• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021

 

 

.. :: Školní celoroční soutěž v tabulce 2020/2021 :: .. 


ÚSPĚŠNÁ MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 31.3.2021 se uskutečnilo on-line okresní kolo matematické olympiády. Naši školu reprezentovali 3 žáci, a to Monika Jelínková (6.třída), Lukáš Provazník (7.B) a Beáta Jurůjová (8.třída).

V kategorii MO6 se Monča umístila na krásném 2. místě z 10. Získala 12 bodů z 18 a stala se tak úspěšnou řešitelkou okresního kola.

V kategorii sedmých tříd se Lukáš umístil na nádherném děleném 1. místě z celkových 8 žáků. Měl stejný počet bodů jako Monča, a to 12 z 18 a též se stal úspěšným řešitelem. Oba postupují dál do krajského kola, u kterého ještě nevíme, zda se vůbec díky stávající situaci uskuteční.

V kategorii MO8 byla mnohem větší účast - 18 žáků. Beáta získala 6 bodů a skončila tak se spousty žáků na 9. - 14. místě. Všem zúčastněným moc děkuji za reprezentaci školy a úspěšným řešitelům moc gratuluji.

 


MATEMATICKÝ KLOKAN 2021

Ani letos nechyběla žákům tradiční soutěž Matematický klokan, avšak letos trošku netradičně proběhla on-line formou. Účast byla tento školní rok dobrovolná, takže kdo si chtěl vytrénovat logické a matematické uvažování, našel v Edupage zadání.

Vybrali jsme z každé kategorie nejlepších 5 řešitelů. Všem gratulujeme a děkujeme i těm, kteří se zúčastnili, ale letos jim to třeba nesedlo.

 

Kategorie „Cvrček“ (3. ročník)

1. místo ROZEHNAL Tomáš (3.)                           85 bodů z 90

2. místo ŠRUBAŘOVÁ Sára (3.)                            70 bodů z 90

3. – 4. místo ŠÍREK Jakub (3.)                            69 bodů z 90

3. – 4. místo ŠÍREK Vojtěch (3.)                          69 bodů z 90

5. místo OTAVOVÁ Klára (3.)                               67 bodů z 90

 

Kategorie „Klokánek“ (4. ročník)

1. místo ŠTĚBRA Martin (4.A)                            115 bodů ze 120

2. – 4. místo BLUMENSTEINOVÁ Daniela (4.A)      98 bodů ze 120

2. – 4. místo MARÁK Karel (4.A)                          98 bodů ze 120

2. – 4. místo PETŘÍČEK Šimon (4.B)                    98 bodů ze 120

5. místo KLUDÁK Adam (4.A)                              84 bodů ze 120

 

Kategorie „Klokánek“ (5. ročník)

1. místo POUROVÁ Eva (5.A)                            111 bodů ze 120

2. místo RADOMILOVÁ Jitka (5.A)                       95 bodů ze 120

3. místo CAHEL Ladislav (5.B)                             92 bodů ze 120

4. místo HLADÍKOVÁ Sabina (5.B)                       88 bodů ze 120

5. místo NETOPILOVÁ Eliška (5.A)                       83 bodů ze 120

 

Kategorie „BENJAMÍN“ (6. – 7. ročník)

1. místo ŠPIČÁK Jan (7.A)                                 103 bodů ze 120

2. místo PROVAZNÍK Lukáš (7.B)                         86 bodů ze 120

3. místo AMBROSOVÁ Veronika (6.)                     75 bodů ze 120

4. místo JELÍNKOVÁ Monika (6.)                          69 bodů ze 120

5. místo POSPÍŠILOVÁ Nela (6.)                          63 bodů ze 120

 

Kategorie „KADET“ (8. – 9. ročník)

1. místo HLADÍKOVÁ Kristýna (8.)                       73 bodů ze 120

2. místo RADOMIL Jiří (8.)                                  70 bodů ze 120

3. místo KOSTIHOVÁ Tereza (8.)                         68 bodů ze 120

4. místo JURŮJOVÁ Beáta (8.)                             65 bodů ze 120

5. místo BODROGI Matyáš (8.)                            58 bodů ze 120

 

Mgr. Andrea Fialková

Ing. Lukáš Zahradníček

 


AŽ OPUSTÍM ZÁKLADNÍ ŠKOLU

 

Až opustím základní školu,

už nikdy nebudeme všichni spolu.

Byť v lavicích jsme se vídali jen,

teď řeknem si sbohem, než se rozejdem.

Pak ve vzpomínkách svých můžu se vrátit,

protože čas nelze nikterak oddálit

a opět mohu být svým zážitkům blíž,

jako tenkrát ve školních lavicích.

Až opustím základní školu,

musím jít nahoru, ne nikdy dolů.

Dívat se vpřed, mít radost v srdci,

mít kousek štěstí, co kráčí ku pomoci.

Nechť splní se mi tajná přání,

mít čas věnovat se focení i cestování,

zpívat a jednou napsat knihu snad,

kterou by měl někdo rád.

