• pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic
 • pic

CO DĚLÁME VE ŠKOLNÍM ROCE 2023/2024


(NE)ZDRAVÉ HUBNUTÍ 

Minulý týden se naše třída díky přednášce dozvěděla, jaké mohou být poruchy příjmu potravy. Paní psycholožka nám vysvětlila příznaky anorexie a bulimie, dozvěděli jsme se také zajímavé příběhy z praxe. Během programu jsme poslouchali na Spotify příběh dívky, která si díky nezdravému hubnutí přivodila spoustu nemocí. Na závěr nám paní psycholožka poradila, na jaké číslo zavolat, kdybychom měli podobný problém. Informace, které jsem se dozvěděl, mi připadaly velmi poučné. 

Jakub Štulo (7. A)


ŽÁKOVSKÝ PLES

Znovu po roce si žáci základní školy mohli užít i oni plesové sezóny. Ve středu 31. 1. dostali vysvědčení a přesunuli se do pustiměřské sokolovny. V průběhu dopoledne si žáci užili tancování, soutěže "židličkované", tomboly a na závěr tancování podle videa Just Dance. Celou akci moderovaly žákyně z 8.A Markéta Dobešová a Jana Kolísková.

Jsme rádi, že se akce žákům líbila a už se těšíme na příští rok.

Děkujeme všem, kteří přispěli svým dárkem do tomboly!

Monika Kurková, Pavla Tobolíková, Lukáš Zahradníček


POLONÉZA NA OBECNÍM PLESE

I letos si deváťáci pod vedením paní učitelky Štulové připravili slavnostní polonézu, kterou zahájili průběh obecního plesu v Pustiměři 27. ledna 2024.

Taneční vystoupení sklidilo velké ovace a pochvaly od všech přítomných. Věříme, že i žáci si přes určitou nervozitu polonézu užili a budou na ni dlouho vzpomínat.

Simona Štulová, Lukáš Zahradníček

.:video:.


ANGLIČTINA SE ZAHRANIČNÍ LEKTORKOU

Naše škola využila nabídky jazykové agentury TLC Kids, a tak se mohou jednou měsíčně žáci některých tříd setkat se zahraniční lektorkou Annou a vyzkoušet si své jazykové dovednosti.

Mgr. Jana Trefilíková


ŠKOLNÍ KOLO OLYMPIÁDY Z AJ

24.1.2024 proběhla na naší škole Olympiáda z AJ, které se účastnili žáci z 2.stupně. Zvlášť hodnocena byla 6.- 7. třída a 8. - 9. Ústním projevem všech studentů jsme byli nadšeni a rozhodování nebylo vůbec snadné, hodnotili jsme jejich slovní zásobu, gramatiku, plynulost projevu a výslovnost. U deváťáků jsme si ověřili, zda porozumí textu o Harry Potterovi. Děkujeme všem, kteří překonali nervozitu a přišli.
Vítězové z obou kol postupují do okresního kola – GRATULUJEME!

VÝSLEDKY
6.+7. ročník
1. Libor Synek (7.B)
2. Terezie Herynková (7.A)
3. Jan Kosnovský (7.A)

8.+9.ročník
1. Adéla Keprtová (9.)
2. Hana Buriánková (9.)
3. Karolína Krásová (9.)

Simona Štulová, Břetislav Vičan


 

OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

17. ledna 2024 se naše škola zúčastnila okresního kola Dějepisné olympiády, které proběhlo ve vyškovském Majáku. S obsáhlým tématem „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“ si zástupci naší školy skvěle poradili a všichni se stali úspěšnými řešiteli.

Z celkového počtu 49 účastníků se Jitka Radomilová (8.A) umístila na 27. místě, Maxim Tröstr (8.A) na 19. místě a Hana Buriánková z deváté třídy okresní kolo VYHRÁLA! Hanka tedy postupuje do krajského kola.

Všem třem žákům děkuji za pečlivou přípravu a přeji mnoho úspěchů v dalším studiu.

