci a pěkný zážitek.

..:: fotky ze štafetového závodu ::..

Simona Štulová

Zábavná vyučování

V uplynulých měsících probíhala na naší škole Zábavná vyučování pro budoucí prvňáčky. Během pěti příjemných odpoledních sezení se mohli malí žáčci i jejich rodiče seznámit s prostředím naší školy a zapojit se do různorodých aktivit, které je zábavnou formou připravovaly na budoucí úkoly a činnosti v 1. ročníku. Jako památku na tato setkání si děti odnesly domů svou opravdu první žákovskou knížku. A protože dětem se ve škole opravdu líbilo, je namístě poděkovat paním učitelkám za pečlivou přípravu a rodičům za věnovaný čas i energii.

Mgr. Jiří Bubeník

 

Polonéza

18.2.2017 se v naší sokolovně uskutečnil Obecní ples, ne kterém jsme společně se spolužáky z 8.třídy a deváťáky tancovali slavnostní polonézu.

Na tento den jsme trénovali 4 měsíce a ze začátku jsme se všichni těšili. Až když jsme stáli před sálem v sokolovně, tak jsme si uvědomili tu zodpovědnost. Ale díky naší pýli, častému tréninku a paní učitelce Štulové a Szkutové jsme vše zvládli na výbornou a všem se to moc líbilo.

Tancovali jsme na píseň od Whitney Houston – I have nothing. Z 8.třídy tancovala Veronika Vitásková s Lukášem Blažkem, Anna Sedláková s Martinem Heimerlem, Eliška Skoupá s Filipem Vitáskem a Tereza Holková s Michalem Perju. Z 9.třídy Klára Galle s Jirkou Hučíkem, Jana Burešová s Markem Kramplem, Lucie Ďuráčová s Filipem Štolfou a Míša Hýblová s Martinem Školařem.

Děkujeme všem za spolupráci, rodičům za  koupení nebo půjčení slavnostního oblečení a za podporu.

 

Těšíme se na příští rok!!!!

                                                          Tereza Holková a Anna Sedláková

 

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 5.- 10. 2. 2017

Tentokrát si lyžák sedmáci a osmáci užili v Karlově pod Pradědem. Lyžovali jsme na dvou sjezdovkách, které byly ideální jak pro lyžaře, tak i pro ty šikovné „ děti“, které se lyžovat teprve naučily. Na sjezdovkách jsme se učili techniku sjíždění a zatáčení sjezdového lyžování, užili si spoustu legrace a hlavně jsme společně prožili nezapomenutelné chvíle na sněhu.

Ve volných chvílích jsme odpočívali (jen někteří). Díky tomu, že žáci neměli k dispozici wi-fi, si mezi sebou pěkně povídali (někteří sice nadávali na to, že nemají heslo na wi-fi L, ale…), hráli stolní hry a vytvořili parádní atmosféru lyžáku, které dnešní děti s mobilem v ruce možná už nezažijí.

           Večery jsme prožili také jak na správném lyžáku a to společenskými hrami. Všechny děti byly hodné, vtipné – you, you…!!! A hlavně zdravě poslušné a někdy nezdravě „urýpané“ (hlavně nad jídlem J)

Jen doufám, že další lyžáky na pustiměřské škole se ponesou ve stejném duchu jako tento a všem rodičům děkujeme za vzornou přípravu všeho na lyžák.

..:: Fotogalerie ::..

 

Simona Štulová

 Labutí jezero

 

          Ve středu 8. února jsme po krátkém čase opět zavítali do Brna, abychom si zde zpestřili kulturní život dalším divadelním představením – tentokrát inscenací Labutí jezero v Janáčkově divadle.   

 

          Romantický balet o lásce prince k princezně zakleté do labutě s hudbou Petra Iljiče Čajkovského není třeba představovat. Vynikající výkony tanečníků Baletu NdB   a hostujících sólistů předních světových baletních scén, krásná scéna i kostýmy, které ještě více umocnily kouzelnou atmosféru příběhu, byly zárukou jedinečné, velkolepé podívané.

 

         Není pochyb, že představení  bylo pro všechny příjemnou tečkou za uplynulým dnem.

