• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023


VYHLÁŠENÍ NEJAKTIVNĚJŠÍHO ŽÁKA

Každý rok se na naší Základní škole Pustiměř koná soutěž o nejaktivnějšího žáka a na konci školního roku potom slavnostní vyhlášení v sokolovně. Tento rok není výjimkou a tak ve středu 21. 6. se žáci, učitelé, ředitel a starosta Vlastimil Smejkal setkali v sokolovně, aby ocenili žáky školy. Tento rok vyhlášení moderovaly žákyně ze 7.A Markéta Dobešová a Jana Kolísková. V průběhu akce bylo několik kulturních vystoupení a na konci celého dopoledne si připravili žáci 5. ročníku taneční a pěvecké vystoupení, čímž se rozloučili s 1. stupněm.

Vyhlášené nejaktivnější děti si převzali diplomy a mnohdy byli někteří žáci tak aktivní, že byli vyhlášení i ve více kategoriích. Je potřeba také zmínit Natálii Babirádovou, která byla nejaktivnějším žákem 9. ročníku, za což obdržela i cenu starosty a nejsportovnější třídu, což byla 9.B. Celá akce proběhla v klidu. Bylo vyhlášeno hodně žáků, kteří dostali nádherné ceny. Celou akci si všichni užili. Gratulujeme všem žákům, kteří se objevili na pódiu a doufáme, že se příště zase setkáme na téhle akci.

Markéta Dobešová, Jana Kolísková, Jitka Radomilová (7.A)

.:fotky a videa:.

PŘEDNÁŠKA FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

Dne 13.6. k nám zavítal specialista v oboru finančního poradenství. Záměrem návštěvy bylo poučit žáky o finanční gramotnosti a o hodnotě peněz. Dále jsme se dozvěděli, co je to inflace, rozdíly mezi debetní a kreditní kartou a další. V průběhu přednášky nám Martin Neubauer pokládal otázky z daného téma a následně nás odměnil sladkou odměnou. Celý program byl nejen poučný, ale i zábavný. Děkujeme prezentujícímu za ochotu předat zkušenosti další generaci.

Holky z 9.B

 


PÁŤÁCI NA MALINĚ

Dne 15.5. 2023 se žáci ze 4. a 5. ročníku vydali na zážitkový pobyt do Ruprechtova. Týden plný her, překvapení a soutěží připravily děvčata ze střediska volného času- Maják. Těmito dny nás provázel kouzelník Harry Potter a jeho přátelé.  Malina se proměnila na školu čar a kouzel v Bradavicích. Děti si odvezly kouzelné hůlky, tričko, rostlinu mandragoru, ale především krásné zážitky.

Mgr. Hana Kyprová

.:foto:.


ADRENALIN NA BALDOVCI

Koncem května si naši osmáci jeli odpočinout od větných rozborů a algebraických vzorců na zážitkový pobyt. Jimi známé proměnné A a B dostaly zcela jiný rozměr – za proměnnou A dosadili ADRENALIN a za proměnou B dosadili BALDOVEC. A co jim vyšlo? Zábava na druhou. V kempu Baldovec prožili dva prosluněné dny nabité rozmanitými aktivitami. Po zahřívacích týmových hrách se bavili u lidských ruských kuželek a pak je čekal pot a dřina – pod vedením instruktorů zdolávali horolezeckou věž a za odměnu se svezli lanovkou. Z výšky 16 m si tak mohli prohlédnout okolí z ptačí perspektivy. Na závěr dne připravili vše potřebné na táborák, naladili ukulele a opekli špekáčky. Ani druhý den nebyl čas na vyspávání. Na programu měli paintball a přehazovanou. A to nejlepší přišlo jako vždy na konec - lanové centrum s 16 lanovými mosty a překážkami. I tuto atrakci zvládli na výbornou. Oceňujeme jejich odvahu, nadšení a energii:)

Martina Lazarová, Kristýna Pruknerová

.:fotky:.


KRAJSKÉ KOLO SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE

Po úspěšných výkonech v okresní kole se někteří žáci nominovali do krajského kola Sazka olympijského víceboje. V úterý 23.5. jsme zavítali do Brna na atletický stadion Moravské Slavie Brno. Žáci závodili v šesti disciplínách: sprint 60 m, skok daleký, hod kriketem, shyby na šikmé lavici, sed-lehy a volitelná disciplína běh na 1000 m nebo driblink s basketbalovým míčem.

Všichni žáci bojovali na maximum, někdy až "na krev". Velkým a překvapivým úspěchem pro nás bylo ve velké konkurenci závodníků z 38 škol z celého kraje 3. místo Karla Maráka z 6.A.

Velká gratulace a poděkování Karlovi i všem ostatním závodníkům.

Naši školu reprezentovali: Kavečková Barbora (3.B), Martin Pour (4.), Jonáš Adámek (5.), Martin Holub (5.), Ludvík Hrachovec (6.A), Karel Marák (6.A), Jakub Štulo (6.A), Monika Mrázová (7.A), Ema Smejkalová (7.B), Nikola Vítková (7.B)

Lukáš Zahradníček, Martina Mrázová


ZÁŽITKOVÝ POBYT V JEDOVNICÍCH

Ve středu 17. 5. 2023 vyrazily třetí třídy na svůj druhý dvoudenní pobyt do Jedovnic do kempu Olšovec.  Sice nám příliš nepřálo počasí, ale to nám nemohlo zkazit naše radostné očekávání, co společně zažijeme. První den jsme v holínkách a pláštěnkách zvládli vycházku kolem rybníka. Druhý den jsme navštívili Rudické propadání. Kromě turistiky žáci absolvovali přímo v kempu naučnou stezku o včelách. Večer následovala krátká poutavá přednáška od včelaře pana učitele Vičana. V pátek jsme se do Pustiměře vrátili zablácení, trochu vymrzlí, ale spokojení.

Mgr. Monika Kurková


ZÁJEZD DEVÁŤÁKŮ DO ANGLIE

Dne 29.4. 2023 9. ročník naší školy vyrazil do Velké Británie. Po dlouhé a náročné cestě jsme se další den vydali na celodenní prohlídku Londýna viděli jsme Greenwich, London Eye, Buckinghamský palác, Big Ben a mnoho dalšího. Večer jsme se napoprvé viděli s našimi ,,anglickými rodiči“, kteří nás hostili po celé tři dny. Po tyto tři dny jsme viděli jižní část Británie – Portsmouth, Brighton a Worthing. Poslední den jsme se opět vrátili do Londýna, kde jsme zhlédli Tower Bridge, Tower a nakoupili si na Oxford street. Na závěr jsem si prohlédli studia Warner Bross, kde se točil Harry Potter. Cesta do ČR byla také náročná, ale ubíhala rychle, protože jsme se už všichni těšili domů – všude dobře, doma nejlíp!

.:fotky:.

žáci 9.B


DEN ZEMĚ

Ráno 28. 4. jsem spěchala do školy na Den Země. Na tento den jsem se docela těšila. Když jsem vešla do třídy, po pěti minutách jsme dostali pracovní list, který jsme v průběhu dne vyplňovali. Poté jsme se vrhli na pokus o studních a vodních plochách kolem. V něm jsme se hlavně dozvěděli, jak se kolem nás mohou znečistit zdroje pitné vody. V následujících dvou hodinách jsme sledovali videa o tom, jak bychom se měli k přírodě chovat a jak se máme chovat k živočichům, kteří v přírodě žijí. Tento den jsme si užili a zakončili ho dobrým obědem.

                                                                                         Emma Rozehnalová, 6. B