• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

 

Co děláme 2018/2019 - zde

 


DEN PRO PŘEDŠKOLÁKČY


Dne 25.9. se na naší škole pořádal den pro předškoláčky. Přijely děti z Drysic i Pustiměře spolu se svými učitelkami.
V 9. třídě si mohly zahrát pexeso, vykreslovat omalovánky nebo si namáhat hlavičky nad poznávačkami. Při pexesu některé děti ukázaly svou vítězství chtivost a dobrou paměť. U poznávaček, jak jsou chytré.
V tělocvičně byla další čtyři stanoviště. Stanoviště číslo 3 mělo překážkovou dráhu. Čtvrté stanoviště mělo hru s názvem Kompot. Zde Lucie rozdělila každému dítěti název ovoce. Až měla rozděleno, vykřikovala různé názvy ovoce a děti se měly přemisťovat.
Na pátém stanovišti si děti vyzkoušely hru Tref se! Lea s Jirkou a Natkou přivázali dětem propisku na provázku k pásku a děti se musely trefit do petlahve.
Posledním stanovištěm byla střelba z pistolek na cíl.
Myslím, že děti to velmi bavilo a sladká odměna je velmi potěšila.

Milena Burešová, Dalibor Spáčil
9. třída


OKRSKOVÉ KOLO V MINIFOTBALE


V úterý 1. 10. jsme s hochy ze 7. - 9. třídy jeli do Vyškova na okrskové kolo v minifotbale. Ze 4 zápasů jsme uhráli 2 výhry a 2 prohry. Porazili jsme 1:0 ZŠ Letní Pole a 2:0 Víceleté gymnázium Vyškov. Ve velmi napínavém zápase s Rousínovem jsme dostali smolný gól z přímého kopu a prohráli tak 0:1. V posledním zápase, kdy už jsme věděli, že nemůžeme postoupit, jsme po vlažném výkonu prohráli 0:3 s ZŠ Nádražní. Našimi střelci byli Robert Dunka, Lukáš Olejník a Ondřej Oprchal.

Naši školu reprezentovali: Gottvald Daniel (8.B), Jakub Herynk (7.), Ondřej Jelínek (8.A), Tadeáš Jelínek (8.A), Michal Červík (9.), Robert Dunka (9.), Lukáš Olejník (9.), Ondřej Oprchal (9.), Robert Pokiser (9.), Dalibor Spáčil (9.), Martin Trávníček (9.), Lukáš Votava (9.)

Ing. Lukáš Zahradníček


KATEŘINSKÁ JESKYNĚ


V pátek 27. 9. žáci 2.třídy a 3.A navštívili Kateřinskou jeskyni v Moravském krasu. Třeťáci měli ,,den volna‘‘ za výborné umístění v soutěži tříd ve sběru starého papíru, druháci se do jeskyně vypravili na ekoprogram.
Na začátku prohlídky jsme slyšeli zajímavou pověst o holčičce Kateřině, podle které jeskyně dostala svůj název. V jeskyni jsme zhlédli krásnou a velmi bohatou krápníkovou výzdobu. Dominantou je ježibaba s chaloupkou, která se dětem velmi líbila a trochu je i vystrašila. Zažili jsme pravou jeskynní tmu a nadchla nás výborná akustika jeskyně. Při prohlídce nám nad hlavou přelétlo několik netopýrů, kteří zde zimují. Návštěvu jeskyně jsme zakončili nákupem suvenýrů. Pro všechny byl výlet velkým zážitkem.

Mgr. Monika Kurková

 


BÁSEŇ O MÉ TŘÍDĚ

Moje třída je živá, už to tak dlouho bývá.
V naší třídě jsem starosta, teď se budu muset zabývat blbostma.
O naší třídě se říká, že nejsme v klidu, když učitel odejde a řekne: „ Za chvilinku přijdu.“
Vidím, že se ve třídě hodně řve, učivo pak lehce dře.
O třídě si myslím, že je top, i když občas ničíme nějaký strop.
Učitelé naši třídu drží nahoře, drží nás jako koně v oboře.
Ve třídě se cítím skvěle, když se občas chovám jako tele.
Moje třída je nenahraditelný kus, když se koukneš na náš koš, je to vážně hnus!
V naší třídě jsem moc moc ráda, paní učitelka to s námi dobře zvládá.
Naší třídě bych přála jenom to dobrý, tvar výklenku, kde je Božena, je nejspíš oblý.
Ve třídě často slýchám: „ Jak je ta jednička ?“, kdyby se někdo ptal, pravděpodobnost, že opisujeme, je
vážně maličká.
Ve třídě mám super kámoše, rádi chodíme na velký langoše.
Toužím po tom, aby v mé třídě byl někdy klid, ale zase ne, jak kdyby vymřel lid.
V naší třídě jsem ráda , jak už víte, o takové třídě každou noc sníte.
Moje třída je……… každý doplní to svoje, jak se vám líbila tahle báseň moje?

Lucie Jelínková, 8.A