Lenka Tomanová


JAK VÁLČILI HUSITÉ

Dne 15. ledna se uskutečnilo představení Jak válčili husité. Nejdříve to na mě působilo, že nám budou ukazovat výzbroj, meče atd. Ale oba pánové nám krásně ukázali a odvyprávěli historii boje husitů proti křižákům. Někteří dobrovolníci si mohli i vyzkoušet helmy a jejich zbraně, samozřejmě repliky. Představení jsem si moc užila, takže děkuji za možnost to vidět.

Veronika Jelínková (7.B)


RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Ve středu 10. ledna 2024 jsme se opět po roce sešli s těmi, kteří rádi přednášejí, ve školním kole recitační soutěže. V obou kategoriích soutěžilo celkem 13 našich žáků. V kategorii 6. – 7. tříd jsme ocenili Veroniku Spáčilovou, která se umístila na 1. místě, dále pak Simonu Maradovou a Jakuba Navrátila. V kategorii starších (8. – 9. tříd) předvedla nejlepší výkon Markéta Dobešová a právem jí tím náleží 1. místo. Na místě druhém skončila Monika Mrázová, o 3. místo se podělili dva deváťáci – Martin Novotný a Dominik Kocman. Všem recitátorům děkujeme za účast.

Za porotu Mgr. K. Hrozková


NÁVŠTĚVA PUSTIMĚŘSKÉHO KOSTELA

Poslední školní den, před vánočními prázdninami, naši třetáci navštívili kostel v Pustiměři. Díky milé paní knihovnici se dozvěděli zajímavosti z historie kostela, přidali ruku k dílu při zdobení vánočních stromků a prohlédli si betlém.

Jana Trefilíková, Alena Veselá


CANISTERAPIE V 3.A

Ve čtvrtek si třeťáci užívali canisterapie. Vyzkoušeli si aktivity, které byly zaměřené především na rozvoj kognitivních funkcí jako myšlení nebo paměť, procvičili smysly a vyzkoušeli si také povelování psů.

Jana Trefilíková


VÁNOČNÍ FLORBALOVÝ TURNAJ

Ve čtvrtek 21.12. se již tradičně uskutečnil vánoční florbalový turnaj mezi třídami 2. stupně. 

Na turnaji nebyla nouze o pěkné sportovní momenty, někdy i vyhrocenější atmosféru na hřišti a mimo hřiště o zatím snad nejlepší a nejhlučnější fanouškovskou podporu.

Celkové prvenství si ve finálovém zápase vybojovala 7.A, která porazila 8.B. Deváťáci si v zápase o třetí místo vybojovali bronz a diplom za nejkrásnější tým získaly děvčata a chlapec z 8.A.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili!

Simona Štulová, Marcela Látalová, Lukáš Zahradníček


PROSINEC VE 4.B

Naše třída prožila společně krásný poslední měsíc tohoto roku. Díky úžasným rodičům bylo o zaručenou vánoční atmosféru skvěle postaráno. Náš vánoční stromeček totiž sahal až k úplnému stropu. U srdce mě pak nejvíce zahřála besídka, která se dětem opravdu moc povedla. Odměnou jim byla vánoční videa v podobě tančících elfů, kde se každý po nějaké chvíli poznal. Přeji všem žákům, rodičům a zaměstnancům naší skvělé školy krásné a klidné Vánoce.

Erika Mezírková


UČÍME SE ANIMACI (projekt Příběhy našich sousedů)

Dne 13. 12. jsme se vydali do Brna. Když jsme tam dorazili, tak jsme se v kině Scala setkali s koordinátorkou projektu Příběhy našich sousedů pro jižní Moravu. Paní nás zavedla do animační místnosti, kde nám lektorka začala vysvětlovat, jak se animuje.

Zhlédli jsme ukázky několika animací a dozvěděli se, jak zanimovat příběh krok po kroku. Když to všechno bylo jasné, pustili jsme se do tvorby vlastního animovaného snímku. Měli jsme přístup ke dvěma stolům s notebooky vybavenými animačním programem. Nakonec jsme vytvořili krátký film.

Hana Buriánková, Marie Kremličková, Barbora Pospíšilová, 9. ročník


CANISTERAPIE

Ve 3. A dnes proběhla Canisterapie. Děti prostřednictvím psů zjišťovaly rod a číslo podstatných jmen.