Až opustím základní školu,

musím jít dál, studovat další školu.

Život není jen procházka růžovou zahradou,

jen pílí svou někteří mnohého dosáhnou.

Ačkoliv si vždy pevně věřím,

kam osud mě zavane stále nevím.

Nechť drží mne síla rodiny,

ať nezmařím krůček jediný.

Až opustím základní školu,

už nikdy nebudeme všichni spolu.

Sbohem mí přátelé, drazí učitelé,

mám Vás ve svém srdci, bude Vám tam skvěle.

 

Sára Tichá, 9.B


 KARNEVALOVÉ UČENÍ 1.A A 1.B

V pátek 19. 2. 2021  zažili prvňáčci netradiční karnevalové učení. Ve třídách se učili princezny, rytíři, ninjové, čarodějnice, upíři, Harry Potter, kostlivci, klauni… V maskách jsme strávili celý den. Četli jsme, psali, tancovali, počítali, učili se angličtinu…                                                                               

Děti sice neměly volný den bez učení, ale kostýmy na chvíli zpestřily naši každodenní práci. I v této nelehké době se snažíme na děti nezapomínat, aby je škola pořád bavila a lákala.

                                                                                                    Mgr. M. Kurková 1.A, Mgr. H. Adámková 1.B

 

 


OKRESNÍ KOLO ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

Ve středu 17.2.2021 se i přes nepříznivou situaci uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Letošní rok byl specifický tím, že žáci řešili úkoly on-line formou přes portál Masarykovi univerzity. Z naší školy se do okresu probojoval žák 8. třídy Jiří Radomil, který spadá do kategorie C, tedy 8. + 9. ročník. Z celkového počtu 25 žáků se Jirka umístil na krásném patnáctém místě a získal 78,1 bodů ze 100. Věřím, že příští rok, kdy bude Jirka v té samé kategorii starší a zkušenější, se umístí na mnohem lepším místě. Mnohokrát gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy i v době distanční výuky.

                                                                            Mgr. Andrea Fialková


OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

Dne 19. ledna 2021 se uskutečnilo okresní kolo Dějepisné olympiády, letos poprvé prostřednictvím Formuláře Google. Téma pro letošní ročník znělo „Labyrintem barokního světa (1556 – 1781)“. Za naši školu se soutěže zúčastnila Karolína Šťastná, žákyně 9.A, a Jiří Radomil, žák 8. třídy. Oba se stali úspěšnými řešiteli, Jirka skončil na 16., Karolína na 18. místě.

Mgr. Lenka Tomanová


OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

V úterý 26. ledna se konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. S dalšími 11 nejlepšími žáky se ve znalosti mateřštiny utkal náš Tadeáš Jelínek z 9. A. O jeho vzorné reprezentaci naší školy svědčí krásné umístění – obsadil 3. místo. Blahopřejeme ke skvělému výsledku a přejeme mnoho úspěchu ve zvoleném studiu.

Mgr. Kateřina Hrozková


VÁNOČNÍ TURNAJ V PIŠKVORKÁCH – 8. ROČNÍK

 

Před vánočními prázdninami jsme v rámci hodiny matematiky uspořádaly turnaj v piškvorkách pro 8. ročník. Přes napínavé souboje se do finále dostala Anička Plačková a Honza Michálek. Po strhujícím výkonu se celkovou vítězkou turnaje v piškvorkách stala Anička Plačková, která si odnesla cenu za 1. místo. Všem žákům děkujeme za účast a vítězce gratulujeme. Na ukázku přidáváme i básničky, které o piškvorkovém turnaj žáci vytvořili v hodině češtiny.

 

                                                                                           Mgr. Andrea Fialková, Mgr. Marie Špičáková

 

 

 


DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

V pondělí 30. listopadu se na naší škole uskutečnilo školní kolo Dějepisné olympiády s tématem „Labyrintem barokního světa (1556 – 1781)“. Do okresního kola postoupili: Jiří Radomil z osmé třídy a Karolína Šťastná z 9.A. Oběma přejeme hodně štěstí!

Mgr. Lenka Tomanová


OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

I přes uzavření škol se letos podařilo uskutečnit již 47. ročník celostátní soutěže – Olympiády v českém jazyce. Celkem 11 žáků naší školy se zapojilo formou Google formuláře a více či méně zdárně plnilo tradiční dvě zadané části – jazykovou a slohovou, jejímž letošním tématem bylo: V mé knihovničce nesmí chybět… . Školní kolo vyhrál Tadeáš Jelínek z 9.A, na druhém místě se umístila Karolína Půžová z 8. třídy. Za snahu a účast dále děkujeme Sáře Tiché, Veronice Turcovské, Adrianě Vítkové, Kláře Kohoutkové, Pavle Šebestové, Žofii Grundové, Anně Plačkové, Karolíně Šťastné a Lucii Jelínkové.

 

Mgr. Kateřina Hrozková