 

                                                                              Mgr. Kateřina Hrozková,  Mgr. Pavlína Koutníčková

Konverzační soutěž z anglického jazyka

        Dne  30. ledna proběhlo na naší škole školní kolo konverzační soutěže z anglického jazyka. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, školního kola se zúčastnili žáci 6. – 9. ročníku. A tady jsou výsledky.

 Kategorie I.A (6.-7.ročník):

 1. místo: Dalibor Spáčil
  2. místo: Bohdan Voříšek
  3. místo: Anna Dorazilová

Kategorie II.A (8.-9.ročník):

 1. místo: Klára Galle
  2. místo: Zdeněk Zlámal
  3. místo: Simona Brhelová

       Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří se školního kola zúčastnili.

 

       Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola soutěže, které se uskuteční dne 16. února ve Vyškově.

Okresní kolo dějepisné olympiády

               Dne 17. ledna 2017 se ve Středisku volného času Vyškov konalo okresní kolo dějepisné olympiády. Tématem letošního ročníku byla zvolena Marie Terezie – žena, matka, panovnice aneb Habsburkové 18. století. Naše škola zde měla jedinou zástupkyni, žákyni 8. ročníku Simonu Brhelovou, která se mezi 34 dalšími soutěžícími umístila na krásném 8. místě. 

Recitační soutěž

Ve středu - 4.ledna 2017 – proběhla na naší škole tradiční recitační soutěž žáků od 6. do 9. tříd. V pohodové povánoční atmosféře zazněly verše známých autorů i básně lidové. Všem přenášejícím patří obdiv a pochvala.

Jsou to tito žáci:

6.B. tř. – Vojta Šafář, Petra Koudelková, Zuzka Fialová, Brigita Rusnáková, Matěj Kostiha a Martin Trávníček.

 1. tř. – Marie Vejpustková, Anna Dorazilová a Simona Knapová.
 2. tř. – Tereza Holková a Anna Sedláková

 

 1. Hronová

V pondělí 12.12.2016 jsme si zpříjemnili předvánoční atmosféru návštěvou Městského divadla v Brně. Zhlédli jsme pohádkový muzikál Mary Poppins s Alenou Antalovou v hlavní roli. Tento zájezd pro nás zajistily paní učitelky Hrozková a Koutníčková.

            Krásná scéna nás přenesla do Londýna 19. století, do domu č. 17 v Třešňové ulici k rodině Banksových. Jane a Michael Banksovi jsou postrachem všech chův, takže každá od nich uteče. Sami si přejí takovou, která bude mít skvělé nápady, sršet vtipem, mít smysl pro humor a nebude mít na tváři bradavice. Až se jednoho dne zcela nečekaně objeví Mary Poppins, která úplně změní dosud přísný řád Banksovic rodiny. Má kouzelné schopnosti a spolu s kominíkem Bertem ukáže dětem jak díky fantazii a nadhledu dokáže být svět kolem nás zábavný, úžasný a plný zázraků. Svou laskavou povahou, ale i důsledným přístupem nakonec změní i samotné rodiče a Banksovic rodina je opět taková, jaká má rodina být. Mary Poppins říká: Stačí jen chtít a rázem vše je možné.

Užili jsme si krásné hudební představení plné náročných tanečních a stepařských čísel, které v nás zanechalo krásný zážitek. Bylo to jednoduše: SUPERCÄLIFRÄŽILISTIKEXPIÄLIDÓZNÍ!

TADEÁŠ, KAROLÍNA A JANA JELÍNKOVI

Přírodovědný klokan 2016/2017

Dne 12.10. se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili každoroční soutěže Přírodovědný klokan, pořádaný Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého Olomouc ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP Olomouc. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Žáci řešili 24 soutěžních úloh.

Výsledky:

 1. Klára Galle                 9.třída 
 2. David Bayer               8.třída 
 3. Michal Heimerle       8.třída
 4. Filip Vitásek               8.třída
 5. Veronika Bajerová   8. třída

     Simona Brhelová     8. třída

     Roman Špaček         9. třída

..:: akce z minulých školních roků jsou na starých stránkách ::..