Jana Trefilíková


 
VÁNOČNÍ BESÍDKA VE 4.A
 
Třída 4.A si dnes užila setkání se svými nejbližšími . Nejen, že je potěšila divadlem, ale také zpěvem vánočních písní. Rodiče spolu s anděly, Josefem a Marií, ponocným, pastýři a třemi králi strávili příjemné odpoledne. Velké poděkování patří především všem žákům, kteří nám zpříjemnili předvánoční čas. Také všem rodičům za vynikající občerstvení.
Mgr. Hana Kyprová

4.B V KNIHOVNĚ

V pátek dopoledne jsme navštívili nové prostory naší krásné knihovny. V příjemném prostředí jsme si zahráli knižní stopovanou a z nalezených úrývků pak skládali vtipný příběh. Děkujeme za pěkný program a milé pohoštění paní Anně Hrozové.

Mezírková Erika


ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

První adventní neděli vystoupil školní pěvecký sbor na tradiční akci Rozsvěcení vánočního stromu. Písně, v podání dětí, vykouzlily úsměv na tvářích všech posluchačů a dokreslily sváteční atmosféru. Za své vystoupení a hodiny nácviků si zaslouží velkou pochvalu a uznání.

Jana Trefilíková, Alena Veselá


DEVÁŤÁCI NA SOCHORCE

Žáci devátého ročníku dnes 5. 12. navštívili Střední polytechnickou školu ve Vyškově. Prezentace nabízených oborů byla doplněna pestrým programem. Žáci si vyzkoušeli virtuální svařování, výrobu mozaikového zrcadla či dřevěného prkénka. Všichni se do práce pustili s nadšením a výsledek stál za to👍

Martina Lazarová, Jana Szkutová


 

DRUHÝ STUPEŇ V DIVADLE

Dne 30. 11. 2023 jel 6. - 9.ročník do Městského divadla v Prostějově na Tajný deník Adriana Molea.
První vyučovací hodinu jsme nasedli do autobusu a vyjeli do Prostějova. Když jsme přijeli, hned jsme se usadili. Představení začalo v 9:00. Příběh byl o puberťákovi Adrianu Moleovi, který prožíval někdy netradiční situace a někdy naopak úplně běžné situace, jako například lásku. Všem se představení zdálo vtipné a reálné. Herci byli profesionální. Po skončení jsme měli rozchod a mohli jsme jít na trhy, kde jsme si koupili něco pro radost nebo na jídlo. V 11:40 byl sraz před divadlem a v 11:45 jsme odjížděli zpět do školy.

Šimon Petříček, 7. B


50. ROČNÍK OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Ve středu 29. listopadu 2023 se 12 našich žáků zapojilo do již 50. ročníku Olympiády v českém jazyce. Tradičně měla soutěž dvě části, jazykovou a slohovou, pro niž bylo vyhlášeno letošní téma: Poprvé sám / sama…. .

Nejlépe se umístily Nela Pospíšilová (1. místo) a Monika Jelínková (2. místo) z 9. třídy. Obě děvčata pojedou naši školu reprezentovat do okresního kola. Velice jim blahopřejeme!

Pochvalu zaslouží i další účastníci: Karolína Krásová, Maxim Trostr, Hana Buriánková, Ema Smejkalová, Barbora Julínková, Sabina Anna Hladíková, Adéla Šenkyříková, Markéta Dobešová, Monika Mrázová a Veronika Novotná.

 Mgr. Kateřina Hrozková


OKRESNÍ KOLO VE FLORBALE DÍVEK 1. STUPNĚ

V pátek 1. prosince vyrazila naše děvčata ze 4.-5. roč. na okresní kolo ve florbale. To proběhlo tradičně ve velké sportovní hale ZŠ Purkyňova. Děvčata se na soutěž pečlivě připravovala a zároveň velmi těšila. Na turnaji postupně odehrála čtyři vyrovnaná utkání s těmito výsledky:

ZŠ Drnovice 4:2, ZŠ Purkyňova 3:3, ZŠ Na Vyhlídce Vyškov 1:0 a ZŠ Nesovice 0:2.

V konečném součtu obsadila velmi pěkné 2. místo a mohla se těšit z cenného výsledku. Za bojovnost a snahu zaslouží velikou pochvalu.

Naše reprezentantky: Nela Vymazalová, Kristýna Matoušková, Anna Pilátová, Madlen Pešková, Michaela Zakopalová, Iryna Podorozhna, Mariana Štrajtová, Anna Poč, Viktorie Vytouchová

Mgr. Jiří Bubeník

 


TURNAJE STARŠÍCH ROČNÍKŮ VE FLORBALE

V úterý 21.11. a ve středu 22.11. si děvčata a chlapci z 8. a 9. ročníku zahráli florbal na okrskových kolech v Drnovicích a ve Vyškově. Vyrovnaná utkání sice nevedla k umístění na stupních vítězů, ale všichni předvedli kvalitní hru a obdivuhodné nasazení. Všem sportujícím žákům naší školy děkujeme za reprezentaci školy.

Sportovci:
Zuzana Kostihová, Ema Smejkalová, Sabina Hladíková, Natálie Výmolová, Monika Mrázová, Eliška Netopilová, Markéta Dobešová, Anna Marková, Nelly Bačovská, Vendula Knapová, Anna Burešová, Michal Dvořák, Petr Frélich, Matěj Gašparík, Dominik Kocman, Michal Valečko, Maxim Trostr, Tadeáš Chludil, Radim Plhal, Tomáš Provazník

Štulová, Látalová, Zahradníček

 


BOBŘÍK INFORMATIKY

Letošní školní rok jsme se poprvé zúčastnili soutěže v informatice nazvané Bobřík informatiky. Ve čtvrtek 16. 11. žáci 8. a 9. tříd řešili u počítačů cvičení zaměřená na logiku a základy programování.

Nejúspěšnejší byli z 8. tříd: Jitka Radomilová (147 bodů z 192), Maxim Tröstr (129 b.), Ladislav Cahel (123 b.), dále se zúčastnili Jindřich Šafář, Sabina Anna Hladíková, Anna Klimešová

 

Z 9. tříd byli nejúspěšnější: Monika Jelínková (113 b.), Vendula Knapová (104 b.), Karolína Krásová (100 b.), dále se zúčastnili Michal Dvořák a Vojtěch Turcovský 

Marie Špičáková, Lukáš Zahradníček


OKRESNÍ FINÁLE FLORBAL MLADŠÍCH CHLAPCŮ

Ve středu 15.11.2023 se šest nejlepších florbalový týmů chlapců 6. a 7. ročníku okresu Vyškov utkalo  ve finále . Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech:

V naší skupině jsme sehráli vyrovnaná utkání pro nás bohužel s těmito výsledky : ZŠ Nádražní 5 Vyškov 3:6 a se ZŠ Tyršova Slavkov 1:3. Nakonec jsme hráli o 5. místo se ZŠ Drnovice a vyhráli 2:1. Chlapci vybojovali konečné 5.místo v okrese Vyškov. Medaile necinkla, zkusíme to určitě za rok ve starší kategorii 8. a 9.ročníků.

Poděkování za příkladnou reprezentaci školy patří hráčům naší soupisky:

(sedmáci)-Adam Kludák, Karel Marák, Tomáš Krejčí, Luděk Hrachovec, Jakub Kavečka, Dan Novák, Martin Štěbra, David Štulo, Tobias Zakopal; (šesťáci)- Jonáš Adámek, Šimon Emperger, Martin Holub, Tadeáš Odehnal.

Mgr. Miroslav Zourek


KRAJSKÉ KOLO VE STOLNÍM TENISE

Po vítězství v okresním kole si starší dívky vybojovaly možnost zahrát si v krajském kole, kterého se zúčastnily ve středu 15.11. v Hodoníně.

Zde už byla větší konkurence v podobě vítězů ostatních okresních kol. Po 3 prohrách (ZŠ Brno Janouškova, ZŠ Hustopeče, ZŠ Ostrov u Macochy) a 1 výhře nad ZŠ Mokrá-Horákov holky vybojovaly pěkné 4. místo. 

Holkám gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

 

Hráčky: Monika Mrázová (8.A), Jitka Radomilová (8.A)

Lukáš Zahradníček

 


4. TŘÍDY V DIVADLE

Dne 14.11. si žáci čtvrtých tříd odskočili od psaní čtvrtletních prací do Městského divadla v Prostějově. Autorská detektivka s názvem Pavlík, Boby a duchové města nás zaujala tancem, operou, rapem i vtipem. Těšíme se zase příště.

Erika Mezírková


 3. MÍSTO V OKRESNÍM KOLE VE FLORBALE

Jako každý rok se děvčata z 6. a 7. ročníku zúčastnila velmi oblíbeného zápolení ve florbalových dovednostech v okresním kole v Drnovicích. Přijelo 5 družstev děvčat z okolí a my jsme si po 2 výhrách a 2 porážkách zaslouženě odvezli bronzové medaile. Děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Florbalistky: Daniela Blummensteinová, Lucie Horká, Terezie Herynková, Adriana Pořízková, Emma Rozehnalová, Denisa Látalová, Adéla Ambrozová, Šarlota Procházková, Sára Bednářová, Veronika Jelínková, Nina Musilová, Eliška Brunclíková

Pořadí:

 1. ZŠ Purkyňova
 2. ZŠ Drnovice
 3. ZŠ Pustiměř
 4. Gy Bučovice
 5. ZŠ Šaratice 

Simona Štulová, Marcela Látalová


OKRSEK FLORBAL

V pátek 3. 11. 2023 se florbalový tým chlapců 6. a 7. ročníku zúčastnil okrskového turnaje ve florbale. V krásné sportovní hale ZŠ Vyškov Purkyňova jsme sehráli čtyři utkání s těmito výsledky:

Prohráli jsme se ZŠ Vyškov Purkyňova 1:4; porazili jsme ZŠ Podomí 8:0, ZŠ Ivanovice na Hané 11:0 a ZŠ Vyškov Tyršova 9:1.Skončili jsme druzí ve skupině a vybojovali tak postup do okresního finále, ve kterém nastoupí pět nejlepších týmů okresu Vyškov.

Poděkování za příkladnou reprezentaci školy patří hráčům naší soupisky:

Adam Kludák, Karel Marák, Tomáš Krejčí, Luděk Hrachovec, Dan Novák, Martin Štěbra, Jakub Štulo (7.A), Jakub Kavečka (7.B), Jonáš Adámek, Šimon Emperger, Martin Holub, Tadeáš Odehnal (6.)

Držte palce!

Mgr. Miroslav Zourek


NÁVŠTĚVNÍ DEN VE ŠKOLE

Dnes 4. 11. jsme ve škole přivítali malé předškoláky, kteří si na čtyřech stanovištích vyzkoušeli, co je čeká až půjdou ze školky na velkou základní školu. V jedné třídě stavěli kostky, potom je čekaly cvičení na interaktivní tabuli s perem, vybarvili si omalovánky, sestavili loďku z papíru a ve velké tělocvičně si vyzkoušeli překážkovou dráhu.

Všech bezmála 40 předškoláčků i s některými sourozenci si celé dopoledne užili a nakonec za svou snahu obdrželi pamětní list a perníkovou medaili.

Tímto dnešním dopolednem započalo pravidelné setkávání předškoláčků se základní školou a v termínech 15. 11., 6. 12., 11. 1., 30. 1., 20. 2. se na ně těšíme znovu na zábavných vyučováních.

Lukáš Zahradníček


RUDOLF II. V MUZEU

Dne 24. 10. si žáci 4.B vybrali svou odměnu za nejlepší sběrače starého papíru loňského školního roku. Mohli si proto užít tzv. Den bez školy. Přání dětí vyrazit do cukrárny a pizzerie jsme spojili s návštěvou Muzea Vyškovska. Zajímavá výstava "Rudolf II. ožívá" nás v dobových pláštích provedla po císařském dvoře, kde se dětem podařilo obdržet tři veledůležité indicie. Ty byly v závěru programu předány samotnému alchymistovi Arcimboldovi, který je využil k výrobě zubní pasty. A to se teprve děly věci... Všem výstavu vřele doporučujeme, probíhá však už jen do 8. 11. 2023.

Erika Mezírková


VYMYŠLENÁ KRÁSA

Žáci 4.A, 4.B a 5. třídy se poslední den v říjnu zúčastnili preventivního programu ,,Vymyšlená krása." Dozvěděli se nejen informace o dospívání, o nebezpečí sociálních sítí, ale i o správné osobní hygieně a důležitosti zdravého životního stylu. Děti se s nadšením zapojovaly do diskuse na daná témata.

Hana Kyprová


EXKURZE DO ELEKTRÁREN DUKOVANY A DALEŠICE

Dne 30.10. jsme se my žáci 9. třídy a 8. třídy s paní učitelkou Lazarovou a panem učitelem Zahradníčkem zúčastnili exkurze do jaderné elektrárny Dukovany a vodní elektrárny Dalešice.

V 6:40 byl sraz před školou a hned na to jsme vyjeli. Nejdřív jsme jeli do Dukovan. Cesta trvala přibližně hodinu a tři čtvrtě. Když jsme dojeli, tak jsme vystoupili z autobusu a šli jsme do budovy, kde na nás čekala paní průvodkyně. Zavedla nás do kina, ve kterém nám pustila film, aby nás seznámila s elektrárnou. Po filmu přišla další průvodkyně a rozdělili nás na dvě skupiny, deváťáci a osmáci. První skupina zůstala v kině a nasadila si virtuální brýle, sluchátka a prošli si celou elektrárnu virtuálně. Druhá skupina se šla podívat na menší model elektrárny. Samozřejmě jsme se i prohodili. Tímhle naše prohlídka v Dukovanech skončila a šli jsme zpět do autobusu.

Po čtvrt hodině cesty jsme přijeli do druhé elektrárny, vodní elektrárna Dalešice. Tam už na nás čekal pan průvodce. Šli jsme dovnitř a průvodce nás seznámil s elektrárnou. Šli jsme se podívat na turbínu reálné velikosti, do budovy kde jsme se podívali na film o Dalešicích, jak se tam pracuje a jeli jsme. Zastavili jsme se na jídlo a měli jsme chvíli rozchod. Tím jsme exkurzi zakončili a jeli jsme domů. Moc jsme si to užili.

Šimon Vojáček, Natálie Otavová (9.)

 


NÁVŠTĚVA 3. TŘÍDY V DOMOVĚ PRO SENIORY

V pondělí 30. října jsme navštívili Domov pro seniory ve Vyškově. A protože je období dušiček, měli jsme připravený i program. Básničky i písničky se líbily a poslední přídavek - písničku si s námi všichni zazpívali.

Po programu proběhla volná zábava. Děti hrály s přítomnými babičkami a dědečky různé hry. Všichni si to skvěle užívali.

Chtěla bych poděkovat dětem za jejich vystoupení a krásný, milý přístup k přítomným seniorům.

Poděkování patří i paní učitelce Janě Šoupalové za poutavé vyprávění, které děti opravdu zaujalo.

Velké poděkování pak patří paní vychovatelce Katce Křížové. Nejenže nápad navštívit Domov vzešel právě od ní, ale zajistila i sladký dárek pro všechny seniory.

Dále pak děkuji i paní Holkové, která také přispěla k obdarování seniorů

Alena Veselá

 

 


VÝLET DO KRAKOVA

Dne 23. 10. se třídy 7. A, 7. B a 6. vydaly na výlet do Krakova. Cesta započala ve čtyři hodiny ráno, kdy jsme naložili věci do autobusu a vydali se na společnou cestu.

První den, hned po příjezdu do Polska, jsme navštívili solný důl Wieliczka. Měli jsme velmi příjemnou a sympatickou průvodkyni. Pak jsme navštívili centrum Krakova a viděli věže dvou bratrů. Poté jsme měli rozchod v nedaleké tržnici. Celá naše třída čekala nějaký nehezký hotel, ale neměli jsme pravdu, hotel byl velmi luxusní a útulný.

Vstali jsme brzy ráno, nasnídali se a vyrazili do nádherného kostela. Byl krásně vyzdobený a pozlacený. Poté jsme se prošli židovskými ulicemi. Šli jsme po mostě plném zámků lásky a rozloučili jsme se celkově s Polskem. Cesta zpět utekla rychle.

Děkujeme za výlet!

Veronika Jelínková (7. B)

.:foto:.

 


OKRESNÍ KOLO VE STOLNÍM TENISE

V středu 25.10. jsme jeli do Vyškova na ZŠ Tyršova reprezentovat naši školu v okresním kole ve stolním tenise. Ve škole jsme uspořádali školní kolo a ti nejlepší byli vybráni ve svých kategoriích do okresního kola.

Nejúspěšnější byly starší dívky, které nenašly přemožitele a skončily na 1. místě, čímž si vybojovali účast v krajském kole. Dařilo se i mladším chlapcům, kteří v souboji o 3. místo vyhráli a odvážejí si medaile za 3. místo.

Starší dívky: Monika Mrázová (8.A), Jitka Radomilová (8.A)

Mladší chlapci: Tomáš Krejčí (7.A), Daniel Novák (7.A), Martin Štěbra (7.A)

Starší chlapci: Dominik Kocman (9.), Martin Novotný (9.), Vojtěch Turcovský (9.)

Lukáš Zahradníček


PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Dne 11. 10. řešili žáci 8. a 9. tříd ve svých hodinách přírodopisu zadání kategorie Kadet Přírodovědného klokana, kterého pořádá Univerzita Palackého Olomouc. Je třeba přiznat, že zadání bylo docela obtížné, ale přesto se s ním žáci popasovali vcelku úspěšně. Nejlepšími řešiteli byli Michaela Vrtilová, Vendula Knapová a Nela Pospíšilová (všechny z 9. třídy).

Lukáš Zahradníček


SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ

29.9. 2023 se žáci sedmých a osmých tříd zúčastnili ekoprogramu ve Sloupsko-šošůvských jeskyních.
Provázela nás milá paní, která nám vše podrobně vysvětlovala. Viděli jsme tam netopýry, propasti, různé druhy krápníků a také jsme si vyzkoušeli, jaká je tam tma. Ekoprogram jsme si užili, velice nás to tam bavilo a bylo to zajímavé.

Eliška Netopilová, Barbora Václavíková (8. A)


OKRESNÍ KOLO V PŘESPOLNÍM BĚHU

Ve středu 27.9. proběhlo opět po roce Okresní kolo v přespolním běhu. Účastníky akce přivítal tradičně atletický stadion ve Vyškově, tentokrát za nádherného letního počasí.                            

Soutěžící se museli popasovat s náročnou tratí (dle věku) – na chlapce 6.-7. roč. a dívky 8.-9. roč. čekalo 1 600 m, na dívky 6.-7. roč. 1 100 m. Všichni běželi na hranici svých možností a snažili se dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Vynikajícího umístění dosáhla Emma Rozehnalová (7.B) – v konkurenci 60 běžkyň dosáhla skvělého 3. místa. Tobias Zakopal (7.B) vyválčil v konkurenci 74 běžců rovněž skvělé 3. místo.  

Pochvalu za vzornou reprezentaci zaslouží ale všichni reprezentanti ZŠ Pustiměř: Denisa Látalová (7.A), Emma Rozehnalová (7.B), Adéla Ambrozová (7.A), Terezie Herynková (7.A), Nina Musilová (7.B), Tobias Zakopal (7.B), Jakub Szkuta (7.B), Karel Marák (7.A), Jakub Kavečka (7.B), Vojtěch Šírek (6.), Jakub Šírek (6.), Ludvík Hrachovec (7.A), Sabina Anna Hladíková (8.B), Markéta Dobešová (8.A), Natálie Výmolová (8.B), Nelly Bačovská (9.), Eliška Netopilová (8.A), Monika Jelínková (9.) a Barbora Václavíková (8.A).

Mgr. Jiří Bubeník


VÝLET DO ZOO VYŠKOV

6. třída si po státním svátku vyjela v pátek 29. září do Zoo Vyškov. Aby žáci v Zoo vnímali a hledali na informačních tabulích, rozdělili se do skupinek a vyplňovali pracovní list, na kterém měli poznávat podle obrázků zvířata a odpovědět na několik otázek. V průběhu celé návštěvy se opravdu všichni snažili a měli převážně vše dobře. Dvě skupinky měly nakonec vše bez chyby a byly odměněny sladkostí. Děkujeme všem žákům za snahu.

Marcela Látalová, Lukáš Zahradníček